Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Faros szülést bevállalnátok...

Faros szülést bevállalnátok természetes úton?

Figyelt kérdés

A babám még mindig faros, ráadásul úgy ül, hogy a háttal kifelé (szemben a gerincemmel) és a feje két oldalán van a két-két kis lábfeje. Tehát mintha félbehajtaná magát.


32.héten tartok, de mindig ilyen pózban érzem a kicsikémet.


A doki rá akar mindenképpen beszélni a faros szülésre, de én rettenetesen féltem a babámat!!!!!

Sok rosszat olvasni a faros szülésről.


Szült valaki farosan ilyen kettéhajtott pózos babát?


Ti kockáztatnátok a baba egészségét???


Miért mondja a doki, hogy nem én szabom meg, hogy faros szülés lesz-e vagy császár, ha egyszer fogadott dokim????

Nem az lenne praktikus, hogy ha már fizetek akkor én döntöm el?????


2014. márc. 24. 13:27
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
79%
Érdekes, nekem is farfekvéses volt és senkinek eszébe sem jutott volna, hogy normál úton szüljem meg, pedig volt már előtte egy sima szülésem... Alapból császár lett, egyetlen orvos sem kockáztatott volna egy pert, ha valami gond lesz...
2014. márc. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
14%
Kizárt.
2014. márc. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem, hogy megkockáztatnám, de ezt igazából a dokinak kellene tudni. Van olyan kórház, ahol csak végszükség esetén császároznak, máshol meg sokkal hamarabb, nehogy a babának baja legyen. Mindenesetre ha ennyire nem akarod így megszülni, akkor nem is hiszem, hogy menni fog simán. Nagyon rossz ez így, hogy ennyire más véleményen vagytok a dokival.
2014. márc. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
40%

Eü törvény, önrendelkezési jog. Nem kényszeríthetnek abeleegyezésed nélkül semmire. Mondd, hogy aláírod a felelősségvállalási nyilatkozatot.

Bár a jelen állás alapján én orvost váltanék még.


Hasonló helyzetben vagyok, szintén 32. hét és faros. Több próbálkozást éreztem a megfordulásra, nem sikerült neki - szerintem már így marad (kis termetű vagyok, gondolom egyszerűen nincs elég helye már).

Nálam fel sem merül a természetes úton szülés. Ha így marad, tuti császár. Már csak a fent említett önrendelkezési jog miatt is.

2014. márc. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
Harmadik babám fordult be nagyon későn. Az orvosom akkor azt mondta, hogy a harmadikat már meg lehet szülni farosan, de annak is megvan a kockázata, úgyhogy nekem kell dönteni. Végül szerencsére megfordult. Első babánál biztos nem vállaltam volna be a faros szülést.
2014. márc. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
a 40. hétig még simán befordulhat, van olyan baba aki szülés előtt pár nappal fordul csak be.
2014. márc. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

Nekem az esett rosszul, hogy fogadott doki és szülésznő mondja, hogy nincs választási jogom, azt kell csinálnom, amit ők mondanak. Valahogy olyan kiszolgáltatottnak érzem az egészet így.

És most rettenetesen be vagyok parázva az egésztől :(


A pocakom iszonyatosan kőkemény, hiába mondom, nem is figyelnek rá.

Annyira feszes, hogy talán ezért nincs szegény picinek helye befordulni :( Meg néha mikor a kis feje feljebb van a bordám alatt, akkor annyira de annyira feszül, húzódik lent a méhem alja, ahol a lepény tapad, mintha a köldökzsinór feszülne meg.


Az is lehet, hogy rövidebb vagy ezen a babán is rajta van tekeredve a zsinór, az akadályozza a fordulásban.


Most egy ilyen szituba vágjak bele???? Nem lehet tudni, mi az oka, hogy ennyire nem tud befordulni :(

2014. márc. 24. 14:06
 8/42 anonim ***** válasza:
100%

A 32. héten valószínűleg feleslegesen paráztatod magad. Az én lányom a 37. héten fordult meg, neki is valahol a jobb bordáim alatt volt a feje, alig kaptam levegőt (+ asztmás vagyok). Én elmondtam az orvosomnak, hogy tartok a faros szüléstől (második gyerek, ő levezette volna, vállalta), én is farosként születtem, nem kérem. Ő mindig nyugtatott, hogy ráérek a 36. hét után jajgatni. Igaza lett, mire mentem megint hozzá, megfordult a babám.

Szóval én azt tanácsolnám, hogy ne abból indulj ki, hogy te fizetsz, hanem próbáld meg összeírni a kétségeidet és megbeszélni vele. Ha normális, figyelembe veszi a kérésedet. Sőt, az orvosnak is könnyebb egy higgadt, együttműködő nő a szülőszobán, mint aki retteg.

2014. márc. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
Megofrdulhat, de a személyzet hozzáállása miatt én sürgősen új orvost és szülésznőt keresnék. Ha fővárosi vagy, akkor orvost tudok ajánlani - a szülésznőm rátermettsége majd a szülés után derül ki, őt nem tudom, hogy ajánljam-e emiatt.
2014. márc. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
22%
kizárt hogy természetes uton szülnék igy. Egy fogadott orvos meg ne mondjon ilyet én tuti nem nála szülnék ezekütán. Ha oxigénhiányos állapotban születik nevelje ö fel a fogyatékos sérült gyereket..... Egyébként még befordulhat, én ismerek olyat akinek hamar befordult és szülés elött 2-3 héttel valamikor vissza farosra igy császár lett.
2014. márc. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!