Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátvédő orvost tudnátok nekem...

Gátvédő orvost tudnátok nekem mondani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Még nincs fogadott orvosom és nem is akarunk a férjemmel. Valamelyik kórházat kiválasztjuk és ott az ügyeletes orvosnál szeretnék szülni. Kérdésem az lenne hogy itt Budapesten melyik kórházban ismertek vagy ajánlotok olyan orvost aki nem nagyon szeret gátat vágni csak ha már nagyon kell. Előre is köszi a válaszokat!!


2014. jan. 27. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Én mondjuk nem gátvédelemmel szültem, nem is gondoltam rá. Szóval inkább szülésznőt keress, mert ő fogja elmondani hogy van a gátvédelem, meg a szülést ő fogja elkezdeni levezetni, tehát a doki csak ott lesz bent a szobában, a szülésznő lesz a lábadnál lent és nyomsz stb. Ha bármi olyan dolog van, hogy a szülésznő nem boldogul, már jön is a doki. NÁlam így volt, másnál nem tudom hogy van, de amikor a szülésznő látta, hogy nem tudok úgy nyomni, nincs fájásom stb. szóval komplikáció lépett fel, akkor már ott is volt két orvos is. Nem volt kérdés vágnak-e vagy sem.

Én amúgy mindenképpen kértem volna gátmetszést. Lehet rosszabb a gyógyulás, de az a vágás gyakorlatilag el is tűnt, míg a repedés még ott van és látszik a gátamon. A hüvelyem viszont szerencsére nem maradt tág. Erre úgy tudom nagyobb az esély a gátvédelemnél.

Hidd el nem egy akkora dolog, hogy vágnak, semmit nem érzel belőle, mert akkor amúgy is fáj, a heg meg nem fog látszani, mert egy szikével vágott részt tudnak a dokik a lehető legszebben visszavarrni, a repedésnek a szélei egyenetlenek, soha nem lesz olyan mint egy szike által vágott.

De nem akarlak lebeszélni, csak gondoltam megosztom a tapasztalataimat. :)

2014. jan. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat nagyon hasznos volt számomra. Egyáltalán nem félek a szüléstől és én is inkább úgy gondolom hogy vágjanak minthogy repedjek. Most kezdem el a gátmasszázst, nem tudom mennyire lesz majd hasznos de próba szerencse,nem veszítek semmit. Még egyszer köszi!!!
2014. jan. 27. 13:21
 3/9 anonim ***** válasza:
én a Szent Imre kórházat ajánlom, bár az orvosom már nyugdíjba ment, de ott úgy tudom, a szülésznők nagy része profi a gátvédelemben. :) én is gátmasszázsoltam egyébként és sikerült a gátvédelem, semmi repedés, semmi varrás, és a szülésznő a szülés után negyed órával azt mondta, hogy úgy nézek ki odalent, mintha nem is szültem volna. :)
2014. jan. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!El kell,hogy szomorítsalak,már nincs szabad kórházválasztás 2012 július 1.-e óta...vagyis csak akkor tudod ezt megtenni,ha van fogadott orvosod,és így a kórház "befogad".Én a 2 kisebb gyerekemet a Szt.Istvánban szültem(nem oda tartozom,fogadott orvosom volt/van),ott a legtöbb doki és összes szülésznő gátvédelem párti már az első szülésnél is.

Azt nem értem,hogy nem akarsz orvost fogadni,ügyeletesnél akarsz szülni,de ajánljanak Neked orvost,aki gátvédelem párti(annak az esélye,hogy pont ott lesz,igen csekély)...minden kórházban akad 1-2 ilyen doki,az 100%.Ám mint feljebb írtam,nem lehet csak úgy kiválasztani egy kórházat.

2014. jan. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én a Róbert Klinikán szültem,ahhoz képest,hogy nagy babánk volt(3800gr,56cm) 1 öltést kaptam összesen,igazából azt sem éreztem már másnap.
2014. jan. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A 4. vagyok.Nálam sikeres volt a gátvédelem,egyik gyereknél se vágtak,nem is repedtem(kívül és belül sem).
2014. jan. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én a Szt. Margit kórházban szültem háromszor, és tudom ajánlani. Az elsőnél sajnos volt egy kis gátmetszés, a másik kettőnél viszont nem kellett vágni és sérülés nélkül megúsztam.

Takács Betti szülésznőt ajánlom, ő nagyon gátvédelem párti és remek szülésznő!

2014. jan. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én a Sote II-n szültem gátvédelemmel fogadott orvosom volt, Dr. Lázár Levente. Sehol nem repedtem. :)
2014. febr. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia Kedves Kérdező!Mire jutottál?
2014. febr. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!