Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha úgy indul meg a szülés,...

Ha úgy indul meg a szülés, hogy elfolyik a magzatvíz, akkor tényleg azonnal le kell feküdni? De akkor hogy megy be valaki a kórházba?

Figyelt kérdés
Akkor mindenképpen mentőt kell hívni, vagy mit csinálnak?
2014. jan. 17. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:
nem kell lefeküdni.Az hiszem ez csak akkor veszélyes,ha a baba faros,vagy haránt fekszik,mert így előre eshet a köldökzsinór.
2014. jan. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem is elfolyt a magzatvizem anno (3éve) és nem feküdtem utána, mentem átöltözni, hivtam a párom, leültem, megvártam mig lefürdik és utána kocsiba ültünk, mentünk a kórházba, de még utána se feküdtem, csak mikor ctg-re raktak a szülésznők, aztán keltem fel, mert feküdni volt a legrosszabb mikor már erősödtek a fájások. A szülésznők a járkálást javasolták, a gravitáció meg ez az amaz, de nekem ülve volt jó, közben szorongattam a párom kezét. Szerintem nem lesz baja a babának, ha nem fekszel, gondolom akkor is folyik ki a magzatviz ha fekszel, nemcsak ha ülsz vagy állsz.
2014. jan. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha elfolyik a magzatvíz, azonnal kórházba kell menni, ha van fájás, ha nincs. Ha nincs, akkor hamarosan lesz. Ma volt itt a védőnőm és pont arról beszéltünk, mikor kell megindulni rögtön a kórházba. A víz elfolyása mellett még a vérzés jelentkezése ilyen. Ha nem folyt el a m.víz, nem vérzel, elegendő 5-10 perces fájásokkal menni. Ha hamarabb mész, az sem gond. Ha nincs kocsitok, akkor érdemes mentőt hìvni. A mentő érkezéséig próbálj pihenni. Ha van autó, de elfolyt a víz, akkor is inkább a mentő tanácsos. Ezeket az orvosom is megerősítette, illetve a szülésfelkészítő könyvekben is így szerepel.
2014. jan. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nekem is elfolyt a víz. Hajnal fél 3-kor. Hívtam a dokimat, mondta, hogy nyugodtan készüljek el, nem kell sietni. Hó és köd is volt. Kb. fél 4-re értünk be a kórházba. 20 km-re van tőlünk a kórház. Jó időben 15-20 perc, így 30 volt.
2014. jan. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok,a lányom születése magzatvíz elfojással kezdődött,de még nyugodtan letusoltam,hajat mostam.Mire hazaért a párom (1 óra alatt),addigra útrakész voltam.
2014. jan. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ha szivárog a magzatvíz, akkor nyugodtan tusolj, járkálj, nem kell rohanni a kórházba, de nyilván ha mindennel elkészültél és értesítetted a szülésznőt/orvost (ahogy megegyeztetek korábban), akkor lehet indulni a kórházba

ha kizúdul, mert alul repedt meg a burok, akkor addig kell lefeküdni, amíg zúdul a víz, hogy nehogy előre sodorja a köldökzsinórt, ha a baba feje még nem illeszkedett be. Ha már elállt a nagy tömegű víz, akkor felkelhetsz, zuhanyozhatsz és lehet indulni a kórházba

amikor valóban mentő kell és nem hősködünk, az a vérzés

2014. jan. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kell lefeküdni viszont valóban érdemes viszonylag gyorsan elindulni a kórházba. (de nyugodtan 5-10 percben átlehet azért gondolni, hogy minden bent van e a csomagban ) Az én dokim azt mondta, hogy még ez esetben is van idő egy gyors zuhanyra, de igazából nincs értelme mert a mi kórházunkba kapsz így is úgy is beöntést és utána zuhanyozni kell. Végül nekem burkot repesztettek, így nekem csak a szülőágyon folyt el a magzatvíz.
2014. jan. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
57%
Nos aki úgy gondolja,hogy elfolyt magzatvízzel lehet még sétálgatni az rosszúl gondolja.Bár én nem tudtam,hogy elfolyt és az ultrahangon sem vették észre de tény nem volt és valószínű ezért halt meg a babám köldökzsinór trombózisban.Ugyanis előre esett a köldökzsinór a kisfiam meg mikor készült befèszkelödni elnyomta azt.Szóval ez a veszély létezik és érdemes odafigyelni
2015. febr. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!