Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogyan és milyen vizsgálatokat...

Hogyan és milyen vizsgálatokat csinál az endokrinológus? Mennyibe kerül? Milyen időközönként kell hozzá menni? Magánrendelésre mennék! Nem jön össze a baba és napokig barnázok menses előtt!

Figyelt kérdés
2013. szept. 9. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Magánrendelés a legjobb ötlet. Igaz ott is van sok helyen elég nagy várólista az előjegyzésnél, de feltétlen jobban megéri mint a TB-s. TB-nél most jelentkezőnek decemberre adnak időpontot, vagy jövőre, és 5perc alatt elintézik.

Attól függ, hogy ahova mész orvoshoz kér-e valamit, mert pl. az én dokim mindig szokott kérni friss TSH-t.

Simán ad beutalót a háziorvos, csak mondod hogy endokrin magánrendelésre mész, és kérték hogy vigyél friss TSH, T3, T4 -et!

Érdemes még pajzsmirigy uh-ra is kérni beutalót. Itt is elég sok az előjegyzési idő.

Sajnos hormontükörre csak nőgyógyász, vagy endodoki küldhet.

Bár hogyha olyan helyre mész, lehet ott helyben is megcsinálják a vizsgálatokat, vagy elmész, és akkor fog elküldeni téged vérvételekre. Azért jobb hogyha előbb megvannak neked ezek, mert akkor nem kell kétszer menned, és kétszer fizetned a konzultációért.

Általában az első konzi 10-15között van, utánna ha már voltál nála akkor 7-9között, de ezek orvosokként változnak.

Inkább csak a véreredményeidet fogja nézni, maximum megnyomogatja a nyakadat, megnézi hogy van-e göböd.

2013. szept. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja kihagytam. Nálunk fél évente van jelenésem az endokirnológusomnál.
2013. szept. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nekem nagyon király endo dokim van, csak dicsérni tudom - főleg, hogy 4 év után neki köszönhetjük a babánkat :) Ő minden vizsgálatot kiírt szépen, ezerféle vérvételre, vizsgálatra elküldött (az én házidokim nem ad ilyenekre beutalót), gyorsan meg is lett a probléma. Nekem ott csináltak minden vizsgálatot újra, mert 3 hónapnál régebbiek voltak a sajátjaim.


ennek megfelelően nem is túl olcsó, kb. 10 e Ft volt az első konzultáció. Háromhavonta jártam hozzá vissza, most meg már e-mailben konzultálunk úgy fél éve. Én küldöm a leleteket, ő küldi a javaslatokat, receptet, ha kell.

2013. szept. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ja és nekem kérte: cukor+inzulin (0, 60 és 120 perces), D vitamin, 3 és 21 napos hormonsor, d-vitamin, t4, t3
2013. szept. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy jó nődoki ad beutalót vérvételre, és utána kiértékeli neked az eredményt. Nekem azt mondta, hogy legvalószínűbb ilyenkor a progeszteron-gond, amit a ciklus 2 vagy 3 napján csinálnak vérből, az elején meg a 21. nap körül. Erre a nődoki ad gyógyszert.


Amúgy nekem is az van, hogy menzesz előtt 2 napig csak enyhe rózsaszín folyás van, de nem vizsgáltattam még ki, mert volt egy vetélésem, és még nem hevertem ki, de a dokikból, kórházakból nagyon elegem lett. Talán ősszel rászánom magam. Majd írd meg lécci, mi volt, megjelölöm a kérdést. Esetleg azt is megírhatnád, hogy mit mondott a nődokid.

2013. szept. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Az előttem válaszolók nagyon jól leírták a dolgokat. :-)

kivéve az 5-ös válaszolót, aki nagyon nem jó dokinál jár, az endodoki a hormondoki, nőgyógyász nem ért a hormonokhoz, és a szükséges vizsgálatok nagy részét még csak ki sem írhatja. A progeszteron szint csak következmény, nem ok. Nem elég azt vizsgálni, és pótolni ha kevés. Sajnos. :-(

2013. szept. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!