Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen ételt ennétek szülés...

Milyen ételt ennétek szülés előtti este, ha tudnátok előre, hogy jól kell laknotok, mert másnap nem ehettek?

Figyelt kérdés

41 hetes kismama vagyok. Holnap reggel indított szülésem lesz, ma este be kell feküdnöm. Azt mondták, ma még nyugodtan vacsorázzak rendesen. De reggeltől már biztosan nem hagyják majd, hogy egyek. Mostanában hamar megéhezem, és jellemző, hogy ez késő este tör rám, ill. hajnalban is sokszor szinte mardos a gyomrom az éhségtől. Szeretnék ma a befekvés előtt jól megvacsizni, vmi olyasmit enni, ami jó laktató, telítő, és nem éhezik meg utána hamar az ember. Tudom, hogy egy egész napig úgysem bírom ki azzal:) Csak legalább ne éhségre keljek. Na meg az energia is kelleni fog holnap!

Mit ajánlanátok?


Köszönöm a segítségetek!



2014. márc. 16. 12:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Nekem is indított szülésem volt, délelőtt 10kor indítottak, de ehettem reggel még. Ha császár, akkor persze más tészta.
2014. márc. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Sertés,vagy marha pörköltet ennék nokedlivel és tejfölös ubisalival!!:) Jó sokat!!:) Vagy rakott ételt sok tejföllel:) Probléma mentes szülés kívánok!! :)
2014. márc. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem az adrenalintól ami elönt majd holnap a szülés miatt úgysem az ehsegen fog járni az eszed. Hidd el, nem leszel éhes! :-)

Könnyű es gyors szülést kívánok!!!

2014. márc. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

Én toxémiával már kórházban feküdtem a szülésem előtt. Viszont nem indítottak azonnal, hanem várták szépen, hogy mi lesz. Így a szülésem előtt már 3 nappal tulajdonképpen este 6 után már semmit nem ehettem. Így volt ez azon a napon is, amikor szültem, este 6-kor ettem egy nagy szelet pizzát, este 10-kor kerültem be a szülőszobára és éjjel 3-kor született meg a kisfiam császármetszéssel.

És ezt komolyan mondom, hogy az evés volt az utolsó dolog, ami a fejemben járt!:) Sőt, szülés utáni napon szerintem semmit nem ettem, csak másnap, viszont akkor sem volt valami nagy étvágyam, épphogy csipegettem.

2014. márc. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
mindenképp tésztaételt javaslok, bolognai spagetti v. hasonló, élsportolók is azt esznek verseny előtti este
2014. márc. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
a tésztákban van a legtöbb lassan felszívódó szénhidrát, ezért jó
2014. márc. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Igen-igen, sejtem, h nem ez fog legfőképpen a fejemben járni, de azért ma este még lehet, h rám jönne majd...És hát már csak az energia szükséglet miatt is tudatosan tele kellene raknom a pocit.

Nagyon köszi, és jöhetnek még válaszok!;)

2014. márc. 16. 13:24
 8/13 anonim ***** válasza:

"Melyek a gyorsan felszívódó szénhidrátok? Nos, az egyszerűség kedvéért sorolj ide mindent, amiben cukor és/vagy fehér liszt van! Tudom, a fehér liszt bizony fájdalmas lehet, de hát ez van, nem véletlenül mondjuk annyiszor, hogy NE!"


[link]

2014. márc. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Befektettek túlhordással. Aznap este kértem a férjemet, hogy hozzon egy szalámis pizzát. Azt szépen be is faltam. Aztán éjfélkor kezdett szivárogni a vizem, délre lett meg a lányom. Menet közben nem éreztem, hogy éhes lennék. De amikor meghallottam a folyosóról az ebédes kocsi hangját, gyorsan megkértem a szülésznőt, hogy tegye el az ebédemet. 3 körül vittek ki a szobába, azonnal megettem az ebédet, még meg sem melegítettem, annyira éhes voltam. :)
2014. márc. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A lassan felszívódó kevésbé hízlal. A szőlő-, gyümölcs-, tejcukor, fehér kenyér, fehér rizs, fehér tészta, krumpli, banán, édes gyümölcsök, aszalt gyümölcsök, 100%-os gyümölcslék mind viszonylag gyorsan felszívódnak, más-más tempóban, de eléggé gyorsan ahhoz, hogy megborítsák a glikémiás háztartásodat. A teljes kiőrlésű kenyerek, barna tészta, barna rizs, vadrizs, köles, árpa, teljes szemű hántolatlan főtt gabonák, ezek lassan felszívódóak, és mind hosszú ideig ellát energiával.
2014. márc. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!