Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz lehet? Elofordulhat,...

Igaz lehet? Elofordulhat, hogy a felelem miatt lett csaszar?

Figyelt kérdés

Egy gyermekem van,ot csaszarmetaztsel hoztam vilagra.Nem volt programozott a csaszar,surgossegi beavatkozas volt.13 ora vajudas utan leesett a szivhangja a kislanyomnak.

Szeretnenk majd 2. babat,bar meg nem most,de azert mar olvasgattam a temaban,hogy csaszar utan milyen lehetosegek vannak a következő szuleskor.Ahogy errol olvasgattam, talaltam egy szulesznovel keszult interjut,amiben arrol is szo esik,hogy nagyon gyakran a surgossegi csaszar oka egy lelki blokk a szulo noben,hogy akar tudat alatt is,de retteg a szulestol.

Szerintetek ebben lehet valami?

En szemely szerint irtozatosan feltem a kitolastol.Mar a szules elott honapokkal rettegtem.Vajudas kozben is csak erre birtam gondolni...Ugy gondoltam,hogy en azt ki sem birnam.Aztan persze rajottem,hogy a csaszar sem leanyalom.

A kovetkezo babat szeretnem huvelyi uton szulni,de ehhez elobb le kene gyoznom azt a hatalmas felelmet, ami bennem van,amig ez nem sikerul addig nem is szeretnek teherbeesni.


2014. febr. 21. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem igaz. Én a harmadik gyerekemnél féltem nagyon, az utolsó 1 hetet végigsírtam, annyira féltem, szinte halálfélelmem volt. Ráadásult oxitocinnal szültem. De látod sikerült :)Már 9 hónapos :))
2014. febr. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nálam jobban senki nem félt a szüléstől. Az egész terhességem alatt rémálmok gyötörtek, és hogy tereljem a figyelmemet rengeteget dolgoztam. Az orvosomnak megmondtam, hogy miként érzek, titkolni sem tudtam volna, mert én már a nőgyógyászati vizsgálattól is rosszul voltam. Ő azzal nyugtatott, hogy amint beindul a szülés minden más lesz, nem lesz probléma. Probléma fizikailag nem lett, mert a magzatvízelfolyástól számítva 6 órán belül megszületett a kisfiam. Az orvosom, szülésznő szerint gyors és könnyű szülésem volt, és fizikailag valóban. De én végig rettegtem. Egész kitolás alatt is azon járt az eszem, hogy melyikünk hal meg, annyira féltem, mégis 10 perc alatt kirepült belőlem a gyerek szó szerint. A szülésznőm egyébként szorgalmazta, hogy keressek fel pszichológust, de én szégyellem ezt az egészet, de én ezt tanácsolom neked. Keress szakembert!
2014. febr. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet nem segít, de azért leírom, hogy maga a kitolás szerintem sokkal jobb, mint a vajúdás. A vajúdásnál nem vagy aktívan részese a dolognak, míg kitolásnál érzed, hogy itt már szinte minden rajtad múlik.(persze, ha nincsenek komplikációk) Nekem a kitolás sokkal jobb volt, mint a vajúdás.
2014. febr. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek!

Igazabol nem tudnam megmondani mitol felek...az elviselhetetlen fajdalomtol,attol,hogy nem jol nyomok es megfullad a baba,attol,hogy szetszakadok,hogy kontrollalatlanul uvoltok stb...

Biztos fura,hogy a sok felelem ellenere huvelyi szulesen gondolkodom.Ennek annyi az oka, hogy a csaszar sokkal rosdzabb,mint elotte gondoltam.Ott fekudtem a rideg mutoben,kiszolgaltatva es egyaltalan nem ereztem azt,hogy most valami csoda tortenik,szulok stb.Annyi volt,hogy egy oraja meg a hasamban volt a lanyom,most meg kivettek es itt fekszik mellettem,de nem tudom megfogni...Szoval nem szeretnek megint csaszart.

2014. febr. 22. 00:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy valóban jó kineziológus pont az ilyen blokkokat, szorongást, stresszt tudja feloldani benned.

Előfordulhat, hogy tényleg emiatt nem sikerült természetes úton szülnöd, ezt utólag csak szakember tudja kideríteni (pl. a kineziológus, vagy hipnoterapeuta).

2014. febr. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem lehetséges. A stressztől nehezebb a szülés.
2014. febr. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a bizalom hiányzott belöled,hogy rá tudd utalni magad a környezetedre. Nekem sikerült. Mindenki segitett ès kedves volt,pedig nem volt fogadott orvosom. Èn is rettegtem ... föleg a gátmetszéstöl..... hogy az èlö husba belevágnak stb. Ès el kell mondanom,hogy meg se èreztem! :) nitrogèn gázzal volt a fájdalom csillapitás. .. szerintem leghumánusabb. A kitolásnál már nem kapja az ember,de nem is kell! Az már a megkönnyebbülès rèsz. :) biztos menni fog neked is! Èn is paráztam naggyon.
2014. febr. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!