Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt, akinek a 2. szülése...

Volt, akinek a 2. szülése hosszabb/fájdalmasabb/rosszabb volt mint az első?

Figyelt kérdés

Pontosan miben nyilvánult meg?


Az első szülésem viszonylag könnyű volt, 3,5 óra vajúdás és fél óra nyomás után meglett a kiscsibém. (kisfiú)

A mostani várandósságom mindenben nagyon hasonló, remélem a szülés is hasonló lesz, de mégis azért bennem van a félsz..:-) Most kislányom lesz. Rendes szülésre készülök megint, olyan anyukák válaszát várom, akik többször is természetes módon szültek.

Nyilván ha császár lenne, jobban félnék, de egyelőre kizárom ezt az opciót..:-)



2014. jan. 29. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
:) szia, igaz én még nem szültem, de 12 hetes vagyok és ennek köszönhetően a nővérem eláraszt minden jóval :) ő már 4x szült, az első kettő természetes úton. ő azt mondta, hogy az első babája, kislány, könnyen zajlott, pici volt a baba és komolyabb gond nélkül lement az egész....de a második, kisfiú...azt mondta hogy hát azt megszenvedte... :) remélem neked a második is kényelmes lesz.
2014. jan. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az első babánál a fájások nem fájtak, és 3 nyomásra meglett a kisfiam, fél óra volt az egész.

A második 9 óra tömény fájdalom volt, a harmadik pedig 5 óra tömény fájdalom

2014. jan. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jajj... Én is a másodikat várom, de csak ilyen sokkoló dolgokat olvasok mindenhol, h sokkal jobban fáj,mint az első. :(
2014. jan. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy jobban fáj a második,de általában gyorsabb is!Nekem is így volt.
2014. jan. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért szokták írni hogy a 2. jobban fájt, mert az általában gyorsabb lefolyású, így gyorsabban tágulsz ami jobban fáj(hat). Azért nem sok választ kaptál szerencsére :-)
2014. jan. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem és a legtöbb barátnőmnek, ismerősömnek a 2. szülése is sokkal rövidebb volt, mint az első.

Nekem az első 3,5óra - mint neked, fél órás tolófájással és fiam lett.

A második ehhez képest 45percig tartott 4nyomásból megvolt a fiam, feleannyira nem fájt, nem volt gátmetszés sem, nem kaptam se oxit se semmit- tök természtesen és gyorsan lezajlott az egész- nagyon jó volt!

A barátnőmnek is hasonló volt- neki az elsőt zselével indították este 8kor - 12órás kemény vajúdás után reggel 8után született meg a fia. A lányával este 9kor kezdődtek a fájásai, és éjfél után 10perccel már babázott, neki sem fájt feleannyira sem a második.

Remélem te is ilyen szerencsés leszel!!

Egyébként statisztikailag a második szülés a legrövidebb és leggyorsabb!!

2014. jan. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Próféta szóljon belőletek..:-)

Köszönöm a válaszokat! :)

2014. jan. 30. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!