Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 12 hete szültem és 11 hétig...

12 hete szültem és 11 hétig véreztem. Ezért csak most tudtunk újra házaséletet élni a férjemmel. Sajnos fájt. Meddig fog fájni? Ez már sosem lesz olyan mint régen?

Figyelt kérdés

Illetve csak szerettünk volna, mert mivel hüvelyi úton szültem, (szétszakadtam kívül, belül), így sajnos iszonyatos fájdalmat érzetem a behatoláskor. Ráadásul csak kb. félig ment be a nemiszerve. Nagyon óvatos volt, és ennek ellenére még mindíg fáj a hüvelyem. Meddig tart ez a fájdalom és kb. hány alkalom után lesz fájdalommentes a szeretkezés? Sikosítót is vettünk, de nem kellett, mert nem voltam száraz.

Kérem aki hasonló tapasztalatokat szerzett adjon tanácsot. Előre is köszönöm.


2008. júl. 19. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az újra kezdés normális esetben is lehet nehéz. Én császárral szültem, tehát a hüvelyem semmi traumát nem szenvedett, mégis nagyon fájt az első néhány behatolás... Hát innen nézve nem csodálom, hogy egy nemrég még sebes, vérző hüvely neheten veszi az akadályt! De nem lesz ez mindíg így! Szép lassan helyre áll a régi rend!
2008. júl. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
bocsi hogy megkérdem de én is szülni fogok. és pont ettől félek hogy belül is szétrepedek. és neked teljesen szétreperd belül?és öszevarták de hogylehet belül öszevarrni?
2008. júl. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak köszönöm a gyors választ. Sajnos nem nyugodtam meg.... Rettegek a köv. együttléttől, de egyszer csak jobb lesz.... A második válaszolónak üzenem, hogy a [link] címen "Kisangyalkánk Hanna születésének története" című írás az én szülésem történetét meséli el. Ezt a "Naplók" menüben tudod megkeresni.Ott olvasgathatsz szülés történeteket. De semmi képp nem szokványos szülésem volt, ezért nem is írnék neked mást, csak annyit, hogy a szülést át kell élni. Nagyon fáj, de mindent megér! Tehát ne félj!!!! Úgy volt, hogy megcsászároznak téraránytalanság miatt, de a kisbabám másképp döntött..... Nagyon jó orvosom és szülésznőm volt, nekik és a férjemnek köszönhetem, hogy végig tudtam csinálni a 12 órás vajúdást és a szülést. Kívánok neked könnyű és félelem mentes szülést, valamint boldog babázást!
2008. júl. 20. 07:07
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja és igen valóban nagyon szétrepedtem belül is, sőt még le is szakadt bennem "valami", de az orvosom és a főorvos egy óra alatt nagyon szépen összevarrt. Amúgy volt gátvágás is, és annak köszönhetem, hogy a végbelem épségben maradt. Tehát ügyes volt a dokim. Belül felszívódó varratokkal varrt össze, és csak a külsőket szedte ki. De mondom minden szülés más, és bízom benne, hogy a tied sokkal egyszerűbb lesz!
2008. júl. 20. 07:09
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem akarlak elkeseríteni, de én kilenc hónapja szültem, és van, hogy még most is fáj, főleg, ha egy kicsit elkap a hév... Attól tartok, ez már tényleg nem lesz olyan,mint régen.
2008. júl. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De, lesz olyan, mint szülés előtt. Nekem csak az első fájt, utána sokkal jobb volt, kb. 3-4. alkalommal meg már ugyanolyan volt, mint azelőtt.
2008. júl. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm az őszinte válaszokat. Próbálok bizakodni, de még tele vagyok félelmekkel.
2008. júl. 20. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!