Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Írna olyan aki szült már,...

Írna olyan aki szült már, lehet hülyeség de hasonló érzés lehet a szülés?

Figyelt kérdés
Tudom oké nem lehet ezt így leírni meg majd rájövök ott. De valamelyik éjszaka arra ébredtem, hogy iszonyatos görcs állt a vádlimba és fogta a görcs nagyon, de olyan szintem fájt hogy már sírtam a fájdalomtól. Aztán arra gondoltam basszus ha egy vádligörcstől sírok mi lesz szülésnél. Aztán eszembe jutott, hogy mindenki mondja aki szült, hogy menstruációs görcs szerű feszítő érzés. Lehet pl. a vádli görcshöz hasonlítani a szülés közben érzett fájdalmat. Rettegek ettől a vajúdástól, már maga a szó is annyira ijesztő és szenvedésre utal.
2014. márc. 16. 14:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal rosszabb a szülés.
2014. márc. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
73%
NEm a vádligörcshöz hasonlít. Hanem inkább olyan érzés, hogy belülről szét akar szakadni a tested, a medencédnél.
2014. márc. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ilyen görcshöz nem hasonlítanám, hanem inkább nagyon erös menstruációs görcsre emlékeztet.
2014. márc. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lehet összehasonlítani. A vajúdás valóban mensi-szerű, de a tolófájások megint egészen másmilyenek.
2014. márc. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 lcs ***** válasza:
70%
ő, hát a vádligörcs az nagyon nincs sehol a szüléshez:) mindenkinek más a "fájdalomküszöbe", nekem szerencsére elég magas, így nem éltem meg olyan borzalmasnak a szülést, de pl lányom születésénél (29óra volt) végig hallgattam vagy 10 szülést, na ott volt anyázástól kezdve minden :) de nem akarlak megrémiszteni, inkább a pozitív dolgokra gondolj, hogy milyen jó lesz babázni, és biztos hamar túl leszel rajta, járt kismama tornára, légzéstechnika, lazítás stb...:)
2014. márc. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
A tolófájások annyira nem is érdekelnek, mert az jó esetben ugye csak pár fájdalom. Ahogy olvasom sokaknak az már megkönnyebbülés, van akinek annyira az nem is fájt stb.. A vajúdás az ami ugye sokáig tart és amitől jobban félek.
2014. márc. 16. 14:35
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már volt pár szörnyű vádli görcsöm, de inkább elviselném azt egész nap, mint még egyszer a vajúdást.

De! Nem mindenkinek fáj ám annyira! Lehet szerencsés leszel és alig érzed meg, vagy túl leszel rajta 1-2 óra alatt.

Ne parázz előre! :) Lehet kérni fájdalomcsillapítást, ha úgy érzed majd, h kell.

2014. márc. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 lcs ***** válasza:
a szülés az egyike az olyan dolgoknak, amit senki nem tud előre megmondani, hogy kinek milyen lesz, és azt sem, hogy mikor kíván megszületni a baba :) a vajúdás is olyan dolog, hogy valaki már onnan számítja, hogy elfolyt a magzatvíz, és vagy fél óránként jön egy fájás, van aki meg már csak az 5perces fájásoktól veszi konkrét vajúdásnak:)
2014. márc. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Senkinek nem egyforma a szülése és senkinek nem egyforma a fájdalomtűrő képessége sem és azért az sem elhanyagolható, hogy jobban bírja az ember a fájdalmat, ha éppen az azért van, mert egy babát hoz a világra és nem, mert éppen megjött a vérzése vagy vádligörcse van.

Én magam nagyon fiatal koromban annyira görcsöltem a menstruáció idején, ha nem azonnal vettem be gyógyszert, akkor engem mentő vitt kórházba és csak az injekció volt hatásos, mivel annyira görcsöltem. Sőt, egy idő után semmilyen szájon át szedhető gyógyszer nem volt hatásos, még a legerősebb vényre kiírható görcsoldó sem, így injekciót ittam meg és csak az hatott. Nálam gyakori volt menzesz ideje alatt, hogy az első 1-2 napot otthon töltöttem, mivel képtelen voltam az ágyból felkelni, annyira görcsöltem.

És milyen volt a szülésem? Igazából császármetszéssel szültem, így a kitolási szakaszról nem tudok nyilatkozni, hogy az mennyire fáj, de az egészet végigcsináltam, mivel az utolsó pillanatban császároztak, tehát eljutottam a tolófájásokig is, amit vissza kellett tartanom egy ideig és utána döntöttek úgy, hogy császároznak. És még a menstruációs görcseimnél és sokkal fájdalmasabb volt a vajúdás alatti fájdalom. Mondjuk hozzáteszem, hogy nálam az oxitocin is bőven szerepet játszott.

De nem az számított abban a pillanatban, hogy mennyire fáj. Hanem az, hogy az egésznek a végén megszületett a fiam és ez nagyon sok erőt és kitartást adott!:)

2014. márc. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom az én vajúdásom is fájt, de semmi köze nem volt a menstruációs görcsökhöz, ugyanis olyankor "elöl" fáj. Vajúdásnál pedig a derekam volt ami fájt, amikor tágultam, nagyon erős derékfájás. Tehát "hátul" fájt.

Mindenkinek más a szülés és a vajúdás, persze akkor és ott fájt, de amiket hallottam, én a 4 órás vajúdással még könnyen megúsztam, mert folyamatosan mászkáltam. Fájt mindenhogy. Ha ültem, ha álltam, ha feküdtem meg pláne. Akkor már gondoltam összekötöm a "kellemest" a hasznossal - mászkálok. Ennek köszönhetem hogy viszonylag gyorsan sikerült az első szülésem. Remélem a 2. is hasonló lesz.

2014. márc. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!