Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha valaki terhessege alatt...

Ha valaki terhessege alatt mondogatja "bebeszeli" maganak, hogy gyors es konnyu szulese lesz, az igy is lesz?

Figyelt kérdés
Hallottam mar olyan tanacsokat, hogy mondogasd magadban, hogy gyorsan, konnyen szulok majd es igy is lesz. En nem hiszek ebben, kivancsi vagyok ti mit gondoltok errol?
2014. márc. 10. 15:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Igen, én próbáltam Sőt kaptam valami könyvet is ehhez. Ahhoz képest 1,5 napot vajúdtam. Nem hiszem el,hogy használ, de azért ha megint szülni fogok, majd megint megpróbálom, biztos, ami biztos. :)
2014. márc. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Így szerintem ez önmagad becsapása... én úgy álltam hozzá, hogy tudom nehéz lesz, és olyan valami amit még sosem éreztem, de meg tudom csinálni! Vajúdás alagtt minden fájás alatt arra gondoltam, hogy kicsivel megint közelebb vagyunk a csodához... és ez bejött, még a szülésznő is rákérdezett , hogy jógázom, vagy valami, mert a legvégéig mosolyogtam fájások alatt is beszélgettem.... a kitolás előtti pár fájás volt, ami nagyon nagyon kemény volt, de akkor már annyira éreztem, hogy mindjárt vége, hogy ez segített... ( első lányommal 12 órát valúdtam, másodikkal 7et ).
2014. márc. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
azt mondják azért sokat számit a lelki ráhangolódás a felkészülés. enkem van oylan barátnöm akinek bejött. na nem volt villámszülése mert átlagos kb 8 órás vajudás volt de egyáltalán nem volt neki elviselhetetlen pedig 4kg fölötti volt a baba. Ő esküszik rá hogy igenis számitott a meditáció a légzés terápia stb. Egy másik ismerösömnek horror szülése volt, de ö nem is akarta igazán a gyereket, csak becsuszott, na ö alig tágult és nagyon rossz élmény is volt neki. De ö alig vett tudomást a terhességröl egész végig.....
2014. márc. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%

Igen, ez így igaz.

Én tudtam, hogy gyorsan, könnyen szülök gátmetszés nélkül és valóban így is lett, 5 óra alatt meglett a lányom, nem fájt nagyon és vágni sem kellett.

Minden fejben dől el.

Aki azt mondja, hogy megpróbálta, de mégsem jött össze, ott valójában el sem hitte legbelül a dolgot.

Gondoljatok bele, ha valaki daganatos betegségből kigyógyul az elméje segítségével, ehhez képes a szülés szinte semmiség.

De persze a szkeptikusok majd jól lepontoznak, hisz itt ez a szokás :)))

2014. márc. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Én arra készültem, hogy úgy kb 8 óra vajúdás, mert mindenkitől ezt hallottam, meg epidurálra is készültem, de mivel több szülést hallottam, hogy 2-3 óra alatt készen is voltak, így remélnykedtem, hátha. végül én 4 óra alatt végeztem úgy ahogy van a magzatvíz elfojástól a fiam megszületéséig.

Szóval nem erre készültem, de valahol reménykedtem.

Szerintem nem attól függ mit mondogatsz magadba, akkor mindenki lottó 5-öst nyerne :) De abban segíthet, hogy nem görcsölsz annyit rajta, mert elhiszed, hogy könnyen szülsz majd és ki tudja talán tényleg :)

2014. márc. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem számít. Én úgy indultam neki, hogy ezen így is, úgy is túl kell esni. Nem bírom a fájdalmat, de nem paráztam rá. A fiammal is "megbeszéltük", hogy gyorsan kijön. Nem szedtem előtte semmit, de fejben mondogattam magamnak, hogy gyorsan túlleszünk rajta.

Elfolyt a víz, utána órákig semmi sem történt, így ezt nem is számolom bele, hiszen nem fájt semmim. Az első fájástól számítva viszont 2 órán belül megszületett a fiam, ami szerintem extra gyors azt nézve, hogy első gyerek és nem is vagyok huszonéves.

Szóval légzés és fejben rákészülés. Nem tudom, csak szerencsém volt-e, de hiszem, hogy ez is közrejátszott.

2014. márc. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Én hiszek az agykontrollban.

A terhességem alatt is elhitettem magammal, hogy nem lesznek nyavalyáim :)

Nem is hánytam, nem vizesedem, teljesen problémamentes az egész, 40+3 vagyok, 8 és fél kilót híztam.


Szülésre is úgy gondoltam végig, mit izguljak? Bemegyek, pár órát fáj, aztán kinyomom, gyorsan hamar, ügyesen.

Ha mégsem majd alkalmazkodom ott.

Így legalább annyit elértem, hogy 1 minimális stressz sincsen bennem a szülés miatt.


Csak most már elkezdődhetne, na erre nem tudom rávenni a babámat sehogy sem :)

2014. márc. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én nem csak mondogattam, így is gondoltam. A kisfiam 5 óra alatt született meg a víz elfolyástól. 2 óra alatt tágultam ki teljesen. A szülésznőm csak rohangált a végén, nem akarta elhinni, hogy ilyen gyors vagyok :)

Próbáld ki te is :)

2014. márc. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én nem nagyon gondolkoztam rajta, meg nem is hiszek így konkrétan ebben.. De egyáltalán nem féltem a szüléstől, még akkor sem, mikor elfolyt a magzatvizem, egy pillanatra se izgultam, csak túl akartam lenni rajta és látni a babámat. De meg voltam győződve róla, hogy nem lesz gond és gyors lefolyású lesz, így is lett. Nem tágultam, de oxival 2,5 óra alatt meglett a fiam.
2014. márc. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Babi Mami ***** válasza:
Szerintem is minden agyban dől el, elso babam, kismamajogaztam, homeopatias tagitokat szedtem a 36.hettol,majd 41+3 naposan inditott szulesem volt. Allva vajudtam es 5 ora alatt meglett. Nagyon sokat beszélgettünk a kislanyommal fogantatás óta, teljesen atadtam magam az elengedesnek es igy sikerult ilyen gyorsan :-)
2014. márc. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!