Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Indított szülésről írnátok...

Piroska és a farkas kérdése:

Indított szülésről írnátok nekem tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
lehet, h erre lesz majd szükségünk, mert a kiírt napon már túl vagyunk. Első baba lesz, nincs semmi tapasztalatom sem a sima , sem az indított szülésről. Akinek esetleg több gyereke van, és mindkettőben volt része, megírná, h mi a különbség? Pl ha indítják, akkor intenzívebben jönnek már az első fájások is, vagy hogy kell ezt elképzelni?
2014. márc. 29. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de nekem az indított jobban fájt, illetve rögtön 2 perces fájások jöttek. (Kértem is EDA-t, amint lehetett)

A magától induló eleinte 7, majd 4 percenként jött, volt időm hozzászokni és könnyebb volt elviselni is. Igaz, itt meg nem hatott az EDA, hiába kértem, tehát összességében ez volt fájdalmasabb.

2014. márc. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

En 2x szultem, mindketto spontan indult. Az elso hosszu, nehez szules volt, a 2. konnyebb volt. A lenyeg, hogy komplikaciomentes volt.

Sajnos az inditott szules nem mindig komplikaciomentes. Egy ismerosom szult mult heten, inditottsk neki. Elso baba. Nagyon megszenvedte. Az elso 7 oraban gyakorlatilag alig voltak fajasai, hiaba emeltek vegul a maximalisra az oxitocin adagot. Aztan kovetkezett 2,5 ora viharos fajasokkal. Vegul ket orvos passzirozta ki a belole a babst. Bordarepedes, mehrepedes, rengeteg verveszteseg stb, majdnem csaszarral vegzodott, bar igy utolag visszagondolva lehet jobban jart volns, sot biztos. Nem ijesztegetesbol irom, de o nagyon megbanta.

A helyzetedet megertem. Tulhordasnal muszaj. De drukkolok, hogy beinduljon magatol, mert az sokkal jobb. SZERINTEM.

2014. márc. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1 hónapja szültem indított szüléssel a magas vérnyomásom miatt. Ballonos szülésindítás volt, majd burokrepesztés. A repesztés után elvileg jönnie kéne a fájásoknak, hát nekem 4 órán keresztül alig volt fájásom. Örültem is, hogy jéé, ha az ilyen, akkor holnap szülök újra :D Kiderült, hogy fájásgyengeségem volt/van. Fél9kor kaptam oxit. Na, akkor jöttek ám a fájások. De akkor sem egyből 2 percesek. Fokozatos volt. Lényegében 4 óra alatt megszületett a lányom.

Nem tudom, hogy milyen egy magától beindult szülés, de nem képzelem sokkal másabbnak, mint az én indítottamat, leszámítva ugye a ballont.

2014. márc. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Első szülésnél fájásgyengeség miatt kaptam oxitocint, másodiknál minden ment magától. Az első nagyon fájt, olyan fájások voltak órákig, hogy így visszagondolva...:( Persze EDA és minden nélkül, mert bp-i "ősi" baba-mamabarát kórházban nincs aki beadja/spórolnak vele. Ha nincs, akkor legyél tisztában magadban azzal, hogy nagyon fog fájni. Hogy nem érjen váratlanul a dolog, kitudj tartani, mert sajnos ez a normális oxitocinnal.

A másodiknál nekünk is említették az indítást, ha nem indult volna meg x napig, de végül egyik nap akkorát sétáltunk, hogy már alig bírtam hazamenni. Szerintem tuti az indította be.

2014. márc. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

off: szóval az oxitól jobban is fáj? én azt hittem, az csak 'meghozza' a fájásokat :o nekem mondjuk eszembe sem jutott volna eda-t kérni, csak sima fájdalomcsillapítót kértem, amire a szülésznő azt mondta, hogy már végig kitart, de kb. negyed óra múlva ugyanannyira fájt :D


3-mas

2014. márc. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat! Hát drukkolok magunknak...szeretném, ha a maguk természetes ütemében történhetnének a dolgok,de nyilván ez nem mindig választás kérdése, fő a baba biztonsága.
2014. márc. 29. 16:43
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem az első szülésem intított volt.Este feltettek valami méhszájpuhító zselét,kb fél óra múlva már fájásaim voltak(bár elméletileg 6 óra alatt hat szóval az lehet h nekem mégis csak magától indult vagy csak kicsit rásegített a dolog)Aztán szépen tágultam is ,de aztán leálltak a fájások,így oxitocint kaptam,na attól aztán olyan fájásaim lettek,h levegőt nem kaptam:))Összességében nekem egy nagyon szép szülés volt,persze brutálisan fájt de hát ez vele járt.A második szülésem abszolút spontán zajlott az mégis jobban fájt az elsőnél....Sok sikert kívánok neked:)
2014. márc. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Carters válasza:
Januárban szültem burokrepesztéssel 40+3-ra. Repesztés után szépen fokozatosan erősödtek/sűrűsödtek a fájások. Nem kértem semmilyen fájdalomcsillapítót. Légzéstechnika és agyban rákészülés szerintem nagyon fontos. 4 óra vajúdás után 6 tolásra született a kislányom, hajszálon múlt, hogy nem kellett gátat vágni, de a doki inkább biztosra ment egy apró metszéssel. Sem jógára, sem szülésfelkészítőre nem jártam (terveztem, de nem jutottam el), nem ittam málnalevél teát és nem szedtem homeo bogyókat (tervezem, de elmaradt), nem masszíroztam a gátam hetekig (terveztem, olajom is volt, de 2 alkalom után abbahagytam) Mindenkinek ilyen csodálatos szülést kívánok!
2014. ápr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Gratula! Végül nekem sem indították. 2 hete hétfőn hajnali 1.50-kor fájásokra ébredtem, fél4re értünk be a kórházba, 4kor burkot repesztettek,akkor már bő 4 ujjnyira nyitva voltam, 4.40-kor, 3 tolásra kibújt a 4100 grammos " kis"lányom... :) Utólag azon gondolkodtam, hogyha beszedem a homeobogyókat vagy iszom a málnalevél teát, lehet, h otthon szülök...
2014. ápr. 15. 13:03
 10/10 Carters válasza:
De jó! Gratulálok, sok boldogságot a picihez!
2014. ápr. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!