Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csaszar utan hüvelyi szules?...

Csaszar utan hüvelyi szules? Próbáltátok? 2. Babát várom. Az elso több okból lett csaszar.

Figyelt kérdés
Nem tágultam semmit, pedig mar 8 oraja elment a magzat viz, homlok tartással akart volna jönni a baba, homlokaval nyomta a köldökzsinórt, végül csaszar lett, egészséges kis babam született. Doki azt mondta, ha minden klappol, megpróbáljuk most a hüvelyi szülést. Azok írjanak, akiknek van hasonlo tapasztalata! Hogy sikerult? Azt is mondta a doki, arra készüljek fel, hogy a 2. baba általában nagyobb, és ha az 1. nem tudott rendesen elhelyezkedni, lehet, hogy a csontjaim és a baba között diskrepancia lepett fel, és a 2.-nal is ez lesz. De ha mégsem, akkor meg hajrá! Kérlek irjatok meg, veletek hogy volt másodjára!

2014. febr. 19. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia, nekem sikerült, 1. baba magzati okok miatt lett császáros (fájásszinkronban esett a szívhangja). A 2. babát megszültem hüvelyi úton, pedig fél kilóval volt nagyobb, simán ment, nem volt semmi probléma. Minimális gátmetszés volt csak. 21 hónap van a két gyerek között.
2014. febr. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem is az első homloktartással volt, beilleszkedni sem tudott.

A második 20 hó korküllel született, megpróbáltuk a sima szülést, de ő sem szállt le, nem illeszkedett be és tényleg nagyobb volt. Ráadásul a császár is problémás volt az előző összenövések miatt.

2014. febr. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia! Az első császár volt nekem is fájásgyengeség miatt, 10 óra alatt csak két ujjnyira tágultam, aztán elmúltak a fájások, kivették császárral. A második baba hüvelyi úton született, próbáljuk meg címszóval. Magától nem jöttek a fájások, a magzatvíz már elfolyt, így oxytocinnal indították. 3 óra alatt 4 ujjnyira szépen tágultam, viszont akkor romlott a baba szívhangja. Gyors orvosi tanácskozás hogy mi legyen, felmerült a műtét is, de már annyira lent volt a baba, hogy nem lehetett, kézzel rásegítettek a tágulásnak, ketten nyomták belőlem kifelé, a harmadik orvos vákuummal húzta. Egészségesen megszületett. DE!!!! Én sérültem ahol csak lehetett, 1,5 óráig varrtak össze, később kiderült hogy méhszájsérülést is szenvedtem, amit majd plasztikázni kell. Most várom a 3. babát, azt mondta az orvosom, hogy a 3. császár lesz, nem kockáztatnak, hogy azonnal a műtőben kössek ki, én remélem is hogy így lesz, mert borzasztó volt a hüvelyi szülés. Amúgy a 2. babám nem lett nagyobb, mint az első, 30dkg-mal kisebb lett.
2014. febr. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az elsővel 16 óra alatt sem tágultam semmit, relatív téraránytalanság, stb. Császár lett. A másodikkal megpróbáltuk volna rendesen, de komplikáció adódott, elkezdett szétválni a heg, így sürgősségi császár lett. Ha esetleg lenne következő baba, már nem merném megpróbálni.
2014. febr. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem a 2. szülésem lett császár a baba egészsége miatt. A 3. babámat simán szültem. Sima volt, igaz, fájdalmas. A baba enyhe arctartásban volt, de ez nem akadályozta a beilleszkedését, csak egy plusz tolófájásra volt szükség, hogy ki tudjam nyomni.

Egyébként azon ledöbbentem, amit az egyik válaszoló írt, hogy a hasát nyomkodták, igaz, oxit én is kaptam, de a babát nem próbálták kinyomni belőlem... Szegény, még szerencse, hogy nem vált szét a heg. :(

Érdemes próbálkozni a sima szüléssel császár után, de nyilván van rizikó is.

2014. febr. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nem tervezek semmit előre, legyen ugy, ahogy a babának a legjobb :-) csak kiváncsi vagyok a tapasztalatokra. A dokival azt beszéltük, 36. Het környékén meglátjuk hogy állunk. Nektek a 2.-3. Baba nagyobb volt mint az előző??
2014. febr. 22. 09:12
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem az első 2.66 kg volt a második 3.45 kg. Első 38. héten császár, mert a doki úgy megvizsgált, hogy elájultam a fájdalomtól...igy leesett a vérnyomásom és a baba szívverése lelassult.

A második babát hüvelyi úton szültem, és nagyon örülök neki, boldog vagyok, hogy azt is átélhettem.

2014. febr. 24. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Hasonló helyzetben vagyunk. Az első babám császárral született. 20 órát vajúdtam, de egy idő után nem tágultam tovább,és a kislányunk sem csúszott lejjebb. Fájások voltak, burokrepesztés után 5 órával került sor a császármetszésre. 2820 grammal született a 42. héten. A műtét után nagyon könnyen, hamar felépültem. Most 26 hetes terhes vagyok, másodszorra megint megpróbálom természetes úton világra hozni a kisfiamat. Egyenlőre farfekvéses, ha nem fordul át, tervezett császármetszés lesz.
2014. márc. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az első kisfiam 3400 g-al császár.Nála is szívhang problémák volt minden fájásnál+ én sem tágultam így császár lett. A második kisfiam szintén szívhangprobléma volt minden fájásnál+ nem volt beilleszkedve s én ekkor sem tágultam. Így ő is császár. Ő 4000 g volt.
2014. márc. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, én ugy tudom, hogy a 26. Heten még nem baj, ha nem fordult be, még megteheti
2014. márc. 20. 07:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!