Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan aki sima,...

Van itt olyan aki sima, hüvelyi úton hozta világra az ikreit?

Figyelt kérdés
Eddig akikkel beszéltem, mind császárral szült. Az orvosommal erről még nem beszéltem... a 6. hónapban vagyok szóval van még idő, de ha lehet akkor inkább a sima szülést választanám.

2014. ápr. 13. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én két ikres anyukát ismerek (illetve többet, de kettővel vagyok olyan viszonyban, hogy a szülésről beszélgessünk), ők mindketten hüvelyi úton szültek, de mindkettőjüknek már többedik terhessége volt.
2014. ápr. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egy lányt ismerek, aki 20 évesen első terhességből 3 óra alatt szült ikreket természetes úton.

Ha nem ismerném, el se hinném, hogy ilyen van :)

2014. ápr. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Létezik ilyen, csak nagyon kevés doki meri bevállalni. Ha az A baba fejvégű is, sajnos sokszor a B baba nem az, és számos példa volt rá, hogy miután megszületett az A baba, császározni kellett a mamát, mert a B baba nem tudott világra jönni. Szerintem beszélj erről a dokival, de ne ragaszkodj görcsösen a természetes szüléshez, mert elég nagy a valószínűsége, hogy mégis császár lesz (talán épp neked is szülés közben).
2014. ápr. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A jövő héten megyek úgy is vissza, akkor felhozom majd a dokinak. Természtesen nem ragaszkodok a hüvelyi szüléshez, de ha nem indokolt a császár akkor szerintem felesleges. Persze ha indokolt akkor pedig nem tenném ki sem a babákat sem pedig magam, hogy a hüvelyi szüléshez ragaszkodjak. Ment mindenkinek a zöld mancs. :)
2014. ápr. 13. 12:11
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Érdekes akiket én ismerek és az elmúlt 5 évben szültek ikreket azok császárral szültek, viszont több olyan kortársam is van (25-32 év között) akiknek van ikertesójuk is simán születtek. Régebben nem csináltak akkora ügyet belőle, mint ahogy a faros babákból sem, mivel én is farosan természetes úton születtem. (26 éve)
2014. ápr. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én láttam ilyen szülést, 1. szülése volt az anyukának.

minkét baba fejvégű volt, ilyenkor megpróbálják a természetest ha mindkettőnek jó a szívhangja és komplikációmentesnek ígérkezik.

amit én láttam, annál megszületett a kislány és öt perc múlva rakétagyorsasággal a kisfiú is, szóval lehetséges.

2014. ápr. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Első szülésnél 99%-ban nem engednek simán szülni.

Túl nagy lenne a kockázat.

Harmadszor szülőt, akinél terhesség alatt és az előző két szülésnél sem volt komplikáció és viszonylag gyorsan mentek a szülések, mindkét baba fejvégű és jól van, ott megpróbálják a sima szülést, mert várható, hogy mindkét baba gyorsan épségben meg is születik.

2014. ápr. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én termeszetes úton szültem ikreket, 1. Szülésem volt.
2014. júl. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos császár lett. Komplikációk adódtak. De a legfontosabb, hogy a picinyeim jól vannak. :) Holnap lesznek 2 hetesek. :)
2014. júl. 13. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!