Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » János Kórház, Bencze Tünde...

János Kórház, Bencze Tünde szülésznő tapasztalatok? Időben mikor érdemes szülésznőt felfogadni?

Figyelt kérdés

Sok jót olvastam a fenti szülésznőről, és én szeretném felfogadni, ha valóban szimpatikusak a módszerei egy beszélgetés után. Orvosom nem lesz, szülésznőt mindenképp szeretnék. Volt aki vele szült? Mit tudna róla mondani? Természetesség párti, ahogy hallottam. Mikor érdemes felfogadni, hogy ne maradjak le róla?

26 hkm


2014. jan. 30. 14:03
 1/2 anonim ***** válasza:

nem fogod elhinni, a Jánosban szültem, fogadott orvossal és soha ki nem derült, melyik szülésznővel. csak azt tudom, h ötvenes éveiben járt, szép volt és festett szőke, és őt nem ajánlom :)


szerintem, bár nem ezt kérdezted, sokkal inkább az orvost érdemes fogadni. igaz, h sok múlik a szülésznőn, de az orvoson 1000x több. az orvos a "főnök". a szülésznő nem fog neked epidurált adni, ha megszakadsz, és alig tágulsz, de a doki igen, mert ő a doki, csak ő döntheti el. ugyanígy csak a doki döntheti el, mikor adja föl és császároz meg. az sem mindegy. manapság az első pici nehézségre azonnal tolnak is be a műtőbe. pedig csak 5-10 percen és egy kis bátorságon és odafigyelésen múlik. lehet, h a szülésznő gondosan istápol majd téged, de ha a doki vágni akar, akkor vág.

2014. febr. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, valószínú akkor nem ő volt a szülésznőd:)


Orvost semmiképp nem szeretnék fogadni. Hipnoszülést tervezek, amibe a gátvágás, epidurál, oxitocin, kézzel tágítás, stb..., szóval bármilyen felesleges orvosi beavatkozás nekem nem fél bele. Inkább a lelki nyugalom, a gátmassázs, a támogatás, amit viszont a szülésznő tud megadni, főleg, ha tudja, hogy mit is takar egy hipnoszülés.

Amúgy meg persze, ha bármi komplikáció lenne (de nem lesz), én leszek a legegyüttműködöbb szülő, akkor nem számít, hogy fogadott orvos, vagy sem, az ügyeletes is lelkiismeretesen el fogja végezni a dolgát. Amíg meg nincs baj, orvost csak elvétve szeretnék látni a szülésnél:)

2014. febr. 5. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!