Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan lehet azt kérni, hogy...

Hogyan lehet azt kérni, hogy császár legyen és ne hüvelyi szülés, ha nincs fogadott orvosom?

Figyelt kérdés
A doki (sztk) akihez járok, terhesgondozást vállal, de szülést nem. Ilyenkor be kell mennem az adott kórházba és az előző zárójelentéseim és a kezelő orvosom véleménye alapján fognak dönteni vagy oda kell mennem terhesgondozásra is?
2014. ápr. 22. 17:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
Kérni nem lehet. Ha orvosi indoka van, akkor az rajta lesz a papírjaidon.
2014. ápr. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
69%

Így van, ez nem kívánság műsor.

Ha van bármiféle egészségügyi probléma veled vagy a babával ami indokolja a császárt, csak akkor fognak császározni.

Ha nem indokolt, és minden simán halad akkor mindenképp hüvelyi szülésed lesz, de az nem biztos hogy gátmetszést is fognak végrehajtani.

2014. ápr. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok

Ha van róla papírod hogy beteg vagy, akkor igen be kell menned a kórházba, orvost kell fogadnod és vele konzultálni tovább, a terhesgondozást végezheti az sztk-s is, de bizonyos időközönként a fogadottnál is meg kell jelenned

2014. ápr. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Már volt két hüvelyi szülésem, mindkét alkalommal volt gátmetszés, mégis mindenhol repedtem, szakadtam (a nagyajkak is szakadtak és a végbél záróizma is sérült mindkét alkalommal). Sajnos elég nehezen gyógyultam és már a második alkalommal is csak a "hegeket tudta egymáshoz varrni" a doki aki összerakott. Ahogy a záró papírokat nézem, sehol nincs az, hogy nem javasolják a hüvelyi szülést de a nőgyógyászom meg kész tényként közölte, hogy ez császár lesz, mert még egy ilyen szülést nem javasol. Voltam egy másik dokinál is (az enyém szabin volt), szerinte semmi nem indokolja a császárt, nyugodtan szülhetek hüvelyi úton, csak készüljek fel az eddigieknél is hosszabb lábdozásra. Ezzel nagyon megijesztett, mert a második szülés után majdnem egy év volt, mire rendesen begyógyultak a sebek.

2014. ápr. 22. 18:08
 5/23 anonim ***** válasza:
34%

Eü. törvény alapján a szülés előtt közvetlenül aláíratnak veled egy szülés-beleegyező nyilatkozatot (a hivatalos nevét nem tudom), ha nem írod alá, nem kényszeríthetnek hüvelyi szülésre.

Másrészt finoman, nem fenyegetőzve, de lehet rá utalni, hogy orvosi műhibapereknél első kérdés a bíróságon, hogy imért nem császár volt.

2014. ápr. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Én megbeszélném az eredeti orvosoddal, hogy a helyettese mit mondott, hátha ő tud segíteni, hogy császár legyen. Én megértem, hogy ilyen előzményekkel nem szeretnél hüvelyi szülést.
2014. ápr. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
58%

2-es vagyok még mindig

így értem az indokot

én fogadnék egy megbízható orvost, aki mindezt megérti és nála szülnék

2014. ápr. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
68%

"Eü. törvény alapján a szülés előtt közvetlenül aláíratnak veled egy szülés-beleegyező nyilatkozatot (a hivatalos nevét nem tudom), ha nem írod alá, nem kényszeríthetnek hüvelyi szülésre."


18:22-es, ezt te komolyan gondoltad???? Ilyen nincs. Ha lenne, akkor manapság 10-ből 8 nő a császárt választaná és a dolog legális alapja is meglenne.


Kérdező, menj be a kórházba, ahol szülni fogsz és ott beszéld meg az orvosokkal a dolgot, ilyen előzményekkel valószínűnek tartom, hogy támogatni fogják a császárt.

2014. ápr. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
48%

de miért lenne neked baj, hogy 10ből 8 nő a császárt választaná?


Támogatnám az ötletet egyébként.


Kérdezd meg az orvosodat, hogy lehetne-e valami olyat ráírni a kórtörténetedre, ami indokolja a császárt - akár a 2 előző szülés következményeit

2014. ápr. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
56%
Ha nincs orvosod nem érdekel senkit mit szeretnél.Ha császárt szeretnél és nincs orvosi indok keress dokit.
2014. ápr. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!