Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyasági, tgyás vagy csp-hez...

Anyasági, tgyás vagy csp-hez kell EREDETI születési anyakönyvi kivonat?

Figyelt kérdés
2009. okt. 5. 18:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
én postán intéztem, elég volt a fénymásolatot küldeni
2009. okt. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Számomra furcsa, amit az első válaszoló írt. Három gyereknél intéztem ezeket és mindig kellett az eredeti, mert a hátuljára ráírják, hogy az adott támogatást igénybe vették, hogy többször ne lehessen igényelni. Amikor postán küldtem és nem mertem az eredetit elküldeni, akkor utólag kérték be és így kétszer annyi ideig tartott az ügyintézés.
2009. okt. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is mindig az eredetit kérték mindenhol.
2009. okt. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
én mindenhova másolatot küldtem és mindenhonnan megkaptam a pénzt:) az anyaságihoz kellett eredetiben a doki által kiadott igazolás, hogy megjelentem 4 alkalommal terhesgondozáson.
2009. okt. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
első vagyok - fél éve intéztem, nekem is újdonság volt, mert nekem is azt mondták a barátnőim, hogy az eredeti kell - de a nagynéném tb ügyintéző, és ő mondta, hogy már újabban nem kell, elég a másolat - elég is volt!
2009. okt. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
A nyáron jött ki törényben, hogy elég a fénymásolat, csak az orvosi igazoások kellenek erdetibn. Ez fent van a MÁK és az OEP honlapján is.
2009. okt. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
A nyár elején változott az előírás, elég a fénymásolat.
2009. okt. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
Én megkérdeztem a kincstárat és azt mondták, hogy születési anyakönyvnek a másolata kell, csak az orvosi igazolás kell eredetiben, minden mást másolatban kérnek.Én sem voltam biztos, mert mindenki mást mondott, ezért gondoltam úgy hogy az illetékes hivataltól kérdezem.
2009. okt. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2009. okt. 6. 21:29
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol másolat kellett, kivéve a tgyást, mert ott szigorúan az eredetit kérték, még rá is írták a hátuljára, hogy igényeltem a tgyást, pecsét, aláírás, minden. Én is furcsának találom az első választ...
2009. okt. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!