Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Háborítatlan szülés a bp. -i...

Háborítatlan szülés a bp. -i Szent János Kórházban mennyire valósult már meg?

Figyelt kérdés
A választott orvosom elfogadta, hogy támogatja ezt, aláírta a papíromat, amiben ezt írásba adtam neki. De mennyire veszik figyelembe pl, hogy függőleges testhelyzetben szeretnék szülni a gátvédelem hatékonysága miatt? Mennyire lehet ott szabadon testhelyzetet választani kitoláskor? A szülésznő azt mondta, mindent lehet, de be is tartják? Leírnátok, akik mostanság ott szültek gátvédelemmel, hogy pontosan hogyan is zajlik ez? Köszi előre is!

2014. ápr. 16. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Melyik szülésznővel beszéltél?


Én is a Jánosban fogok szülni, fogadott orvos nélkül. Szülésznőt kértem fel, akiről több jót hallottam.


Pár héten belül szülök.


Én hipnoszülés tanfolyamon vettem részt, így én is háborítatlanul szeretnék szülni. Erre egyébként szerintem nem a János a legjobb megoldás.

Én beszéltem a szülésznőmmel a szokásokról, és direkt rákérdeztem a kitolási pózra.

Azt mondta, hogy azt csak ágyon fekve, az orvos fogja az egyik lábat, a szülésznő a másikat.

Kérdeztem, hogy mennyire lehet az ágyat megdönteni, hogy mégicsak ne vízszinten pózban kelljen "nyomni", hát annyira nem lehet, mint ahogy én azt elképzeltem.

Szóval nem vagyok annyira bizakodó, de még jól is elsülhet.

A gyereket a születése után mellkasra teszik egy rövid időre, de utána rögtön elviszik inkubátorba...ezzel sem értek egyet.

Nem egy szoptatáspárti kórház, de ez már egy másik történet:)

Te mikor szülsz ott?

2014. ápr. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Amúgy a szülésfelkészítőn Héber Judittal beszéltem, de nekem is sántított ez a háborítatlan szülés dolog, én azonban bizakodom, mi mást tehetnék? A 33. hétben vagyok, június elején fogok szülni, ha minden jól megy. Amúgy nem értem, hogy miért olyan nehéz az egyre fokozódó igényt figyelembe venni, hogy sok nő már szeretne valóban háborítatlanul szülni, ahogy megy ez elvileg a Szent Imrében, az Istvánban, vajon mi a probléma a Jánosban? Mi akadályozza őket ebben? A kényelmes rutin? De hát a szülés nem az eü. személyzetről szól, hanem a szülő nőről és a kisbabájáról, akinek szintén az lenne az előnyös normál esetben, ha a szülés VALÓBAN háborítatlanul menne.
2014. ápr. 16. 18:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Nemrég szültem a Jánosban fogadott dokival és szülésznővel. Szuper volt! Békén hagytak - amúgy is hipnotikus állapotban voltam magamtól- csak annyit foglalkoztak velem amennyit nagyon muszáj. Gátvédelem nem jött össze mert első baba, de nagyon picit vágtak-inkább, semhogy szakadjon minden. A vajúdás alatt sétáltam, labdán ültem, és az ágy mellett térdeltem egy csomó lepedőn. Kitoláshoz magamtól másztam fel az ágyra és hipp-hopp már kint is volt a lányom. Tiszteletben tartották a kérésem, hogy ne adjanak EDA-t, meg oxitocint. Szóval számomra megadtak mindent , úgy történt ahogy elképzeltem. Ajánlom Mayer Annamarit a szülésznőt!
2014. ápr. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Szülés után a bébi rajtam volt rögtön, szopott is és csak 20 percre volt inkubátorban amíg elintéztek engem. Utána visszahozták, ismét szopott, majd lementünk az osztályra ahol alapítványi szobában egyedül voltam a kölökkel. A csecsemősök segítőkészek voltak nagyon. Úgyhogy nem igaz, hogy nem szoptatásbarát hely.
2014. ápr. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi az újabb válaszokat!

Aki Mayer Annamarit ajánlotta, tőled szeretném kérdezni, hogy ki volt az orvosod? Mit mondott, miért repedt volna a gát? Én kikötöttem, hogy vállalom a kis gátrepedést (tudom, hogy nagyon kicsi az esély a komolyabb gátsérülésre, sokat tájékozódtam a témában, a súlyos gátrepedéssel való riogatás nem megalapozott), szerencsére nagyon jók a szöveteim, csinálom a Kriston tornát és hamarosan a gátmasszázst is, szerintem össze tud jönni az ép gát első babára is, ha hagyják, hogy jó pozícióban szüljek. Neked hogy csinálták amúgy a gátvédelmet, az miből áll pontosan? Köszi a választ előre is!

2014. ápr. 17. 20:42
 6/6 A kérdező kommentje:
Június 13-án megszületett a kislányom, de sajnos nem , hogy gátvédelmes természetes szülés nem volt, de sajnos császár lett belőle. Magas egyenes állás + arctartás, amit korábban nem vettek észre az orvosok, csak azt látták, hogy nem megy tovább a tágulás másfél ujjnyinál. Mindent a koromra fogtak rá, de ennek semmi köze nincs az életkorhoz. Nem az bánt, hogy nem sikerült a természetes szülés, hanem az, hogy a kéréseimet akkor sem vették volna figyelembe, ha mégis természetes a szülésem. Szimplán hülyének néztek a hátam mögött, amit nem tudok elfogadni, mert elég magas a tarifája ott egyes orvosoknak. A János KH valóban nem anyabarát kórház, a szülésznők hozzáállásával sem voltam elégedett, a csecsemősök közül viszont néhány nagyon kedves és segítőkész, nekik ezer hála!
2014. júl. 30. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!