Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha beadod magadnak a Clexane-t...

Ha beadod magadnak a Clexane-t és fájásaid lesznek rá pár órájára mit kell csinálni?

Figyelt kérdés
Clexane 0,4-essel szúrom magam és a szülészorvos nem említette, hogy gondot okozna szülés közben, de sok helyen olvasom, hogy félve adják be maguknak. Meg olyat is olvastam, hogy előtte egy nappal abbahagyják. Mit csináljak?
2014. márc. 4. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a nőgyógyász, hogy adjam be, ha beindul a szülés és aneszteziológusra van szükség ott fontos, hogy mikor adtam be. A dokim meg úgyis meg fogja kérdezni ha nem kell anesztes akkor is.

Azt olvastam, hogy van ilyenkor "ellen injekció", ami nem közömbösíti, de csökkenti a hatását. De ezt csak olvastam.

Bocs, hogy offolok, de nem kérdezted esetleg, hogy lehet -e szoptatni, illetve ártalmas-e valamennyire?

2014. márc. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az orvos, hogy rendszeres fájásoknál már ne adjam be. Ha a beadástól nem telt el 12óra, akkor sem EDÁt, sem spinált nem kaphatok, ami alapvetően nem baj, csak szóljak MINDENKÉPPEN az orvosnak, hogy mikor adtam be utoljára. Szülés után 12 órával lehet újra beadni.
2014. márc. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugszom, tehát gond nincs ha még beindul is a fájás a beadást követően. Reméltem amúgy ezeket a válaszokat, hiszen ha nem ütemezett császár akkor nem tudhatod a szülés időpontját. Köszönöm Nektek.
2014. márc. 4. 09:57
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is ugyanezt szúrtam. Ahogy a 2. válaszoló írta, ha nem telik el a beadástól számított 12 óra, nem lehet gerincközeli érzéstelenítést alkalmazni a vérzésveszély miatt. Én kora reggel szúrtam, aztán kiderült, hogy meconiumos a magzatvíz, így indítottak a 40+3. napon. Sikertelen volt, 9 és fél óra után császároztak. Akkor már majdnem letelt a 12 óra a beadástól számítva, mégis inkább altattak. Nem mondta az orvos, hogy természetes szülésnél bármilyen gond lenne, én sem olvastam ilyenről rémtörténeteket.


Könnyű szülést!

2014. márc. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
off leszek, csak érdekelne, hogy ezt miért kelle szúrni. Kaptam én is mert 30 hetesen be kellett gipszelni a lábam. Trombózis miatt esetleg?
2014. márc. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálam trombózis megelőzése miatt. Illetve olyan vérmutációm van, ami adott esetben a Babára is veszélyes lehet, eleinte vetélés, később méhlepény leválást, magzati érelzáródást okozhat legrosszabb esetben, ezek megelőzése.
2014. márc. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Anyuci1976 ***** válasza:
Én is szúrtam magam a terhességem alatt, 2 X 1 ml (!!!)volt a napi adagom.Amikor elkezdődtek a fájásaim,már nem adtam be magamnak.8 óra múlva született meg a kislányom.Bár sokkal több vért veszítettem,mint az átlag,minden probléma mentesen zajlott. :)
2014. márc. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!