Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti mikor indultatok a kórházba?

Ti mikor indultatok a kórházba?

Figyelt kérdés

Hogyan kezdődött a vajúdásotok?

Magzatvízelfolyással, vagy fájásokkal? Egyből elindultatok?

Mit gondoltok az otthon vajúdásról? Gondolok itt arra, hogy amíg nem folyik el a magzatvíz és otthon indulnak el a fájások, addig otthon maradsz, nyugiban, elsétálgatsz, stb.

Illetve mindenkinél otthon kezdődött a folyamat?



2014. márc. 12. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Az otthoni vajúdást jónak gondoltam, aztán átéltem és most már nem tudom, hogy nem-e lett volna jobb egyből bent maradni. Éjfélkor kezdődött, fájásokkal, nyákdugóval. 8 percesekkel bementünk, megnézett a doki, mondta, hogy még nem nyílik, vajúdhatok otthon, majd jöjjünk vissza. Így tettünk. Délben visszamentünk, mert már 5 percesek voltak, de aztán lelassult a folyamat, és megint hazajöttünk. Este 10kor végül felvettek a szülőszobára, hogy most már "legyen valami". Lassan 24 órája vajúdtam, mikor burkot repesztettek, hátha beindul. Nem indult. Aztán két órával később kaptam oxit, de nem változott semmi. Közel 30 óra vajúdás és 1 ujjnyi tágulás után császár lett. Ha otthon várom ki a dolgokat, szerintem elájulok, vagy bajunk esik. Szép dolog az otthoni vajúdás, de csak néhány órát. Ha hosszabb időn át nincs előrehaladás, szükséges az orvosi segítség. Amúgy minden volt otthon, csak nem "nyugiban elsétálgatsz". Én ilyen fájdalmat még nem éreztem életemben. Délután már enni sem bírtam, csak néha picit inni. Négykézláb támaszkodtam az ágyra, és csak koncentráltam, hogy bírjam. Nem volt egy fáklyás menet.
2014. márc. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem minden esetben jön az be, hogy vársz amíg el nem folyik a magzatvíz. Nekem pl. fájásokkal indult és ezek sűrűsödtek be. Mikor 4-5 percesek lettek, akkor indultunk.Magzatvíz sehol nem volt még. Beértünk és rá kb.egy órára burkot repesztettek, mert már nagyon feszült, de nem repedt meg magától. Így burokrepesztéstől 2 órára megszületett a kislányunk. :)
2014. márc. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én pont vásárolgattam, amikor éreztem, hogy folyik a víz, de semmi mást. Még hazajöttem, és akkor szóltam a dokinőmnek, meg a férjemnek hogy jöjjön haza (dolgozott). Addig letusoltam,még utoljára ellenőriztem a táskámat, benne van-e minden, de még mindig semmi fájás. Aztán kb 3 órával a víz elfolyásának észrevétele után indultunk a kórházba. Akkor már voltak fájások, de elég gyengék, és ritkák.
2014. márc. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
5 perces fájásokkal indultunk, jobb volt otthon vajúdni az elejét, mert 18 óráig tartott, míg a 10 percesektől eljutottunk az 5 percesekig. Így is 6 órát töltöttünk a kórházban a szüléskor.
2014. márc. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem ket hete volt.friss az elmeny.:-)kora este ereztem hogy fajdogal.egyre rendszeresebben.aztan irni kezdtuk het ora korul.20,15,10percesek es egyre erosebbek.hajnali 4kor mentunk be a korhazba 2percesekkel (5perc a korhaz) ott kozoltek h eltunk a mehszaj,kitagultam.:-):-):-):-):-):-)utana burokrepesztes,aztan 3,5oras kitolas jott.na nekem az volt a legkemenyebb es legfarasztobb.de meglett reggel fel8ra.:-)szoval mondhatjuk h itthon vajudtam.orulok hogy nem rohantunk egybol be a korhazba.de ez nalam mind erzesre jott.
2014. márc. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem délben folyt el a magzatvíz, lezuhanyoztam és indultunk a kórházba. Az autóban még rendszertelen fájásaim voltam. 2 körül rendeződtek, ekkor 1 ujjnyira voltam kitágulva. 4 órára kitágultam 4 ujjnyira, 5.35-kor kibújt a kisfiam. Ha magzatvíz elfolyással kezdődik, akkor azonnal indulj, mert innentől fennáll a fertőzés veszélye. Amikor beértünk a kórházba, mondták, hogy kb reggelre lesz baba. De mivel 2 óra alatt kitágultam, kapkodva hívták be azz orvosom és rohangáltak a szülésznők :)
2014. márc. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Fogadott dokim volt, akkor mentem, mikor kérte. Azt beszéltük meg, hogy akkor menjek, ha elfolyt a víz, vagy ha a fájások rendszeres 5 percesek. Ha kérdésem van, hívjam és akkor is, ha indulnánk. Én hívtam, hogy több mint fél órája 5 perceseim vannak, ezzel kezdődtek. Mondta, akkor induljunk. 20 percre van a kórház, a kocsiban már átváltott 2 percesekre és elfolyt a víz. Beértünk és már beöntésre se volt idő. Kicsit gyorsan jött a drágám... Másfél óra alatt megvolt az első fájástól számolva.
2014. márc. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem reggel 5kor elkezdett folyni a magzatvizem, megvártam még eléggé leáll és 6ra már bent voltunk a kórházban. Nem voltak fájásaim, illetve éreztem valamit, ha nagyon odafigyeltem, úgy 20 percenként. Fél 9re se tágultam semmit, így oxitocint kaptam és 2,5 óra alatt megszületett a fiam. Viszont, ha esetleg lesz mégegy babánk, mindenképp várni fogok addig, míg rendszereződnek, vagy kezdődnek meg a fájásaim, mert most igazából nem adták meg a "természetes" szülés lehetőségét.. Mondtam a nővérnek, hogy ne szurkáljon, megkérdezte: el akarja húzni estig a szülééést? Mondom, hát nem.. Eléggé tapasztalatlan voltam, azt se tudtam mi az. Szóval én másodszorra már várnék, lehet lassúbb lefolyású lesz, de lehet kevésbé fájdalmas. Mert ez oxival nagyon durva volt.
2014. márc. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az elsőnél amikor elfolyt a magzatvíz. Fájásaim még nem voltak.

A másodiknál olyan gyorsan vajúdtam, hogy 1 perces fájásokkal tudtunk csak elindulni. Éppen beértünk a tolókra.

2014. márc. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
39+4napos voltam amikor 8.a kora reggel enyhe ritka fájásra ébredtem majd estére sűrűsödtek,erősödtek de nem volt vészes,én másnap reggel akartam bemenni megnézetni....:-) :-) :-) egésznap tettem vettem otthon,ettem ittam főztem stb.....anyósom este 20:40kor mondta ne várjak reggelig hanem menjek be most mert neki is így kezdődött.....nagy nehezen bementem 11körül voltunk ott(nagyon féltem) és közölték hogy szülni fogok és hajnalra meg lesz a fiam! Még a doki nevetett hogy én csak most jövök...Kivert a víz,remegtem....pedig fel készülhetem volna már lelkileg! Burok állt,nem volt idő beöntésre sem,repesztés,oxitocin,eda....2013.09.09.én éjjel 01:25re megszültem :-)22/L
2014. ápr. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!