Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon Félek a szüléstől....

Nagyon Félek a szüléstől. Mivel tudnám enyhíteni a félelmem?

Figyelt kérdés
A fő baj az hogy szív problémám is van,minden kis megerőltetéstől bepörög és attól tartok hogy valami baj lesz szülésnél,per,sze nem csak ennyitől félek,az egésztől hogy milyen lesz.

2014. jan. 26. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenki fél az ismeretlentől. :) Ha terhes vagy, elmehetsz szülés felkészítőre, így tudod mikor mi vár majd rád.
2014. jan. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha tényleg szívbeteg vagy, akkor azt jelezni kéne az orvosnak, most viccen kívül!

Egyébként 1. szülés előtt mindenki fel, a 2. előtt meg szabályosan rettegsz! :)

Teljesen túlélhető a dolog.Olvass utána a dolgoknak..légzés..stb.Sok múlik ezeken!

2014. jan. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha bármi kis probléma is lenne a sziveddel, akkor az orvosok idöben észreveszik és tesznek az ellen, hogy bajod legyen.
2014. jan. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is féltem tőle. Tartottam a komplikációktól. Ráadásul gyenge volt a tüdőm és alig kaptam levegőt, de hidd el, ha pontosan figyelsz a szülésznőkre, akkor nem lesz semmi gond! Teljesen bepánikoltam, hogy nem kapok levegőt, de aztán igyekezten helyesen lélegezni és az segìtett. Itt szunnyad mellettem az egy hetes csöppségem! Minden félelmet, fájdalmat megért!
2014. jan. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is féltem tőle, de nem lett semmi baj. Ha szív problémád van, akkor valószínű császároznak téged, de erről szólnod kell feltétlen a szülészdokinak!!!
2014. jan. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is féltem tőle,éppen ezért nem olvastam rémtörténeteket és próbáltam arra gondolni,hogy nagyon sokan átestek már rajta,és bevállalnak 2.,3. babát is,tehát túlélhető:)

Gondolj arra,hogy ennek a fájdalomnak legalább van egy gyönyörű eredménye,és hidd el,szülés után a fájdalmat mintha elvágták volna!


Ja,és ami még fontos,figyelj a szülésznőre,mert nagyon sokat segít,nem leszel egyedül!Mindenki fél az ismeretlentől,ez teljesen normális.A szív problémádról meg tényleg szólj a dokinak!


Boldog babavárást és nyugalom!:)

2014. jan. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Szóltam a szívproblémárol voltam is kivizsgáláson,de az orvos semmit nem mondott hogy akadály lenne a szülésnél,de én tudom milyen amikor pl:kiseprem a szobát és majd kiugrik a szívem és levegőt is alig kapok.
2014. jan. 27. 12:16
 8/8 anonim ***** válasza:
A kérdésedhez kapcsolódva: minél hamarabb szerezz be egy pulzusmérő órát. Magadra teszed, pl.: takarítás közben és megnézed mennyi a pulzusod. Így legalább kiderül, hogy csak az idegesség miatt érzed úgy, hogy gyorsan ver a szíved, vagy ténylegesen magas a pulzusod. A mért eredményeket pedig vezesd, és ezt mutasd meg az orvosnak. (persze lehet mérni közben hagyományos módszerrel is, kezed ráteszed csuklóra és számolod) Bár gondolom volt terheléses vizsgálatod, vagy hasonló dolgok, de azért az a biztos, ha otthon magadnak többször méred. Mindemellett pedig próbálj meg lazító gyakorlatokat végezni, ha lehet minden nap szánj rá időt, hogy nyugiban "meditálj" egyet, vagy esetleg valami lightosabb jógát elvégezz.
2014. jan. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!