Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem tágultam, más is volt...

Nem tágultam, más is volt így? Mi az oka?

Figyelt kérdés
Nem tágultam, pedig sokáig vártunk. Császár lett. Mi okozhatja ezt? Hogy tudom másodszorra elkerülni a császárt?
2014. márc. 17. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Gondolom nem illeszkedett be a baba feje, "fent maradt".

EDA-t kaptál? Az is lelassítja, esetenként sajnos le is állítja a méhtevékenységet.


Nézelődj itt!

[link]

2014. márc. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A tágulást nem hormon okozza? Az oxitocyn is az. Gondolom a baba helyezkedése is befolyásolja, nekem egy anyuka mesélte hogy a testhelyzettel is lehet befolyásolni, állítólag függőlegesen jobban tágult mint fekve, de hallottam arról is hogy a málnalevél tea segít, szerintem alkat kérdése is.
2014. márc. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Függőlegesen persze, h jobban tágul az ember, a gravitáció miatt. Én végig sétáltam vajúdás alatt, pont ezért. Majd beszartam a fájdalomtól de csak mentem, mentem...:-))
2014. márc. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, a császárnál mondta a dokim, hogy nem a méhszájat nyomta a buksija, hanem a méh passzív szakaszát, de ezt előtte 2 szülésznő is megmondta, hogy nem jól fekszik és a dokim is az indítás előtt 2 nappal, hogy fent van a méhszáj és tök zárt. Nekem szerencsére nem várt sokat, 7,30 kor kötötte be az oxit, 3 kor már tuti volt a császár, fájásom nem volt, pedig szép összehúzódásokat csinált az oxi. Én örülök a császárnak és ha lesz tesó, csak császárral szülnék újra.
2014. márc. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos a választ én sem tudom, de egyik kolléganőm a második gyerekénél sem tágult, ezért akkor is császármetszéssel szült. Régen belehaltak az ilyen szülésekbe a nők, mert nem tudott kijönni a baba. Még belegondolni is borzasztó.
2014. ápr. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!