Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mivel tereljem el a figyelmem...

Mivel tereljem el a figyelmem a fájdalomról szülés közben?

Figyelt kérdés
Vannak ötletek? Harmadik szülésre készülök, még egy hetem van hátra k-b. Félek a fájadolmtól. Hogy majd megint szinte inkább a halált kívánom, csak legyen már vége..
2009. dec. 21. 14:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Vigyél be magaddal valakit a szülésre, a párod vagy egy bátor barátnőt.
2009. dec. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
a kisbabádra gondolj :D
2009. dec. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Velem benn volt a férjem, végig a kisbabámra gondoltam, azt csináltam amit a szülésznő mondott, mégsem tudtam elterelni a figyelmemet a fájdalomról, főleg az utolsó 1 órában, nem.
2009. dec. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
kérj fájdalomcsillapítót! Jobban hangzik mint a "halált kívánni, csak legyen már vége". Én kértem, nem bántam meg, ha ezt tudom, hogy ez így fáj az elsőnél is kértem volna, mert ott nem tudtam a szülésre koncentrálni csak vergődtem a fájdalomtól!
2009. dec. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogod tudni elterelni! :P Ilyenkor pont hogy megszűnik a külvilág és annyira magadra fogsz koncentrálni, hogy arra az időre "süket és vak" leszel. Mellettem állt a párom, állítólag megtámasztotta a fejem, de nekem teljes DELETE volt az agyamban. A szülésznőre nem is emlékszem, pedig ő is ott volt, a doki is homályos... :P Persze ez a kitolások alatt. A szünetekben magamnál voltam. :) Én nagyon élveztem a szülést magát, a vajúdás tényleg rohadtul fáj, de a szülést imádtam! Az máshogy fáj... Nem is fáj! Százszor megszülném a fiamat! Te se izgulj! 21 éves anyuka
2009. dec. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is a harmadikat várom, és én is félek. De a fájdalomról nem lehet elterelni a figyelmet szerintem semmivel, újra át kell élni, ez van.


Könnyű szülést Neked!!!

2009. dec. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Bent volt a párom, nagy segítség volt. A babáról beszélgettünk sokat, hogy milyen jó lesz, ha már velünk lesz. És ne nézzetek hülyének,a kutyánkról beszélgettünk :D:D:D Akkor még elég kis bolondos volt és a párommal a kis hülyeségeit elevenítettük fel. Jó kedvem lett tőle:) Persze fájni fáj így is, de sokkal jobb, mint ha azon agyalsz, hogy húúúú jön mindjárt a fájás! :)

A végeredmény éltessen és nyugodtan dícsérd magad, hogy milyen ügyes és kitartó vagy! Adja a löketet hidd el!

Könnyű szülést!

2009. dec. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk meghiúsult az apás szülés a H1N1 miatt, szegény páromat nem engedték be, uh egyedül szültem, de talán jobb is volt így, mert amikor nem fájt, akkor tudtam relaxálni, amikor meg jöttek a fájások, akkor egy dalocskát énekeltem magamban. A kisfiam neve Bence lett, és minden fájásnál elénekeltem a Volt egyszer egy kemence, belebújt a Kis Bence című dalocskát. Amire a dal végére értem, elmúlt a fájás. Szerintem ez tök jó taktika volt, fájdalomcsillapító nélkül szültem. Keres egy mondókát vagy dalocskát, ami kb 1 perc hosszúságú, mert a fájások is csak kb ilyen hosszúak lesznek. "csak" ennyit kell mindig kibírni. Ja és szerintem ha nincs ott senki, aki sajnáljon, pl párod, akkor jobban fogod bírni a fájásokat is.
2009. dec. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a következő tippet kaptam és bejött:

vittem magammal egy hengerré tekert törölközőt és betettem a térdem közé. Mikor jött a fájás arra figyeltem, hogy a törcsi a helyén maradjon :)


Könnyű gyors szülést s boldog babavárást!

2009. dec. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én a babára igyekeztem gondolni, a férjem aggodalma csak idegesített, de az igen erős finisben már csak a fájdalomra tudtam koncentrálni és arra, hogy jól vegyek levegőt, na meg hogy legyen már végre vége, de azonnal. Én is bő 1 hétre vagyok a kiírt dátumtól, szintén harmadikkal.
2009. dec. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!