Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Le tudnatok irni nekem a...

Le tudnatok irni nekem a szulest koveto elso jonap nehezsegeit?

Figyelt kérdés
A ferjem lesz itt segitsegul es kivancsiak vagyunk mire keszuljunk ( elso baba ) . Koszi a segitseget
2014. márc. 30. 14:56
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Elso honap!! :)
2014. márc. 30. 14:57
 2/12 anonim ***** válasza:

Ezek fognak elhangzani:

Vajon eleget alszik? Nem sok? Nem kevés? Elég neki ez a kaja? Miért sír? Fáj a hasa? Honnan tudom meg, hogy fáj-e a hasa?

2014. márc. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

eleget alszik?eleget eszik?miért nem büfizik?miért bukik ennyit?jól öltöztetem?nem fázik?melege van?miért sír,fáj a hasa?vagy fázik?vagy még éhes?elég tejem van?jó a tejem?

jaj ennem is kéne...jaj meg zuhanyozni...kivihetem már olyan szép idő van?vagy ne mert nagyon fúj a szél?a doki azt mondta mérjem,valóban fontos?

ébresszem 3 óránként vagy hagyjam aludni?

ööö kb nagy hirtelen ez jutott eszembe.

Mellette feszülő mell,hormonok miatti túlérzékenység,káosz...de amúgy tök jó az egész :D

2014. márc. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2014. márc. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A legnagyobb nehézség nekem annak eldöntése volt, hogy miért sír a fiam. Az én babám az éhségtől sírt. Nem volt elég neki a tejem. A szoptatás/fejés volt egyébként nekem a legnehezebb. Aztán a második nagy problémám nekem akkor jelentkezett, amikor megnéztem magam ott lent. Egyáltalán nem fájt a gátmetszés helye, nagyon jól összevarrta az orvos, de mégis félelmetes látvány volt, ahogy ott voltak a varratok, és megállás nélkül azon morfondíroztam, hogy valaha lesz-e még kedvem szeretkezni (hát lett). Nekem nem testileg volt nehéz az első hónap egyébként (nem duzzadtak a melleim, nem fájt a gátsebem, senki meg nem mondta volna rólam, hogy nemrég szültem), hanem lelkileg. Valahogy minden olyan összevisszaság volt, semmi rendszer, semmi kapaszkodó. Velem is itthon volt a férjem, sőt ő két hónapig (összegyűlt szabikat vett ki), de még így is nehéz volt, mert hiába volt segítségem, mindig úgy éreztem, hogy nekem kell tisztába tennem a gyerkőcöt, nekem kell felvennem, nekem kell ringatnom, nekem kell a háztartást rendbe tartanom, a férjem szó szerint úgy vette ki a kezem közül a munkát mindig. Úgyhogy azt tanácsolom, hogy hagyd, hogy segítsen, had mosogasson, teregessen, amit meg tud csinálni, azt had csinálja.
2014. márc. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%
Oldjátok meg, hogy valaki hozzon nektek kaját. Nálunk ez volt a legnagyobb probléma hogy nem volt idő még a boltba se lemenni, se főzni. Likvidáljátok az összes látogatót, jöjjön el mindenki a kórházba aki akar, a többiek jöjjenek majd amikor a gyerek 2-3 hónapos. Tiszta kerekű babakocsi a lakásba, altatáshoz a legjobb kellék, DE minél előbb tanuljon meg a saját ágyában aludni, nem baj ha nyekereg amíg leteszitek és elalszik kis nyekergésbe nem fog belehalni. Ne féljetek, nem törik el olyan könnyen, mint amilyenek látszik. Ha sikerül akkor szoptassad, ha nem sikerül akkor kap tápszert, semmi baja nem lesz tőle. (Első 2-3 hétben fejd a tejedet és elsősorban pohárból ad neki oda.) Nem lesz attól cumisüveg függő ha a kórházban adsz neki vizet amíg nem indul be rendesen a tejed. Talán besárgul, vagy görbe lesz a lába, vagy csúcsos a feje, vagy kevés lesz a tejed, vagy valami biztos lesz NEM BAJ itt van Egészséges és ez a lényeg! 4 hónapos baba anyukája
2014. márc. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mikor alszik már el? Ha alszik... miért alszik ennyit?! Mikor kel fel?! Felkeltsem, ne keltsem?

