Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tapasztalatokat szeretnék...

Tapasztalatokat szeretnék gyűjteni olyanoktól, akik a Péterfyben szültek, EDA érzéstelenítéssel! Mikor adják be, és mennyire hatásos? Kitoláshoz is adják?

Figyelt kérdés

2014. márc. 8. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne én is ott fogok szülni.
2014. márc. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én 2X szültem ott, igaz fogadott dokinál, nem tudom, ez változtat e valamit, mert úgy tudom, hogy amúgy is alapból EDA pártiak. Nyilván abban, hogy melyik orvos hogy adja be, van különbség. Az enyég 2-ből 2-szer olyan jól bökött, hogy a szülés nekem olyan élmény maradt, hogy így akármikor újra csinálnám. Konkrétan 0 fájdalmat éreztem. Mondjuk az első szülésnél már egybefüggőek voltak a fájások, akkor mondtam, hogy akkor jöhet, de a doki is mondta, hogy utolsó lehetőség, mert utána már nem adják be, ekkor voltam 3-4 ujjnyi tágulás között. Szinte egyből elmúlt a fájdalom, és még hatott egy kicsit a kitolásra is, de pont annyira, hogy ne fájjon nagyon, de érezzem, mikor kell nyomni. A másodiknál nem voltak rendzseresek a fájásaim, sőt, nem is nagyon voltak, de burokrepesztés után szinte egyből majdnem 4 ujjnyi lett a méhszájam, uh. a doki megint mondta, hogy akkor most vagy soha. A minimális fájásokat is megszüntette, pedig oxit is kaptam hogy rendszeresek legyenek, nem lettek, cserébe szinte azonnal toló fájásaim lettek, uh. csak egy adag ment le, utána nem is adtak többet. Ezért másodjára a kitolási szakasz is intenzívebb, de bírható volt, plusz amúgy is gyors szülésem volt. Szóval, azt, hogy ki mikor kapja, tágulásfüggő is, hogy mennyire hatásos, az a dokin múlik. Sokan félreszúrnak, és mondjuk csak az egyik feled zsibbad le, vagy egyáltalán nem. Nekem mindkétszer szerencsém volt. Kitoláshoz nem adnak már.
2014. márc. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nekem is fogadott orvosom es szulesznom van. Kianal fogok szulni, eddig csak jo tapasztalatokat olvastam rola. Remelem minden rendben lesz, es koszi a valaszod!
2014. márc. 8. 21:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is Kiánál fogok szülni, de majd csak májusban, nagyon régi betege vagyok. Barátnőm mindkét gyerekét nála szülte plusz az ő sógornője is. Mindketten maximálisan elégedettek voltak vele. Én több mint 10 éve járok hozzá, laparral műtött vagy 4 éve, a legjobb dokinak tartom, akinél valaha megfordultam. Jó kezekben leszel. Én pont holnap akarok vele beszélni az EDÁ-ról meg úgy általában a szülésről.
2014. márc. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!