Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az 5-10 perces erős haskeménye...

Az 5-10 perces erős haskeményedés is "fájásnak" számít? Ha ilyenem van azzal is menjek a kórházba?

Figyelt kérdés

Fájdalmat nemérzek, de percre pontosan keményedik a hasam. Volt már, hogy 10 percesről beállt 5 percesre és fél órán keresztül keményedett 5 percenkénet.

Ezek azok amitket figyelni kell?

Vagy majd ha fájdalmat is érzek??

38hkm



2014. febr. 1. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezek jóslók, a méhed gyakorol a szülésre. Ha beindul az fájni fog határozottan.
2014. febr. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem a szülésznő azt mondta, ezeket is figyeljem, de csak akkor menjek be, ha legalább egy órája 10 percenként jelentkezik. Hozzátette, hogy még ezután is szeretnek elmúlni, sőt, még az egy órán át tartó ötperces keményedések is elmúlhatnak.

Nekem volt olyan, hogy szabályosan 3 percenként keményedett a hasam, 3/4 óra után majdnem elindultam a kórházba, gondoltam, ha még 2 keményedés lesz, szedelődzködök. Aztán nem volt több. :)

De a szülésem 10 perces keményedésekkel indult, igaz, enyhén éreztem az alhasamat is.

2014. febr. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha bizonytalan vagy vegyél egy meleg zuhanyt. Ha jósló elmúlik, ha szülés erősödik.
2014. febr. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Huh...Az elmult ejszaka en sem ereztem fäjdalmat, de sokszor kemenyedett a hasam...Velem ezt nem közölte a nögyogyäsz, hogy figyelni kell :S 37hkm
2014. febr. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor már normálisak a haskeményedések, jelzi a szülés közeledtét, de ez még nem szülés. Általában éjszaka szokott megindulni a dolog. Nekem a szülés megindulása előtt pl. teljesen leálltak a haskeményedések két napra, aztán éjszaka felébredtem rá, majd egyre sűrűbben jött, azok már határozottan fájtak..
2014. febr. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3-asnak igaza van!!!!

Nekem is azt mondták, hogy meleg zuhany, ha elmúlik jósló, ha rendszereződik akkor fájás.

Nekem is fájás- keményedés volt (de nem fájt annyira!) zuhany után mondhatni rendszereződött, 5-7-10 percenként (2 óra alatt váltakozott) Aztán még egy zuhany, mert még mindig nem voltam biztos benne, hogy fáj-e, aztán még midnig rendszeres volt. Bementünk 2-3 óra múlva a kórházba, és 4 óra múlva szültem. De csak repesztés után, az utolsó 2 órában volt az, amire azt mondom, hogy fájt!

Könnyű szülést!

Majd írd meg mi lett a vége!!!

2014. febr. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok, nekem is mondta a szülésznő a melegvizes zuhanyt, meg javasolt egy fél deci jóféle házipálinkát, az is leállítja az álvajúdást, és oldja a feszültséget is. :) Én mindkettőt próbáltam, a 10 percesek a pálinkától 40 percre elmúltak, akkor viszont 5 percesek jöttek, határozottan erősebbek. Meleg zuhanyra 20 percre abbamaradt, utána váltott 3 percesekre... Na, itt pánikszerűen indultunk a kórházba. (Érdekes módon, mire odaértünk, visszaváltott 5 percesekre, de szülés lett belőle.)
2014. febr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Általában a derék is húzódik olyankor. Hihetetlen, de tudni fogod, ha igazi fájásaid lesznek.

Mikor nálam beindult a szülés, tudtam, hogy ezek rendes fájások, mások voltak mint előtte.

2014. febr. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!