Sír...mellre teszed/tápszert adsz, még mindig sír. Büfi? Éhes maradt? Fázik? Melege van? Biztos éhes...de nem eszik...akkor a hasa fáj. Miért nem büfizik? Miért nem eszik?

Van elég tej? Hogy a bánatba kell csomómentesen bekeverni a nyamvadt Ar-es tápszert?!

Kivihetem? Mi adjak rá? Betakarjam-kitakarjam?

Hogy a szarba kell használni azt a rohadt fürdetőkrémet? Ennek ilyen csomós, undi cuccnak kell lennie?!

Mikor fog leesni a köldökcsonk? Leesett a köldökcsonk!!!!!

Asszem...kakált. Pelucsere, megint kakált, peluscsere, újra kaka...

Lehet, hogy lázas? Huh, abba a pici popsiba hogy dugjam a lázmérőt?

Mosolyog, próbálod lefényképezni, persze akkor nem csinálja...

Anyám... ki kellene szedni a szemöldökömet, lassan olyan leszek, mint Fidel Castro...Jézusom, már eltelt egy hónap! Úristen, már egy hónapos a gyerek... :)

2014. márc. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6 vagyok: 7 és 5 abszolút életszerűen vázolták a helyzetet. :D
2014. márc. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nyugi bizz magadba és nem lesz nehézség. Nálunk nem volt semmi baj nem lesz. Nekem volt segítségem főzni,, mosni sbt.. ha nem lett volna az lett volna csak a nehézség. A babák tudják mi a jó nekik Ti alkalmazkodjatok hozzá ne Ő hozzátok szerintem ez a titok
2014. márc. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az előttem hozzászólók mindent elmondtak, a frappáns kérdéses válaszok különösen tetszettek:D


Számunkra a férjemmel az éjszakai 3 óránkénti kelés volt a legkimerítőbb, 1 hét után olyanok voltunk, mint a zombik. A férjem nagyon cuki volt, mindig kelt velem szoptatáshoz. Amíg én fejtem (muszáj volt az elejét lefejni, mert különben ömlött a tejem, a babám meg fuldoklott), addig ő pelenkázott. Amíg szoptattam, addig ő szunyókált, de utána a büfizetést átvette. Szerintem fontos a csapatmunka, persze nagyban számít, hogy az apa mennyire terhelhető, az én férjem az első egy hónapban itthon tudott lenni velünk, munka mellett nyilván nem hagytam volna, hogy éjszakázzon velünk.


Másik nagy probléma nálunk az állandó méricskélés volt, második gyereknél biztos, hogy nem fogok mérleget kölcsönözni, iszonyat sok stressztől kíméltem volna meg magam, ha nem méregetem állandóan, hogy mennyit hízik. (nekünk anno a védőnő ajánlotta a mérleget, mert sokat fogyott a kórházban a babám. már bánom, hogy hallgattam rá)


Harmadik nehézség az öltöztetés volt, egyszerűen sosem találtam el, hogy mi a megfelelő öltözet, rengeteget bénáztam, hol túlöltöztettem (ez volt a gyakoribb), hol kevésnek bizonyult a ruha.


Akkor ezek hatalmas problémának tűnnek, most már csak mosolygok rajtuk. Nyilván minden baba és szülő más és más, lehet, hogy nálatok a fentiek nem fognak előfordulni, így ne stresszelj rá semmire:)


Boldog babavárást és könnyű szülést kívánok!

2014. márc. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!