Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szombathelyi Markusovszky...

Szombathelyi Markusovszky kórház szülészetéről tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2014. febr. 22. 13:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia! 3x szültem ott, nincs okom panaszra. Van pár csecsemős, aki nagyon mogorva, de többségben nagyon aranyosak. Amikor utoljára szültem, a szülőszobán kb. 10 tanuló ott volt velem, persze megkérdezték, hogy ott lehetnek e a szülésnél. Egyébként pár tanuló sokat segített nekem :)

Ha valami konkrét dologra kíváncsi vagy, írj nyugodtan. :)

2014. febr. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Az első kisbabámat várom, igazából minden érdekel. 3 rokon kisgyerek mellett segédkeztem a kezdeti időszakban, így attól nem tartok, hogy majd nem merem megfogni, pelenkázni, de hallottam olyanról, hogy a kismamák egymásnak segítettek pelenkázni, mert vagy nem mutatták meg, vagy oda sem mentek az ápolók. És nem tudom mennyire segítenek megmutatni például a szoptatás technikáját. Mennyire hagynak magamra a vajúdás időszakában, apuka folyamatosan ott lehet? A szülés után mennyire leszek magamra utalva? 27 hetes vagyok, nagyon-nagyon élvezem a pocakosságot, de ahogy közeleg a szülés, annál jobban szeretnék rajta túl lenni. Hazudnék, ha azt mondanám nem félek... :S

Ügyeletes orvosnál ügyeletes szülésznőnél szültél?

2014. febr. 22. 13:38
 3/13 anonim ***** válasza:

Megfogják mutatni, sőt az első pelusozás előtt kötelező lesz szólnos, hogy megmutassák. A köldökápolást szintúgy megmutatják. Apuka onnantól lehet veled a szülőszobán, amikor már erős fájások vannak és biztosak abban, hogy hamarosan baba lesz. Addig apuka kint vár. Ruhát meg kell majd venni, 9 hónapja 1500ft volt. Szülés után rádteszik a babát, ha minden rendben vele, majd elviszik megvizsgálják, felöltöztetik, addig téged vizsgálnak, varrnak :) Apukát kiküldik a varrásnál :)

Ha kész vagy, visszahozzák a babát és ott 2 órán át lesztek, apuka is bent lehet. Utána párszor megnyomkodják a hasad, de ez nem fáj. Figyelni fognak rátok, nem kell félned, nagyon rendes a személyzet. Ha letelt a 2 óra, téged levisznek a gyermekágyas részre, a bab még marad a szülőszobán, hogy pihizhess kicsit.

Igen én ügyeletes dokinál és szülésznőnél szültem :)


Első és harmadik gyerek a Leventénél született, a középső a Barabásnál. (bár ő sajnos már nem ott dolgozik)

2014. febr. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Bocsánat hogy a kérdező kérdésebe kérdezek,de külön már nem szeretnék ezért kérdést kiírni. A kérdésem az lenne hogy a Nedeczky tényleg újra a kórháznak is dolgozik??? Még egyszer bocsánat és Gratulálok nektek jó egészséget. 15 hkm
2014. febr. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én 2,5 éve szültem ott az éppen ügyeletes orvosnál és szülésznőnél. Semmi probléma nem volt velük! A szülőszobán végig velem volt a szülésznő és a férjem is végig ott lehetett!A doki csak a "komoly"résznél jött be! Sajna kellett gátmetszés és repedtem is,uh.a doki kézimunkázott rajtam egy kicsit. Na,az rosszabb volt mint a szülés! A csecsemősök kedvesek voltak,segítettek"megtanúlni" a szoptatást,igaz többnyire én tettem tisztába a lányom! Én ingyért teljesen meg voltam elégedve az ellátásért! Lehet,h bunkónak tartatok de nem fizettem egy forintot se!
2014. febr. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, én sem fizettem. Ja és az a rész kimaradt, hogy segítenek szoptatni, először a szülőszobán utána pedig a csecsemősök.
2014. febr. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha császáros leszel, akkor lesz 1-2 szülésznő, aki nemtetszését fejezi ki és az okoktól függetlenül úgy bánik veled,mint a kutyával...velem ez történt :( A csecsemősök aranyosak, segítőkészek. Mivel progis császáros voltam, csak az orvosom foglalkozott velem...
2014. febr. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Császár esetén milyen alapon ilyenek a szülésznők? Nem az a fontos, hogy a babával minden rendben legyen? Ettől is tartok picit, hogy míg én vajúdok, szülök, valaki "beszól", vagy megjegyzést tesz akármi miatt. Sajnos rám ez hatványozottan hat. Én nem visszaszólok, hanem emésztem magam miatta. Nem akarok ebből gondot.
2014. febr. 24. 10:07
 9/13 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező megszületett már a babád?Mi a tapasztalatod a kórházról?
2014. jún. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Lassan 5 éve szültem nagyon hosszú vajúdás után császárral. Ügyeletes dokik (három műszakban szültem) láttak, szülésznőm sem volt. A férjem végig velem volt, csak a vége felé futamodott meg. Senki nem mondta, hogy nem lehetne ott. VIP szobát kértem és kaptam is, a férjem oda is bemehetett még a szülés előtt. Minden csecsemős csúcsszuper kedves volt, kivéve egyet. :)
2014. jún. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!