Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha valaki túl hordja a babát...

Ha valaki túl hordja a babát milyen vizsgálatokat végeznek, milyen időközönként? És mikor fektetnek be a kórházba? Mennyi idő után indítanak? És mi dönti el hogy császároznak-e?

Figyelt kérdés
2014. márc. 7. 15:40
 1/4 lcs ***** válasza:
40.héten két naponta CTG, 41.héten naponta kell menni. úgy tudom a max a két hét túlhordás, de gondolom ez doki, kórház, állapot függő is lehet. Esetleg védőnővel, szülésznővel, dokival lehet beszélni, hogy mondjanak praktikákat amivel esetleg elő tudod segíteni a szülés megindulását :)
2014. márc. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A vizsgálatok úgy vannak ahogy az 1. írta, még annyi hogy ha nyitva a méhszáj valamennyire akkor magzatvizet is néznek. Illetve valószínűleg 2 naponta nézni fogják hogy állsz, méh lent vsn-e már, nyílik-e, stb.

A legtöbb helyen betöltött 41. hét után (tehát kb. 41+1) indítanak.

Akkor császároznak, ha az indítás sikertelen, vagy ha közben a magzat vagy az anya veszélybe kerül: pl. magzati szívverés leesik, hipoxia gyanú, kóros magasvérnyomás, ilyesmi.

2014. márc. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nalam a 41. betöltöttnel akartak indítani, de végül elotte egy nappal elfolyt a viz. Akkor kellett volna befekudni is. A 36. Héttől hetente jartam nst-re, a 39-tol kétnaponta. A 39. Heten volt uh is, az áramlást es a magzatvizet néztek azt hiszem. A 40.-tol az nst-vél egyutt volt amnioszkopia is (szerintem az utolsó indította be a szülést, mert az eléggé fajt)


A császárt ha nem indokolja semmi (baba, anyuka állapota), akkor nem csináljak. Nalam a vége megis sürgősségi csaszar lett.

2014. márc. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
7 hónapos a kisfiam túlhordtam az orvosom indított 40+4 napon délután háromkor, magzatvizet is nézett azzal minden rendben volt. Akkor kellett befeküdnöm nem tágultam, nagyon lassan haladt a szülés mindent megpróbáltak, de nem tágultam, így hajnali kettőkor sürgősségi császármetszést hajtott végre az orvosom mert a kisfiamnak leesett a szívhangja, a műtőbe derült, ki, hogy a lábaira volt tekeredve a köldökzsinór, nem tudtam volna simán megszülni, így 40+5 napon született. 4. baba, első 3-mat spontán két órán belül szültem meg, őket nem kellett indítani. Előtte pont a betöltött 40.-ik héten voltam az orvosomnál vizsgálaton 4 napot adott, hogy meginduljon magától.
2014. márc. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!