Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyatádról Szigetvárra vagy...

Nagyatádról Szigetvárra vagy inkább Kaposvárra mennétek/mentetek szülni? Vagy Pécsre? Mik az előnyök-hátrányok az egyiknél, illetve másiknál?

Figyelt kérdés
2014. febr. 23. 08:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Húúú, Pécsre semmiképp! Barátnőm ott szült, nem mondott jókat. Ismerős rokona ott dolgozik, azt mondta, sok horror story-t hall.

Szigetvárt nagyon dicsérik. Én oda mennék.

2014. febr. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elsővel értek egyet, ha nincs fogadott dokid, akkor Szigetvár. Kisebb kórház, nagyobb az odafigyelés. Pécsett és Kaposváron is sok a szülés, futószalagos
2014. febr. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Szigetvárról nagyon sok jót hallottam, időben is az lenne legközelebb, de nincs újszülött intenzív osztály, ha bármi gond lenne a kicsivel, Őt elvinnék más városba, gondolom, Pécsre, nem lehetnék a közelében:( Ne legyen ilyen, de ez is egy szempont. Az elsőt egyébként Pécsett szültem, nem volt semmi rossz tapasztalatom, de teljesen problémamentes volt a szülésem is, és mindketten azok voltunk a szülés után is.


Én szeretnék minden eshetőségre felkészülni, és pl. a szép környezetnél fontosabb szempont lenne amit fentebb írtam, hogy ha gond van, minél hamarabb, lehetőleg helyben tudjanak segíteni a babán. Fogadott orvosom mindenképpen lenne, bárhol szülnék is.


Ezeket a szempontokat figyelembe véve is Szigetvár a legjobb?

2014. febr. 23. 23:12
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha már szültél Pécsett, és lesz fogadott orvosod is, akkor mehetsz Pécsre is bátran. Barátnőm volt most a Pécs-Szvár dilemmába, de neki nincs fogadott dokija, abban az esetben mindenki Szvárt ajánlotta. Fogadottal viszont bátran mehetsz Pécsre is.
2014. febr. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én Pécsről mentem Szigetvárra, nagyon okés volt mindkétszer :)
2014. febr. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
Ha ez dilemma, elmondanám, hogy jogod van a babáddal menni. Ha veled minden rendben, akkor kötelesek neked helyet biztosítani, pl. anyaszobában vagy rendes kórházi ágyon. HA veled gond van, akkor is kérhetik a felvételedet a gyermekágyas osztályra. Én is Szigetváron fogok szülni. A kaposvári kórházról még csak rosszat hallottam, szerintem oda ne menj. Az sem mindig jó amúgy, hogyha van PIC egy kórházban. Én ilyenben szültem és sajnos bent kellett maradnunk öt napot állítólagos intrauterin fertőzés és kiszáradás miatt, öt nap antibiotikum kúra, korllátozták a szoptatást, a láthatást és majdnem megölték a babám a túltápszerezéssel. Az okokat, amiket mondtak a későbbi vizsgálatok NEM IGAZOLTÁK. Tehát feleslegesen veszélyezetették az életét és engem pedig halálosan tropára tettek. (fél-egy órát állni a folyosón, frissen szülten, hogy bemehess a babádhoz, ha nem vagy ott lebasznak, ha ott vagy, lebasznak, végignézni, hogy a gyerek 2 percig nem lélegzik és a nővér ahelyett, hogy szakszerűen hasra forsítja, hogy eltávolítsa az orrjáratba ragadt hányadékot, a hasát rázogatja, majd az élettelen gyerekhez rohannak az orvosok, leszívják, alig tér magához. Majd ismét nem engednek szoptatni, holott az előbb ők töltöttek 60 Ml!!! tápszert a gyerekbe, úgy, hogy előtte csak szopott, még nem volt kitágulva a gyomra, olyan 30 mlket evett félóránként. Na, ezt csak azért írtam le, hogy nem kell ám hasra esni azonnal a PICtől. Néha jó, néha meg borzalom. Akkor, mikor bent voltunk, az öt babából 3 indokolatlanul volt ott!
2014. febr. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az utolsó választ (is), most pont erre volt szükségem, kicsit más megvilágításban is látni ezeket a dolgokat. Igen, Szigetvárral kapcsolatban ez volt az egyetlen dilemmám, de ezek szerint elvileg biztosítani kell azt, hogy együtt lehessünk ha csak egyetlen mód is van rá. Ha odáig jutok, fel fogok készülni a jogaimból, ez volt most a legjobb tanács. Gondolom, ide tartozik az is, hogy ha minden rendben, akkor igény szerint szoptathassam a babát, ne csak akkor, amikor hozzák, egész nap velem lehessen, akár rajtam, hordozókendőben is.... remélem, a gyakorlatban is így lenne...
2014. febr. 27. 10:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Nagyon örülök, hogy etz írod, hogy utánanézel a jogaidnak és hogy igény szerint szeretnél szoptatni. Én most beszéltem 1-2 hete egy szigetvári gyermekorvossal, aki az újszülötteket is ellátja, azt mondta, hogy akkor is veled lehet a baba non-stop, ha nem fizetős szobában vagy és szülés után sem veszik el. Azt mondta, hogy ami a csecsemősökre tartozik, azt velük kell megbeszélni, de rugalmasak szoktak lenni. Fel lehet menni az osztályra (már ha nincs éppen járvány) és előre megbeszélni a dolgokat. Mikor fogsz szülni? Én szeptember 15 körülre vagyok kiírva. ;)
2014. márc. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!