Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után hüvelyi szülés?

Császár után hüvelyi szülés?

Figyelt kérdés
Sokat olvastam utána, de további történeteket szívesen olvasnék. Minden tapasztalat nagyon érdekel! A fiam testvérét (aki egyelőre csak a jövő tervei között szerepel) szeretném hüvelyi úton megszülni. Túl gyengék voltak a fájásaim, majd oxi után erős fájások mellett sem tágultam szinte semmit, ezért lett császár. Van, aki hasonló helyzetben volt, és másodszorra mégis volt lehetősége megtapasztalni a hüvelyi szülést? Mivel segíthetem ezt elő? Mire kell figyelni császár után, ha így szeretnék szülni legközelebb? Mennyi időt kell várni?
2013. dec. 20. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az elsö sürgösségi császár volt téraránytalanság miatt.

Négy év múlva minden probléma nélkül 2 órás vajúdás után megszületett simán a második gyerekem (mellesleg ugyanakkora volt, mint az elsö), semmit nem tettem ezért, mert nem is lehet.

Illetve csak annyit, hogy olyan orvost keresni, aki nem császároz autómatikusan a másodiknál. Meg természetesen a terhesség elött jó fizikai állapotba hozni magad, (normál súlyra) és sok sportot végezni, hogy ne legyél lerobbanva.


Mielött másik babát tervezel, az orvossal nézesd meg, hogy rendbejöttél-e teljesen.

Általában két év szünetet javasolnak császár után.

2013. dec. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Jégtánc ***** válasza:
100%
Nekem 1997-ben volt sürgősségi császárom,túlhordás,láz ,zöld magzatvíz ,fájásgyengeség miatt,rá 3 évre hüvelyi úton született a második fiam.Indították őt is de nála minden rendben volt.Szülés után elaltattak és megnézték a belső hegeket.ez kint történt Németországban,nem tudom hogy itthon hogy működik.2012- ben megszületett a kislányom szintén sima szülés volt.Kinnt 2,5-3 évet javasolnak az orvosok császármetszés után.
2013. dec. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Három kisfiam van, 7 éves, 4 éves, és 11 hónapos. Az első hüvelyi úton született, a második sürgősségi császárral, a 3-al automatikusan császárra voltam kiirva, de mire a műtőbe toltak volna, megszületett természetes úton :)
2013. dec. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%

bocsi,off..

dejó ilyen történeteket olvasni:) Nekem tulajdonképpen ez is hozzájárult az orvos és kórház váltásomhoz,hogy találjak egy olyat,aki legalább megpróbálja és a kh. is támogatja,nem automatikusan műtenek..

Január végére vagyok kiírva,szóval még nem tudom összejön-e a dolog..Dokimmal megbeszéltük,hogy a legkisebb rendellenességnél sem kockáztat,de amíg minden rendben zajlik "békén hagy".Közel 3 év lesz a két gyerek között,az első magas egyenes állás miatt lett császár..Én tágultam,oxit is kaptam,csak a lányom nem jött:)

Külön tenni szerintem nem nagyon tudsz mit,max tényleg az,hogy nem kapkodod el a második terhességet,és jó kondiban vágsz bele,ja az orvosomnak az is feltétele volt,h max 10kiló hízásig engedi(bár rajtam volt 4-5 kiló plusz teherbeeséskor,szóval nem fújt el a szél:D)

2013. dec. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!