Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt aki elso szulesi tapaszta...

Volt aki elso szulesi tapasztalatok miatt, nagyon felt a masodik szulestol?

Figyelt kérdés
Nekem a mai napig (4 eve szultem) sajnos negativ `elmenyeim` vannak a szulessel kapcsolatban. Termeszetes a kislanyom a legszebb ajandek a foldon, de ez akkor sem szepiti meg szamomra a szulest. magzatviz elfolyas utan 10 ora volt a vajudasom, de iszonyatosan megszenvedtem, kivul belul repedtem, ki kellett konyokolni belolem szegenykemet. Majusban erkezik a masodik kislanyos es konkretan rettegek a szulestol. Csak es kizarolag epidurallal szeretnek szulni (ezt mar eldontottem) es remelem semm akadalya nem lesz, (elozo szulesnel, Kecskemeten, nem is lehetett kerni) de ez sem nyugtat meg...
2014. febr. 5. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is így voltam. Hasonló a történetünk. 19 órát vajúdtam az elsővel, úgy elfáradtam, hogy belőlem is úgy könyökölték ki a lányomat. Én is nagyon féltem, rettegtem. De aztán lett egy csodaszép szülésem másodjára :) 6 óra alatt megvolt, semmi horrorisztikus fájdalom, pedig nem kaptam fájd.csillapitot. Könnyű volt megszülni :)


Harmadik még könnyebb volt, 3 óra :)

2014. febr. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sajnos az elsőnél én is hallgattam az okosokra, az "olyan még nem volt, hogy baba bennmaradt volna" és hasonló szövegekre, úgy voltam vele jó lesz nekem a körzetes kórház, ügyeletes orvos, ha ez ilyen...


Nekem is finoman szólva traumatikus volt az első szülése, most a másodikra tudatosan készülök.

Választott kórház (olyan, ahol nem repesztenek azért burkot, hogy ne foglald a helyet a szülőszobán, ahol nem nyomnak tele oxitocinnal hasonló okokból, nem kell feltett lábbal, fekve kitolni a babádat, holott az szinte lehetetlen, stb.)

Vettem Dianatal gélt, választok orvost, tanulom a hipnoszülést ezerrel, viszek szülési tervet. Így már nem félek! :) És nem kérek EDA-t, mert a nagynál attól álltak le a fájásaim, azért kellett a rengeteg oxitocin, amihez már persze nem kaptam!!!


Könnyű, gyors szülést kívánok :)

2014. febr. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

EDA-t nem kaphattam, oxitocint viszont kaptam...

Nem volt valasztott orvosom, es most sem lesz mert szules elotti honapban koltozok a kornyekre ahol szulni fogok, senkirol semmit nem tudok, es nem szivesen adnek 80-100ft-ot vkinek akit nem is ismerek, nem sok ertelmet latom.

Nyilvan ha nagyon gyors lefolyasu lenne a szules akkor en se kernek EDA-t, de el se tudom kepzelni most anelkul, hogy azt a fajdalmat meg egyszer at kelljen elnem...aaaaaaa. nem tudok szabadulni a gondolattol. :(

2014. febr. 5. 23:23
 4/8 anonim ***** válasza:
még nem várom a másodikat, de elsőnél nem adtak EDA-t, oxitocint kaptam, a falat szedtem le a fájdalomtól 10 órán át. Kikönyökölték belőlem is, vágtak, varrtak. A következőnél egyrészt ha úgy érzem beadatom az EDA-t, nem hagyom, hogy ne szóljanak, meddig lehet kérni, másrészről vagy jógára elmegyek, vagy dúlával készülök, mert úgy érzem, hogy először teljesen rágörcsöltem a szülésre, azért sem ment. Szóval valahogy megpróbálok lelkileg felkészülni.
2014. febr. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Közel 30 óra vajúdás, burokrepesztés, oxi, majd végül császár. Előre rettegek a másodiktól. :( Pedig mindenki nagyon odafigyelt rám, én akartam minden áron természetes szülést, persze, nem sikerült tágulnom. Annyira félek, mi lesz másodszor! :$ De közben azt is érzem, hogy kaptam egy "második esélyt", hogy jól is megélhessem a szülést, születést. Remélem, a második olyan szép lesz, mint amilyen rémes volt az első.
2014. febr. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elso lanyunkkal 17 orat vajudtam. Kaptam gazt, oxitocint, EDAt. Borzaszto nehez szulesem volt. Nekem is ugy konyokoltek ki belolem. Vagtak, repedtem. Raadasul huvelyfalsullyedesem is lett.

22 honap mulva szuletett a kishugi. Nem kaptam semmit, csak burokrepesztes volt. Sokkal rovidebb, kb. 2,5 ora volt, ami nagyon fajr. De szerencsere nagyon gyorsan tagultam. A 2. szules az 1. hoz kepest ezerszer jobb volt.

Ezzel csak remenyt szerettem volna adni azoknak, akik az elsonel megszenvedtek. Szoval a masodik lehet konnyebb.

Ami nem segitett az a malnaleveltea es a homeos bogyok, amiket vajudas alatt is szopogogattam. Elsonel nem hasznaltam semmit.

Ja, es mindkettot ugyeletes dokinal szultem. A fogadott sem tudta volna konnyebbe tenni.

2014. febr. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

bocsi elirtam, telorol vagyok

*ami NEKEM segitett az a malnaleveltea es a homeos bogyok voltak

2014. febr. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még egy gyerkőcöm van 19 hónapos, és most tervezzük a tesót. Nekem olyan jó volt az első, hogy én meg attól rettegek, nehogy rossz legyen a második. 8 órát vajúdtam, oxival, fájás nélkül, nem tágultam, reggel indítás előtt elkezdett folyni a magzatvíz, tehát a fiam is jönni akart. Császár lett, de szuper volt minden, felkelés után már végig velem volt a fiam, hamar gyógyultam, tejem is van volt és van bőven. Én jövő hónapban megyek a dokimhoz és csak akkor lesz tesóprojekt, ha tuti a császár és ezek után rettegek a hüvelyi szüléstől. Vajúdni szeretnék, ha nincs orvosi indoka, de császárt szeretnék. Ha dokim nem vállalja így, akkor mást keresek. De remélem mivel az elsőnél is jól járt velünk (havi 8ezer+100 a szülésre), partner lesz. Ennyit azért kapott mert egyetlen szavam nem lehet rá, 1 ágyasba tett bennünket, szabadságon volt, hogy egész nap ott legyen és a szabadsága ellenére minden nap bent volt, bármikor hívhattam, bármivel, mindent megoldott.
2014. febr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!