Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikortól számítod a vajúdást?...

Mikortól számítod a vajúdást? Mennyi ideig tartott, mire eljutottál a kitolási szakaszhoz? Első babás élmények érdekelnének.

Figyelt kérdés
2013. nov. 16. 14:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Onnantól számít,amikor megérzed az első fájást. Nekem első babámmal 10 óra hossza volt a vajúdás. Aztán 20perc a kitolás.
2013. nov. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én onnan számítom, amikor megjött az első olyan fájás, amitől meggörnyedtem. Azoktól, amik előtte voltak, eszembe sem jutott, hogy ebből szülés lesz, jóslóknak hittem őket. Szóval az első ilyen fájástól számítva 3 óra alatt jutottam el a kitolásig, az más kérdés, hogy az is 3 órásra sikerült.
2013. nov. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Az elso fajas, amire azt mondtam, hogy na irany a korhaz, attol szamitva 2,5 ora alatt meg lett a baba. Mivel elso baba volt nem tudtam, hogy mit is kell ereznem, es igy visszagondolva, 2 napig vajudtam, mert mar ket napja ugy fajt a derekam, hogy neha alig tudtam menni, de volt, hogy naponta csak 2-3-szor, igy nem tulajdonitottam neki nagy figyelmet, csak mar akkor mikor 5 percenkent belenyilalt a derekamba.
2013. nov. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Este 7 körül kezdődött, reggel 7kor mentünk be a kórházba ez már 12 óra. 9.20kor burokrepesztés, 10.45-kor született meg a fiam. Összesen több, mint 14 órát vajúdtam, de szerencsére otthon, mert hazamentem 1 ujjnyi nyitottsággal :)
2013. nov. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Elsőnél az első fájás este 6 után kezdődött és délután pontba 2-re lett meg.

A másodiknál reggel majdnem 5.15 volt az első fájásnál és 5.53kor lett meg ( szerencsére csak 9km-re volt a kórház)

2013. nov. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Első fájás ,reggel 6.30.Ezután már sodródtam az eseményekkel,nem néztem az időt 10.45re szültem meg a lányom.Szóval ahhoz képest hogy első baba volt,magam is meglepődtem,milyen gyorsan kibújt :)
2013. nov. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha az első olyan fájástól számítom, amiről már biztosan tudtam, hogy fájás, akkor kb. másfél órát vajúdtam és 20 perc volt a kitolás. Ha a magzatvíz elfolyástól és az utána lévő görcsöktől számítom, akkor 6 óra volt a vajúdásom.
2013. nov. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Rendszeressé váló fájásoktól, nekem este 10 körül lettek szabályos 20 perceseim, hajnal 4-re 5 perceseim, de csak du 3kor született meg a lányom. Másodszorra hosszabb volt ugyan, de sokkal kevésbé fájdalmas.
2013. nov. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Már a kórhàzban voltam túlhordás miatt. Délutàn 3kor jött az első fàjàs, amit egyből tudtam h ez az igazi. Másnap reggel 8kor burokrepesztés, de mivel végig 5-7 perces fàjàsaim voltak, szóval nem erősödtek és nem is sűrűsödtek, 10 óra körül oxit kaptam. Na ez meghozta a várva várt fájásokat. 3/4 11kor kibújt a babàm.

Az első fájástól számolom a vajúdást, igy a kitolásig kb 18 és fél óra telt el fájdalomcsillapìtás nélkül. A kitolás kb 20p volt. Nem volt tolófájásom, na meg persze hulla voltam már, ez nehezìtette a dolgot.

2013. nov. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Első babám, 39+2-re született.

Este 11-kor kezdődtek a fájások, hajnali 1-kor felkeltettem a Férjem, zuhanyzás stb.

3-kor irány a kórház, 4-kor a szülőszbán voltam, 6-kor meglett a Kisfiam :)

2013. nov. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!