Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Azok az anyukák válaszai...

Elsikné Ivett kérdése:

Azok az anyukák válaszai érdekelnének Legfőképpen, akik mostanában szültek a Margit kórházban?!?

Figyelt kérdés

Kedves anyukák! A kérdéseim a következők: akiknek esetleg nem volt fogadott orvosuk illetve szülésznőjük (én esetemben nincs, mivel teljesen probléma mentes a terhességem, így nem fogadtam egyiket sem)hogy viszonyultak a kismamákhoz az orvosok, szülésznők a szülés ideje alatt, valamint már szülés után a csecsemősök mennyire segítőkészek az anyukákkal szemben? Mivel első baba így ismeretlen Számomra az egész és érdekelnének az ott szerzett tapasztalatok. Illetve egy olyan kérdésem lenne még, hogy az általános "úti csomagon" kívül (ide értem a kismama cuccait mint hálóing, köntös, egyéb dolgok) a babának mi az amit a Margit kórházban kérnek? (pelus, saját ruha, popsi krém?!?!?)

Előre is köszönöm mindenki válaszát! :)

31 hkm


2014. jan. 26. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:

2 hónapja szültem. Fogadott orvosom volt, szülésznőm nem, mert programozott császárom volt több dolog miatt is. Mivel előtte már be kellet feküdnöm találkoztam több szülésznővel is. Összességében mindegyikkel meg voltam elégedve, valamelyiknek nem jött be a stílusa, de ez egyén függő.

Babának kell: pelus, popsitörlő, popsikrém, cumisüveg. Én saját ruhát nem vittem, de lehet vinni. Köldökápoláshoz adnak dolgokat, de természetesen azt is lehet vinni.

Általános cuccokon kívül, amit én vittem: mellszívó, nem tudom van-e az osztályon, de mintha úgy emlékeznék, hogy nincs.

Csecsemősökkel nekem jó tapasztalatom van, mindenre válaszoltak, amit kérdeztem, segítettek, ha kértem valamit, persze nem túl proaktívak, de nem volt gond.


Az osztályra nem jöhetnek be látogatók, csak az egyágyas szobába. A babát üveg mögül lehet megmutatni. Babák veled vannak egész nap, kivéve első este. Reggel 3/4 7-re be kell vinni 9-10 körül lehet kihozni, este ugyanúgy 3/4 7re kell visszatolni 8-9 körül lehet érte menni. Én második este is kértem, hogy hagy maradjon egy kicsit tovább, nem volt belőle gond, szerettem volna egy kicsit aludni, mert előtte nem nagyon tudtam.

3. napon engednek haza, vizit után.


Akármilyen kérdésed van írj!

2014. jan. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kielégítő választ. Meg török a fejem, hogy esetleg mi lehet az, amivel kapcsolatban tájékozatlan lennék a kórházat illetően :) Annak már utána érdeklődtem, hogy apás szülésre adott a lehetőség (mint mondtam, hogy első baba és megnyugtat ha a Férjem mellettem van :) ).....talán még annyi lenne a kérdésem, hogy a szoptatás és egyéb dolgokban lehet kérni a csecsemősök segítségét?!? Mert pár fórumon olvastam, hogy sajnos mivel elfoglaltak és ők is jönnek mennek így sok kórházban nem igazán működik a segítség nyújtás. Persze nem minden pillanatban szándékozom ugráltatni őket csak jól jön bármilyen segítség ha az ember megakad :)
2014. jan. 26. 23:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszett a Margit kórház!

Én is császárom voltam, mert az első is az lett, de őt a Jánosban szültem. Nem volt fogadott Dokim, mert 2 héttel a szülés előtt költöztünk vissza Bp-re vidéki munka kihelyezésből.

Dr. Burik műtött. Az orvosok közönyösek, nem foglalkoznak az emberrel, a vizit is annyi, beköszönnek, megkrdezik mindenki jól van-e, s mennek tovább.

