Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajúdhatok otthon kádban/vízbe...

Nina-chan27 kérdése:

Vajúdhatok otthon kádban/vízben, -amíg kb.5-7 perces fájásokkal kórházba indulunk- akkor is, hogyha se bába, se szülésznő, csak a férjem van velem? Alapból kórházban szülök, második gyermekem, és nem lesz fogadott orvosom/szülésznőm.

Figyelt kérdés

2014. ápr. 14. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Igazából akkor indulsz a kórházba, amikor akarsz.:)

Csak nem jó halogatni, mert akkor ha annyira elhúzod otthon a dolgokat, akkor akár még útközben is megszülethet a kicsi, vagy éppen hogy felkerülsz a szülőágyra és már jön is a baba.

Meg ha elfolyik a magzatvíz, akkor nem kéne már nagyon otthon ücsörögni, hanem akkor már menni ajánlatos.

Tehát ha nem folyik el a magzatvíz, de rendszereződnek a fájások, akkor mondjuk ha még csak órásak a fájások, vagy félórásak, akkor még nem muszáj egyből indulni, de ha már fél órán belül vannak a fájások, akkor már érdemes. 5-7 perces fájásokig már nem kéne otthon várni.

Mert sosem lehet tudni.

2014. ápr. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem igen.Csak nehogy kèsö legyen.Èn 20perces fàjàsokkal kezdtem el kèszülödni,ès mire beültünk a kocsiba màr 5percesek lettek.Alig 20perc alatt.
2014. ápr. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én 7 percesre ébredtem, a következő még kb. 6 perc volt, aztán már csak 5. Mire elindultunk a kocsival, 4-5 percesek voltak, fél óra alatt értem be, ott már csak annyit mondtak, hogy 4 ujjnyi, irány a szülőszoba. A doki alig ért be! (Szintén 2. baba)
2014. ápr. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Gabi86 ***** válasza:
én 10 perces fájásaim voltak mikor elindultunk és mire beértünk 5 ujjnyira voltam nyitva.mikor elkezdődtek a fájások(ami nálam fél órással kezdődött)én még lefürödtem,leborotváltam magam,a párom is lefürdött megvacsizott és csak úgy indultunk el.beértünk fél 10 re és 1 óra 10re lett meg a kis lányom.mondjuk nekem a burok nem akart megrepedni úgy repesztett meg a szülésznőm mert csak szivárgott a magzatvíz és ez a kis törpe belekakilt a magzatvízbe.nekem nyum javasolta hogy ne siessek mert úgysem csinálnak velem semmit szóval szerintem te is ráérsz,de inkább 7 perc legyen vagy egy kicsit előbb.a védőnődet kérdezted erről?
2014. ápr. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is úgy tervezem, hogy 5 perces fájásokat tuti megvárom. Ezt le is beszéltem a szülésznőmmel, hogy annál előbb nem fogunk indulni, persze csak akkor, ha a magzatvíz nem folyik. Mert ugye akkor nem várunk sokáig.

De nekünk szerencsénk van, konkrétan szemben a kórház, szóval akár 3 percesekkel is beérhetünk. Bár nem szeretnék kapkodni:)

2014. ápr. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tanácsokat :) Az első bébimnél rögtön folyt a magzatvíz és mentünk is a kórházba, majd bent vajúdtam majd 10 órát. Ha most úgy alakulna, hogy nem magzatvíz folyik el, és az órás, félórás, 25perces fájásoknál itthon vajúdnék, vízben... Majd /a válaszaitok alapján döntve/ az első 10 perces fájásnál elindulunk a kórházba. Ez az ütem tervem biztonságos szerintetek? Nem szeretnék útközben megszülni.
2014. ápr. 14. 23:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Angliában élek, amikor jöttek a fájások, bementünk férjemmel a kórházba. A szülésznő megvizsgált és közölte, hogy még nagyon korán van (37+6), különben is csak 2 ujjnyira vagyok kitágulva, adott 2 tablettát és hazaküldött. Hiába mondtam, hogy a harmadik gyerekem és higgye el, hogy szülni fogok, nem engedték, hogy bennt maradjak. Otthon vajúdtam tovább férjemmel, aztán egyik percről a másikra a kisfiam úgy gondolta, hogy eleget volt bennt. Hívtuk a kórházat, de már csak arra volt idő, hogy orvost kérjünk. A doki 3 perc múlva megérkezett, szó szerint csak mellém térdelt, már nyomnom kellett. Otthon született meg a kisfiam 2800 g-mal, és 47 cm-rel.

Hozzá tenném, hogy itt az angol nők nagyrésze otthon szül. Ráadásul, ha kórházban szülsz, akkor is csak egy szülésznővel. Csak probléma esetén hívnak orvost.

Én nem vérnék olyan sokáig, hamarabb bemennék a kórházba.

2014. ápr. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!