Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha az első babám születésekor...

Ha az első babám születésekor elsődleges fájásgyengeségem volt (1,5ujjnyit tágultam 16órányi vajúdás után), akkor a másodiknál is az lesz?

Figyelt kérdés

2012. máj. 16. 16:29
 1/8 anonim válasza:
Ezt nem lehet tudni. Lehet hogy a két szülés teljesen eltérő lesz, az is lehet hogy ugyanolyan.
2012. máj. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is nagyon nehezen tágultam az első szülésnél, a másodiknál viszont villám gyorsan ment, a magzatvíz elfolyásától számítva két órán belül megszületett a baba.
2012. máj. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor van remény a rendes szülésre? A kislányom e miatt természetesen császármetszéssel született.
2012. máj. 16. 16:42
 4/8 anonim válasza:
Mennyi idős az első babád?az én gyermekeim között 12év van,a második szülésnél is lassan tágultam,nehezebb is volt,a végén pedig császár.Szóval függ attól is mennyi idő telik el a két szülés között.
2012. máj. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
26hónapos a lányom,de még nem vagyok terhes,csak nagyon szeretnék még egy babát!
2012. máj. 16. 17:05
 6/8 anonim ***** válasza:

1. baba: 16 óra, szenvedés non-stop, már úgy szedték ki belőlem szó szerint a babámat :S

2. baba: gyönyörű tágulás, 3 óra alatti szülés.

Szóval az elsővel megjártam a "pokol bugyrait", a másodikkal meg egy szép, könnyű, szinte "nagykönyvi" szülés.

Azt mondják, h az első baba "utat csinál" a a 2-nak. Ez nem szent alapigazság, de sok esetben így van!

(Persze kb. 5 éven belüli szüléseknél, mert azt meg a kórházban hallottam, h nagy korkülönbségnél pl. 10 év olyan a második , mintha az első baba lenne)

2012. máj. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Van rá esély, de nem feltétlenül. Nekem is hasonló volt az első. A másodikkal gyönyörű tágulás volt, már a tolófájásoknál jártunk, mikor kiderült, hogy nem fér ki a feje. Így ő is császár lett, de téraránytalanság miatt. Ha jó az orvos és a szülésznő, ők is sokat tudnak segíteni.
2012. máj. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az első babám nyolcórás mega-oxitocininfúzió után született meg, igaz, nem császárral, de szinte úgy könyökölte ki belőlem az orvos, tíz évvel később a második teljesen simán, gyorsan, könnyen, természetesen.

Szerintem a lelki felkészülés is sokat számít!

Az elsőnél beparáztam, hogy én erre még nem vagyok kész (pedig csak egy héttel jött hamarabb), a másodiknál kismamajógára jártam, tudatosan készültünk a szülésre, nekem ez nagyon bejött, csodaszép szülésem volt.

2012. máj. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!