Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után hüvelyi szülés?

Császár után hüvelyi szülés?

Figyelt kérdés
Nálatok hogy volt? Nem győzködött az orvos, hogy császár után császárral szülhetsz? "Könnyen" ment ha hüvelyin jött a második babád(mármint lelkiekben)? Én NAGYON szeretném normál úton megszülni a fiam tesóját!!!!
2013. márc. 11. 13:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk úgy volt, hogy a két gyerek között mindössze 21 hónap van. A lányomat császárral kellett szülnöm, magzati okokból (nem kapott szülés közben elég oxigént, mert idő előtt elöregedett a méhlepény). Amikor a fiamat vártam, snki sem győzködött, hogy császárral kéne szülnöm, max. azért aggódtak, hogy túl közel van a 2 időpont. Szülés közben nem engedtek felkelni, sétálni, és 2 orvos is figyelt rám, elég sokat (16 órát) vajúdtam, szerintem azért is, mert végig feküldnöm kellett, meg a baba is nagy volt, majdnem 4 kiló, de nem bántam meg, mert hüvelyi szülés után sokkal jobb volt, szinte azonnal fel tudtam kelni, tudtam mozigni, nem fájt semmim. Igaz, a gátsebem is csak 1 öltésnyi volt, így nem ikozott különösebb kellemetlenséget.
2013. márc. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
(Bocs a sok hibáért, kicsit kapkodtam) Csak azt szeretném még írni, hogy lelkiekben annyival volt jobb, hogy a császárnál altattak, és nem volt meg az a születés élmény, ami a hüvelyi szülésnél, hogy azonnal láttam a babát, hallottam felsírni, a hasamra tették, stb. Meg persze az a leírhatatlan öröm, amikor végre megszületett :) Egyszerre tudtam volna sírni és nevetni! Szóval, ha nincs orvosi ellenjavallat, akkor szerinem mindenképpen megéri :)
2013. márc. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én meg pont az első válaszoló ellentétje vagyok, ugyanis én borzalmasan megszenvedtem a császár utáni szüléssel, csak negatívumról tudok beszámolni.

Persze egyáltalán nem biztos hogy te is úgy fogsz járni (pont azért nem is fejtem ki bővebben, nem ijesztgetlek feleslegesen) de azért járj ennek utána nagyon és a dokiddal is alaposan beszéljétek át és ha ő nem ajánlja a hüvelyit akkor ne erősködj!

2013. márc. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Hú, hát én is erre készülök, bár még van fél évem, de félek nagyon. Nem volt az elsőnél sem, nincs most sem fogadott orvosom, úgyhogy izgulok.
2013. márc. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Én is negatív élményekről tudok beszámolni, 2005-ben császárral született az első babám utána 2009-ben hüvelyi szülést akartam. Nem volt sem fogadott orvosom, sem fogadott szülésznőm, egy rémálom volt. Most várom a harmadikat, de most fogadtam dokit és fel sem merül hogy hüvelyi legyen a harmadik szülésem.

Jól gondold át!

Ha úgy döntesz mégis a hüvelyit választod akkor kívánom hogy könnyű és komplikációmentes szülésed legyen!

2013. márc. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket lányok! Sajnálom akinek negatív volt a hüvelyi szülés.... Természetesen ha nekem azt mondja a doki, hogy így veszélyeztetem a baba vagy a sajátom biztonságát nem vállalom!! De annyira szeretném :)! A császár után lelkileg és fizikailag is megtörtem, persze annak meg így kellett lennie, tudom! Nekem is fél évem van a következő szülésig Szandrus 88 :)!
2013. márc. 11. 15:27
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Van/lesz fogadott dokid?
2013. márc. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Igen szeretnék fogadott orvost. A jövő héten megyek hozzá (még Őt nem ismerem). Bízom benne, hogy pozitívan fog a témához állni!
2013. márc. 11. 15:37
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Hányadik hétben vagy most?

Szorítok hogy összejöjjön és szép emlék legyen! :-)

2013. márc. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves vagy, a 10. hétben vagyunk.
2013. márc. 11. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!