Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor és miért alkalmaznak...

Mikor és miért alkalmaznak burokrepesztést? Pl. Ha már vannak szülési fájások, de még nem folyt el a magzatvíz? Fájdalmas?

Figyelt kérdés
Orvos vagy szülésznő végzi?
2014. febr. 4. 09:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem egész nap voltak fájásaim, de nem indult be igazán, akkor volt burokrepesztésem. Nem fájt, nem is éreztem, csak azt, hogy elöntött a víz. Nem kell félned tőle!
2014. febr. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
abszolút nem fáj.mi inditottuk a szülést.40.hétben voltam-senki nem volt a kórházban,nyugi volt,a dokimmal igy döntöttünk,amikor vizsgálatra bementem.úgyis 1-2 nap múlva rohantunk volna-igy mindent elrendeztem-és mentem szülni.nem volt fájás-és ennek hatására indukt a m.viz.ha időben vagy,akkor szerintem nem gáz,orvos végzi-a szülésznő a beöntést adja
2014. febr. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem 3 szülésből egyszer sem repedt meg a burok, mindig úgy repesztették. Egy hosszú olló féleséggel csinálják. A középső gyereknek sikeresen fel is sértették vele a fejét. Orvos csinálja. Egyáltalán nem fáj, csak kellemetlen amikor nyomják le a hasad közben. 2 ujjnyira ki kell tágulni ahhoz, hogy megcsinálják.
2014. febr. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon lelassult a vajúdás 3 ujjnyinál, akkor repesztettek burkot. Az orvos csinálta, azt mondta nem fog fájni, de épp fájás közben csinálta, szóval annyira nem volt vidám a dolog, de tényleg segített, gyorsított a folyamaton, és kb 1 percig tartott az egész burokrepesztés.
2014. febr. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kell felni tolle, egy hete szultem es azert repesztettek, mert nem voltak eleg erossek a fajasok. A repesztes utan egy jo oraval kezdodtek es ra 4 orara meg is lett a lanyom. Az orvos csinalta.
2014. febr. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne félj :) Én nagyon be voltam parázva :D

Reggel mentem ctg-re a szokásos görcseimmel,amikor közölte az orvosom,ha délután 1ig még mindig görcsölök,akkor menjek be. Fél 4kor bementünk,ctg-re tettek. 7kor haza akartak küldeni,mert nem tágultam és a szokásos menzi görcsök voltak csak,pont váltás volt és meg akart vizsgálni az éjszakás orvos is (szerencsémre). Mondta,hogy nem megyek én már haza,feküdjek le,megvizsgál,3 perccel később mondta,hogy burokrepesztés,én közöltem vele,hogy megyek inkább haza,egyből kérdezte,hogy miért? Mondtam,hogy azt hallottam,hogy nagyon fáj,és szó szerint kinevetett :) Mondta,hogy csukjam be a szeme,mély levegő,és annyit éreztem,hogy felnyúl és ömlik a magzatvíz. Le néztem és zöld volt,és közölte,hogy bele kakiklt a vízbe,így örültem a burokrepesztésnek :) 4,5 órával később a kezemben volt a kisfiam :)

2014. febr. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem a szülésznő csinálta.

Nem fájt.

2014. febr. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Anyuci1976 ***** válasza:
Nekem indították a szülést,oxit kaptam.A burokrepesztés nem fáj.Utána kezd a baba áthaladni a szülőcsatornán.Közben gondolj arra,hogy hamarosan lesz egy gyönyörű gyereked. :)
2014. márc. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!