Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha nincs fogadott orvos, sem...

Ha nincs fogadott orvos, sem szülésznő, akkor csak úgy beállítok a területileg illetékes kórházba, hogy jöttem szülni?

Figyelt kérdés
Az SZTK-ba járok dokihoz, de ő nem is a területi kórházban dolgozik. Akkor ha beindul a szülés, csak úgy bemegyek a kórházba? Mire számíthatok így? SOTE II-re tartozom.

2014. ápr. 9. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen. Akkor csak "beállítasz". Semmire nem kell számítani, ellátnak, mint bárki mást. Semmi külön figyelem nem lesz, de korrektül ellátnak.
2014. ápr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen. Én is így szültem. Semmivel sem kaptam kevesebbet, mint az akinek fogadott dokija volt, mivel a doki csak a szülésen volt benn nála is ( de ott is mindent a szülésznők csináltak) illetve vizitelni sem ő vizitelt mindig. A fogadott szülésznő viszont többször benézett az anyukához.
2014. ápr. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is így szültem, és nagyon jól döntöttem. Nem ismertem se a szülésznőt, se a dokit, de nagyon aranyosak és segítőkészek voltak végig :)
2014. ápr. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is így szültem mind a 2 alkalommal. Nem bántam meg, sőt örlök, hogy nem fizettem senkinek semmit. Mindenki nagyon kedves, rendes volt. Úgy segítettek ahogy tőlük kitelt. Szerintem ennél több figyelmet, segítségét fogadott doki mellett sem kaptam volna. A fájdalom meg így is úgy is a kismamáé :)
2014. ápr. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én ma hajnalban szültem a területi kórházban, se fogadott szülésznő, se orvos nem volt, mégis mindenki emberségesen bánt velem. Nagyon meg vagyok elégedve, fölöslegesen nem szólnak semmiért, mindenben segítőkészek még akkor is ha tudják, hogy második baba. :)
2014. ápr. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi mindenkinek, picit megnyugtattok, mert a vízcsapból is ez a fogadott doki téma folyik.

Csak azt nem tudtam-a védőnőm meg semmire nem tud válaszolni, ami nincs megírva a tankönyvében- hogy ha beindul otthon a szülés, akkor a bőröndömmel bemegyek hogy jöttem szülni, vagy előtte be kell menni az adott kórházba?

2014. ápr. 9. 19:56
 7/10 anonim ***** válasza:
Csak akkor mész, amikor már szülni mész :)
2014. ápr. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Januárban szültem a Sote 2-n. Nekem volt fogadott orvosom. Ha múgy érzed megindult a szülés, felmész a másodil emeletre(ott van a szülészet), becsöngetsz, és onnantól fogva már megmondják majd, hogy mit kell csinálnod.
2014. ápr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az elsőnél én is az ügyeleten szültem és az SZTK-ba jártam, 5-10 perceseknél kell bemenni vagy ha elmegy a magzatvíz. A CTG-n is szólhatnak, hogy benn kell maradni, nekem az orvos azt mondta, hogyha nem indul be a szülés, akkor a kiírás napján jelenjek meg a kórházban.
2014. ápr. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2014. ápr. 9. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!