Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kozelmultbeli tapasztalatok,...

Kozelmultbeli tapasztalatok, velemenyek a Del-pesti korhaz szuleszeterol?

Figyelt kérdés
2014. febr. 2. 13:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Itt egy szintén hasonló kérdés, ahol többen választ adtak.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..


Én 2010-ben szültem ott, a szülőszobával, a szülésznőkkel semmi gondom nem volt. Nálunk úgy volt, hogy este 10kor elvitték őket és reggel hozták, azt hiszem 5-6 körül. A csecsemősök közül először olyan volt, akinek könyörögni kellett, hogy mutassa meg hogyan kell jól szopiztatni...és ha netán 2-jára odahívtad, igencsak mogorván válaszolt, mint ha 1-re tudni kéne mindenkinek. Aztán hála égnek egy tündéri csecsemős váltotta, aki mindig rákérdezett, hogy minden rendben megy-e? Én is 5 ágyasban voltam, jó volt a társaság, felváltva tudtunk vigyázni egymás babáira pl egy gyors tisztálkodás erejéig. Annyi, hogy a fürdőben igen meleg volt, mert ugye az ajtón lévő alsó kis szellőző egyenlő a nullával...ha meg szellőzés céljából nyitva hagyod, bármilyen higiénikusak is vagytok, elég kellemetlen "illatok" lephetik el a szobát...Szóval talán ez az egy "probléma" volt...de tökéletes nincs. :D

2014. febr. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én 2012.januárban szültem a fiamat. Nem volt fogadott orvosom. Bementünk délután 4 körül,mert tág voltam 2 ujjnyira,de a menzi görcsökön kívül más bajom nem volt. Megvizsgáltak CTG-re tettek,apukát is beengedték,majd úgy volt,hogy este 7kor váltás előtt mehetek haza,mert nem tágultam jobban. Az éjszakás ügyeletes orvos is megakart vizsgálni mielőtt haza indulok (Dr.Csütörtöki Attila) és ő egyből mondta,hogy felejtsem is el,hogy én innen bárhova is megyek a szülésen kívül,így egyből burkot repesztett,amiből kiderült,hogy már zöld volt a magzatvíz,jött az oxi és a fájdalomcsillapító. Szülésznő egy nagyon kedves hölgy volt ő volt bent,amikor a párom ment helyettem levegőzni :) Egy beszólása volt csak,hogy ne hisztizzek,mert annyira nem fájhat,de ezen kívül segített mindenben :) A végén 4 orvos állt körülöttem és 3 szülésznő,és átadták a páromnak a lehetőséget,hogy nyomja a hasamat,hogy elinduljon a baba,de nem élt vele :D Szülés utána a babát lemosták,megmutatták és a párom vitte le az újszülött osztályra :) Reggel 6ig fent tartottak az őrzőben,hogy aludjak és pihenjek,utána letoltak az osztályra és már hozták a babámat,de nem volt életerőm hozzá,így csak délelőtt 10-től voltam vele. Voltak rendes csecsemősök is,akik segítettek,jöttek kérdezni,hogy hogy érezzük magunkat,de voltak nagyon bunkók is,amikor pl betoltad a babádat,hogy a családhoz kimenjél,így mi a végén úgy oldottuk meg,hogy amikor elaludtak bent hagytuk a szobában és valaki mindig hívott,ha felkelt :) Azt mondjuk nagyon utálták,ha a pólyát nem úgy tetted vissza a babára,ahogy ők ráadták vagy kértél rá másikat,ha valami baleset történt a rucival. Lényegében kibírható volt az a pár nap. Én nyárra várom a második babámat,de már rettegek attól,hogy ott kell szülnöm,mert az elmúlt 1 hónap alatt kétszer voltam ott ügyeleten és mind a kétszer olyan bunkó lekezelőek voltak az orvosok ,pedig az egyik épp az az orvos volt,akihez az első babámmal is jártam és a másodikkal is,az elején.
2014. márc. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!