Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mostanában szült valaki...

Mostanában szült valaki Szombathelyen a Markusovszky kòrházban?

Figyelt kérdés
Èrdekelne,hogy milyenek az orvosok ès a csecsemős nővèrek. Hogyan állnak a kismamákhoz? Minden szülèssel ès azzal kapcsolatos dolog èrdekel. Ott fogok szülni és eddig nem sok jòt hallottam a szülèszetről.
2014. ápr. 23. 12:29
 1/7 anonim válasza:
Az 1970-es szülést, te még a mostanában kategóriába sorolod?
2014. ápr. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt már nem :)
2014. ápr. 23. 12:36
 3/7 anonim ***** válasza:

Én tavaly szültem. Nekem szerencsém volt, mert éppen a dokim volt ügyeletbe, illetve volt fogadott szülésznőm (ő nagy segítség volt). Szerintem ha nincs, egy szülésznőt jó fogadni. Végig mellettem volt, biztatott, csak velem foglalkozott. Végül nekem császár lett, próbálták megindítani oxitocinnal illetve volt burokrepesztés is, de túl nagy volt a babám. Velem a műtőben is végig normálisak voltak, férjem is bent lehetett. Az altatóorvos is aranyos volt a dokik is, szóval mindenki.

Hát a csecsemőosztályól sajnos nincs ennyire jó véleményem. Sok a baba és kevés a nővér... (mondják ők). Mindenre 100-szor kell rákérdezni, én szó szerint üldöztem egy nővért, hogy foglalkozzon már velem is. De vannak köztük is nagyon aranyosak. Jó, ha van ismerős, aki tud rád figyelni... :( Amúgy megéri, mindent megér. A rossz emlékek is megszépülnek. :)

Jó babázást! :)

2014. ápr. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem nincs fogadott orvosom. Mindenkèppen apás szülèst szeretnènk ès csak remènykedem benne,hogy normálisan fognak bánni velünk,ha apuka is bent van. Szülès után meddig lehet bent velünk az apuka?
2014. ápr. 23. 13:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Nekem is csak véletlenül volt benn a dokim. Szülésznőm volt fogadott, az szerintem jó ha van. Ugye mivel én császáros voltam nálunk a műtőbe is benn volt,meg az őrzőbe jöhetett be amíg a cuccaimat behozta utánam. Spontán szülésnél nem tudom sajnos hogy ez hogy működik. De szerintem ott a szülőszoba után az anyukákat mindjárt osztályra viszik és oda senki sem mehet be. A babákat is "elvileg" az üvegajtón lehet megmutatni.
2014. ápr. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Vilcsianyuja ***** válasza:

Nekem decemberben volt császárom, négy éve pedig normál szülésem. Nem kell annyira félni a személyzettől. Emberből vannak, és sajnos eléggé kevesen, de legtöben közülük renkdívül aranyosak, jó fejek. Persze bunkók is akadnak, de inkább a normálisabbak felé billen a mérleg, mind a szülésznők, mind a csecsemősök körében. A babák ellátása tényleg nagyon tud akadozni, sajnos tényleg nyomulni kell, ha segítséget kell kérni.

Az orvosoknál kissé szétszakadt a mezőny, van pár középkorú, vérbeli profi, ha szerencséd van, kifogod egyiket, a "nagy öregek" inkább már csak "főorvoskodnak" és vizitelnek, és van pár ifjú titán, de náluk még hiányzik a sokéves rutin.

Spontán szülés után apukát általában a baba után terelik, miközben ellátják a csecsemősök még fent a szülőszobáknál. Anyukát közben stoppolja össze a doki. Aztán visszahozzák a babát és apuka is visszajöhet az első mellretétel erejéig. Utána anyukát leviszik az osztályra, aztán később a babát is az őrzőből. Az osztályra apuka csak a cuccokat viheti be, aztán csak látogatási időben lehet jönni, és csak a folyosón, a lifteknél lehet a látogatókat fogadni.

Ha császároznak, altatásos császárnál nem lehet bent apuka, de a babával lehet, mikor kihozzák ellátni. Spinális érzéstelenítésnél bent lehet apuka, aztán ott is megy a baba után, miközben anyukát összerakják. És innentől, ahogy előzőkben írták, az osztályon a megőrzőbe még beviheti a cuccot.

Mivel állandóan helyhiány van, nem kell attól félni, hogy valami apróság miatt nem engednek ki időben, inkább minél előbb el szokták bocsátani a kismamákat-babákat.

Bármi kérdésed van még, szívesen válaszolok, akár privátban is!

2014. ápr. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Aktuális még a kérdésed? Szivesen válaszolok! Január elején szültem! Mire vagy kiìrva?
2014. máj. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!