Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Saját felelősségre, jános...

Saját felelősségre, jános kórházból szülés után haza lehet jönni?

Figyelt kérdés
2013. dec. 5. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem téged elengednek,csak nem biztos,h a babát is
2013. dec. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%
Hivatalosan nem.De ha te kitartasz amellett, hogy már pedig gyerekkel hazajössz, akkor igen. De el nem engednek, mert akkor nem fizet nekik az OEP. Ha ezt akarod akkor állj ki magatokért mindenképp és ne hagyd, hogy bármivel is eltántorítsanak. Mert mondani fognak mindent.
2013. dec. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazából azért akarok hazajönni majd mert vár rám a 16hós kislányom. Ha nem fizet nekik az Oep rám verhetik? Vagy ha igazán el akarok menni le kell pénzelnem őket? Nem vagyok anyagiasa.csak felkészülök. Nem vet fel a pénz különöskép
2013. dec. 5. 14:04
 4/7 anonim ***** válasza:

És mi baja lesz a 16 hónapos lányodnak amíg te bent leszel. Szerintem a saját, de elsősorban az újszülött érdekében maradj bent. Az a 2-3 nap nem a világ, és ezidő alatt fontos vizsgálatokat végeznek a kicsiken.

Az én lányom 17 hónapos volt mikor szültem, majd szét vetett az ideg, de remekül elvolt itthon apával és a nagyikkal.

2013. dec. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

Dehogynem. Ezt hívják ambuláns szülésnek. Csak a kórházak nem szeretik, mert ha nem töltesz bent 72órát, akkor nem kapnak pénzt utánad. Ezért hintik mindenhol, hogy mennyire "veszélyes" haza menni, holott ha minden rendben van, akkor nem indokolt. Ha aláírod a papírokat, nem tarthat bent senki.

Annyi van, hogy el kell intézned, hogy a babádtól levegyék a PKU-ra a vért. Vagy vissza kell vinni, vagy a gyerekorvossal előre egyeztetni, hogy leveszi ő.

2013. dec. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolso tokeletesen mondja, de ha a "nagy" miatt akarsz hazamenni, akkor megoldas lehet az alapitvanyi szoba, ahol egesz nap fogadhatsz latogatot.en vinnek be utazonagyat es abban altatnam, meg jatszanek vele. Ugyan nekem 2 eves volt a nagy, amikor a kozepso szuletett, de azt a par napot kibirta itthon a hugommak es a ferjemmel.
2013. dec. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, azért kérdem mert a kicsi mostanában nagyon anyás lett...
2013. dec. 9. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!