A nővérek kedvesek. 1 nővér van egy műszakban, ő osztja az ennivalót, gyógyszert, húz ágyat, kszít teát... Szóval minden rászakad, nem sok ideje van.

Ugyanez van a csecsemősöknél, egy csecsemősök van 20 babára, ő eteti, fürdeti, pelenkázza, méri, veszi le a vért vizeletet a piciktől, teszteli azt... Ha kell, segít, csak kened kel, magától nem megy oda! Köldökápolást megmutatja.

A picinek pelenka popsitörlő popsikrém kell, 2 cumisüveg, 1 a víznek, egy a tápszernek! Jó hogy adnak nekik, nem éheznek míg be nem indúl a tej, s nem sárgúlnak be, nem sírnak éjjel éhen, lehet pihenni. Kellemetlen az, ha mindenki aludna, az én babám meg ordít, felkelt mindenkit.

Ruhát lehet bevinni, én vittem, mert egy kis ing, meg angol pólya van rajtuk, ami kémény, nagyon használt, s mindig kivolt a baba lába belőle. Meg kevés a ruha, sokszor fürdés után ugyan azt kapja vissza.

Kis pléd, textil pelenka, cumi, kis sapka.

Szivacs mosogatószer elmosni a cumisüveget evőeszközöket

4 hálóing, köntös, mivel a folyosón lehet csak a látogatókat fogadni.

2014. jan. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1: hát nem tudom, nálam a vizitkor (reggeli) benéztek a bugyi, hogy tisztulok, bármi kérdésem volt, válaszoltak. Amikor én voltam 2 csecsemős volt, mindent megmutatott, ő jött első nap kérdezni, hogy szoptattam-e már, megmutassa-e. Az igaz, hogy utána nem jártak a nyakadra, de bármi kérdés volt segítettek.

Apás szülés lehet, császárnál nem jöhet be, de egy ablak mögül láthat, és én is láttam őt.

2014. jan. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
1: még valami, második nap nem tudtam felkelteni a babómat (kicsit sárga is volt), és 5 percig keltegette a csecsemős nővér is mire sikerült, aztán etettem, de 10 perc múlva jött be a szobába, hogy minden rendben van-e. De lehet, hogy olyan nővéreket fogtam ki, pedig voltunk rendesen, mert a császáros szoba tele volt, a 2 egyágyas is és a vagy még 7-8 anyuka biztos volt. Alig fértek be a babák a csecsemősökhöz, mikor vissza kellett tolni.
2014. jan. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segítettetek :) az nagyon jó tényleg ha megmutatják, ha netán az ember valamit nem tud, mert édesanyám sem tud segíteni mikor bent leszünk, mivel a VIP szobát feleslegesnek találtam, mert azt a 3 napot ki lehet bírni szerintem a többi kismamával, így segítségem már csak otthon lesz :) egyébként a kórtermek hány ágyasak? Változó vagy mind fix ágyas?
2014. jan. 27. 18:33
 7/8 anonim ***** válasza:
1: a császáros azt hiszem 6, a többit nem tudom, mert egy ágyasban voltam, de mintha 3 lenne.
2014. jan. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 3 hete szültem a Margit kórházban, immár harmadszor. Az elsőnél volt orvosom, a másodiknál nem és most sem, sem szülésznőm. Teljesen elégedett voltam, ráadásul gátvédelemmel szültem. Nem éreztem, hogy máshogy bánnának velem amiatt, hogy nincs orvosom.

Előttem már leírták, hogy mit kell vinni a babának.

Nagyon segítőkészek voltam a csecsemősök, a kórházi védőnő is naponta jött és kérdezte, hogy kell-e segítség, pedig tudta, hogy a 3. babám.

Szóval én nagyon merem ajánlani ezt a kórházat, mert mind az ovosok, mind a szülésznők nagyon értik a dolgukat!


Két császáros szoba van, azok 6 ágyasak. Azok akik simán szültek 3 ágyas szobákba kerülnek, ebből 4 van, azt hiszem. És van a két egyágyas fizetős szoba.

2014. jan. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!