Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha nem érsz be időben a...

Ha nem érsz be időben a kórházba szüléskor hogy előkészítsenek akkor a "beöntést" el lehet otthon is végezni? Hallottam egy fajta kúpról amit a kórházakban használnak.

Figyelt kérdés
Zalaegerszegen szültem 1,5 éves. Kaptam beöntést,nálunk csak az volt akkor, szerintem most is így lesz, elcsípték a burkot stb. Most nem akarok olyan korán bemenni. Itthon jobb lett volna vajúdni és megvárni az 5 perces fájásokat. Akkor a dokim marasztalt és nem volt kérdés, szülni kellett. Nem szeretnék persze úgy beesni a szülőszobába hogy nincs idő semmire és jön minden....
2009. dec. 12. 11:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Én otthon biztos nem adnék magamnak beöntést :D

Ha 5 percesnél elindulsz,akkor általában belefér a beöntés.

Nekem már 2 órája 5 perces volt,mikor elfolyt a magzatviz,utána mentem a szülészetre (már 4 napja kórházban voltam,szóltam is,hogy fájásaim vannak,de nem foglalkoztak vele),ott beöntés,borotva ,zuhanyzás stb...Mire végre felfeküdtem az ágyra,jöttek i a tolófájások. De még nekem is volt idö a beöntésre :)

2009. dec. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
44%

ha meg nincs idő beöntésre,akkor max odatojsz nekik :)

valahol nem is adnak.

2009. dec. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
:))) Előttem kévő , ez jó ! Igazad van ! Én sem adnék be magamnak otthon beöntést. De sztem ezt a dokiddal dumcsizd le !
2009. dec. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

A múltkori műtétem előtt kaptam kúpot a kórházban, amit itthon kellett használnom és utána kellett másnap reggel mennem műtétre. Jó lenne, ha lenne szülésnél is.

(Én rettegek attól, hogy máshol kell nagydolgot intéznem, ezért félek szüléstől is, nehogy ne legyen időm otthon stb, vagy esetleg a nagy erőlködéstől pukk legyen:( )

2009. dec. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
ha nem érsz be időben a kórházba, azért otthon még van idő beöntésre, vagy mi van?? Mit akarsz kérdezni,mert nyilvánvaló hogy nem ezt...
2009. dec. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Én kúpot kaptam a kórházban. Igaz én császáros voltam (nem programozott). Megkaptam a kúpot 15-20 perc után megvolt a dolog, majd gyors zuhanyozás, katéter és műtő (ez az egész nem tartott fél óránál tovább). Úgy kell elképzelni, hogy még a műtőben is olyan érzésem volt, hogy mindjárt becsinálok, de szerencsére nem volt semmi.
2009. dec. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Húúú, én azért ezzel az otthon vajúdással 2. gyereknél vigyáznék, nekem az első fájástól számítva 2 óra alatt meglett a babám, ha otthon maradtam volna biztosan az anyósülésen szülök meg. A tapasztalat azt mutatja hogy a többedik gyerek nagyon gyorsan megszületik! Persze vannak kivételek de én nem szaroznék otthoni beöntéssel:)
2009. dec. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Bocsánat ha valaki nem érti a kérdést. Én 1,5 óra alatt szültem meg az első kisfiam. A 3 tolófájással kint volt. A kórházban indították meg, viszont nagyon kényelmetlen volt az ágyon vajúdni, mert leszállni már nem engedtek róla. Kaptam beöntést mielőtt elcsipték a magzatburkot. Szeretnék itthonról bemenni szülni és vélhetően arra már nem lesz idő hogy ott bíbelődjenek velem. 15-10 perces fájásoknál már el tudom dönteni hogy itt az idő. A kúp kapcsán arra gondolta, hogy itthon miért nem lehet ezt elvégezni és úgy bemenni hogy ott már csak az ágyra kell felfeküdni és szülni. Nem a hagyományos értelemben vett beöntést szeretném elvégzeni itthon.
2009. dec. 12. 13:07
 9/23 anonim ***** válasza:
Nekem nem is adtak, lehet, hogy csak elfelejtették. De nem is "csináltam oda" :) Sote II.
2009. dec. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Bocs, de én tényleg nem értem a kérdést! ha másfél óra alatt megvolt a kisfiad, akkor milyen vajúdásról beszélsz amit jobb szeretnél otthon?! Másnak e gyerek összehozása több időbe telik:) Mindenki ilyen gyors szülésről álmodik! Én 3 órát töltöttem a szülőszobán, nem adtak beöntést, semmi gáz nem volt! A kúp jó ötlet egyébként, ha van idő rá.
2009. dec. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!