Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek hány perces...

Nina-chan27 kérdése:

Szerintetek hány perces fájásokkal induljak el Érdről a Szent Imrébe, ha; 1. Mentőt kell hívnom, azaz mikor, hány perceses fájásoknál hívjam? 2. Autóval tudok menni, és a menetidő kb.20-25perc? És második baba, ami köztudottan kibújhat hamar.

Figyelt kérdés

Részletek:

Azért kérdem, mert első babámnál, fogta magát és elfolyt egy csomó magzatvíz, de fájás nem volt sehol, csak kb.2 órára rá, rendszeres, de gyengével kezdődött. Akkor már nem éreztem magzatvíz folyást szinte.

De, gyanítom, hogy most majd nem így fog alakulni.



#szülés #fájás #kórházba indulás
2014. márc. 27. 18:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A második sem jön annyira gyorsan. Ha elfolyik a magzatvíz akkor indulás azonnal, nem fog 30-60 percen belül kibújni ne félj. Ha fájásaid vannak akkor 5 perceseknél már feltétlenül indulni kell de én 4-5db 10 percesnél én elindulnék. Igen, gyorsabban jön a második, de azért az i 3-5 óra legalább. Ha van orvosod akkor őt is kérdezd meg hogy szerinte mikor induljatok.
2014. márc. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Én kocsival 5 percre lakok a kórháztól, így 5 perces fájásoknál indultunk, amik már tényleg nagyon fájtak. Ahogy beértünk, gyors nst, és azonnal a szülőszoba. Dokimat hívták, aki 20 percen belül megérkezett!:-)


Szerintem, ha mentőt hívsz, elég 5 oercesekkel menni.

2014. márc. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Fájások közben nem rizikós autót vezetni...?
2014. márc. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha mentőt hívsz, nem visznek be a Szent Imrébe, csak a legközelebbi kórházba. Én autóval megvárnám az 5 perces fájásokat. (Második babámnál rögtön 3 perces fájásokkal indult a szülésem, 30 perc múlva voltunk a kórházban, egy órára rá lett meg a baba).
2014. márc. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha fogadott orvosa van akkor beviszik...
2014. márc. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A mentő mindenképp a Szent Imrébe visz, mert ez a legközelebbi kórház hozzánk. Nem én vezetnék, de nem áll rendelkezésemre egész nap az autó és valaki, aki bevisz. Ha épp itthon lesz az apósom, akkor bevisz, ha nem, akkor marad a mentő.

Köszönöm a kommenteket! Úgy érzékelem, ha mentő visz, ha autó, akkor is elindulhatok 5-7 perces fájásokkal.

2014. márc. 27. 20:02
 7/10 Gyönyörűséges ***** válasza:

A masodik baba okozhat meglepetest. Nekem a magzatviz folyas utan 30 perccel szuletett meg, mar nem ertunk volna be a korhazba. jott a mento es itthon epen, egeszsegesen megszulett a lanyom, minden elojel nelkul. Rendszertelen, gyenge derekfajas volt elotte kb 2-3 oraval. 17:20-kor szuletett, en 14:30-kor siman autot vezettem....szoval minden elojel nelkul szuletett meg. Csak ovatosan azert azokkal az 5 percesekkel :)

Ha valaki szeretne hasonloan gyorsan es fajdalommentesen szulni akkor ajanlom a homeopatiat :) en hiszek benne. Elso baba 22 ora szornyu vajudas, fajasgyengeseg utan szuletett.... ehhez kepest most minden a maga legtermeszetesebb modjan tortent.

2014. márc. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én Észak Pestrôl mentem az Imrébe ami kb 25 perc volt. Mikor 5 perceseim voltak (nem teljesen szabàlyos) azt mondta a szülésznô vàrjak még mert úgyse jön gyorsan és inkább otthon vajúdjak(tudta h van mellettem dùla).

Én akkor mentem amikor rendszeres volt, nagyon fájt akkor már. De még így is a kórházban 6,5 óra volt mire meglett. Nem tudom milyen gyors volt az elsô?

Mindenki ezt mondja de sztem igaz az hogy megfogod érezni amikor menni kell és 20-25 perc teljesen ok!

2014. márc. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elsőnél 5 percesekkel indultunk a kórházba Érdről,mire beértünk 4 percesek lett és 4 óra 30 perc múlva megszületett,természetes úton,burokrepesztéssel,a szülés maga 30 perc volt...másodiknál Battáról indultunk szintén a szent imrébe,éjjel 1-től már voltak fájások de nem volt vészes,reggel fél 7re 5 percesek lettek,itt hívtam autót,de mire ideért hirtelen 2-3 percesek lettek,hétfő reggeli csúcs forgalomba araszoltunk diósdon át,ott gondolkodtam hogy mindjárt hívok rendőrt vagy mentőt,aki megtisztítja elöttünk az utat,de elég gyorsan átjutottunk a dugón,így simán beértünk!Mire beértünk a fájásaim szinte teljesen eltüntek ez volt 8 órakor,érdekes hogy tágultam nagyon szépen,de szinte fájás nélkül, a szülésznő azt mondta hogy ez elő szokott fordulni többedik babánál,mert a szervezet már gyakorlott, délután 1 óra körül kezdtek visszajönni,majd 2 óra elött pár perccel jött az első toló fájás a semmiből és 14:07kor megszületett a fiam!SZóval szerintem is ha már 5 perceseknél vagy indulj el,mert ki tudja mi lesz belőle és inkább legyél már ott,mint hogy út közben szülj meg valahol!A második nekem 4-5 órával hamarabb jött,de ki tudja neked hogy alakul,lehet 1-2 óra alatt meg vagy,de az is lehet hogy 10-15 óra kell majd.
2014. márc. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy leírtátok a tapasztalaitokat! Sokat segített :) Mindenkép elindulunk, így vagy úgy a kórházba 5 perces fájásokkal.

Nekem az első magzatvíz elfolyástól nézve, 12 óra múlva született meg. Szóval, nem törvényszerű, de szerintem okoz majd meglepetést és izgalmakat a kis második pindurim. :))

2014. ápr. 2. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!