Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros szülés kevésbé...

Császáros szülés kevésbé indokolt esetben?

Figyelt kérdés
21éves kismama vagyok, 16 hetes, úgy hogy még odébb van a szülés, minden esetre bennem már most az van hogy császárral szeretnék szülni. Olvastam sok mindent a természetes szülésnél, és úgy vélem inkább 1 heg, mint a természetes szülés kínjai. A másik indokom pedig hogy volt már baba elhalálozása a természetes szülés miatt, ezt nem szeretném bővebben kifejteni, mert nem ide tartozik, de átélni sem szeretném!!! Még mielőtt valaki el kezd ki oktatni, ez nem azt jelenti hogy nem akarok megszenvedni a gyerekemért, mert szülés módjától függetlenül is fel nevelem, ami valjuk be szintén nem könnyű feladat, csak úgy érzem számomra a császár lenne az ideális. Van olyan, amivel rá lehet venni orvost, hogy császárral szülessen a baba? Mi az amire azt mondják hogy ez miatt akár lehet császáros is(nem egészség ügyi)? Esetleg ha nincs erő megszülni, nyomni? Vagy nem is tudom.. előre is köszönöm a hasznos válaszokat.

2014. ápr. 25. 17:09
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
63%

Szia! Na, ezert a kerdesert kapni fogsz...de nem tolem. En majd jol le leszek pontozva.

Aprilis 15-en szuletett a fiam csaszarral. Teraranytalansag miatt. O tul nagy volt, az en medencem meg tul kicsi. De elotte 11 orat vajudtam. Probaltam nyomni, de nem sikerult. Tehat csak azt nem tudom, milyen erzes a kitolas.

Jelen pillanatban ugy gondolom, hogy ha megegyszer szulok, csak csaszarral vagyok hajlando. Es a fajasokat nem szeretnem soha tobbet atelni. Le lehet gyavazni vagy akarmi, nekem borzalmas volt. Ezert a gyonyorusegert, aki itt szuszog mellettem termeszetesen megerte, de ha lehet valasztani akkor inkabb fajdalom nelkul. A sebem mar par nap utan teljesen begyogyult az orvos legnagyobb dobbenetere. Az elso ket nap nagyon nehez volt, de kibirhato. Talan szerencses is vagyok, mert amikor a tobbi csaszaros meg csak vonszolta magat, en mar szaladgaltam.

Lehet, hogy erdemi valaszt nem kaptal tolem, ne haragudj, csak gondoltam leirom a tortenetemet. Boldog babavarast!

2014. ápr. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
46%
Nincs ilyeb ok!!! Csak egészségügyi okai lehetnek!!De ezt te úgy is tudod!Nem sok mindent tehetsz!!!ne féln a hüvelyi szüléstől ha akarsz kérhetsz csillapítàst és a felépülés is könnyebb.A csàszàr kockàzatos és az utàna fáj nem is kicsit ami eltarthat akár hónapokig is.
2014. ápr. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
84%
Szerinted miért erőltetik a hüvelyi szülést, ha az veszélyesebb, mint a császár? Mert nem az. Mert mindenkinek jobb,ha a baba természetesen születik meg. Vannak rémsztorik igen, de a császárral kapcsolatban is, csak ott sokszor nem a gyerek szenved kárt, hanem az anya (ahogy én is, mert szövődménnyel újra műtőbe kerültem, nem kívánom neked, amin átmentem miatta, és a hasam most is tragédia, ezt sem fejtem ki, de rögtön hüvelyivel akarnál szülni, ha látnád, mi lett velem egy "sima kis császár" miatt). Szóval nem akarlak megijeszteni, de kockázatmentes szülés nem létezik. Viszont mindenkinek a legjobb, ha természetes úton próbálkozol (én is ezt tettem, de van, hogy nem sikerül). Ha nem nyomsz, a doki nyomja ki helyetted, ez nem indok. És még a babát is veszélyezteted. Én úgy gondolom, ne okot keress császárra, hanem barátkozz a gondolattal, hogy hüvelyi úton szülsz!
2014. ápr. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:

Hát szerintem vagy keresel valakit, aki vállalja pénzért vagy magánklinikán szülsz vagy találsz egy eü. indokot. Ez utóbbiak pl. (sajnos még elő is fordulhatnak): farfekvés, méhlepény a méhszájnál, méhlepény-leválás, köldökzsinór előreesés, szülés leállása (nem tágulsz, fájásgyengeség), téraránytalanság, hüvelyi fertőzés (pl. herpesz), preeclampsia / toxémia, cholestasis, súlyos cukorbetegség, baba rendellenessége, oxigénhiány... vagy ha sürgős műtétre szorulsz más miatt (pl. baleset, vakbél).

Ezen felül, ha tudsz, szerezhetsz tán papírt arról, hogy nem bírná a gerinced vagy a szemed, volt már nőgyógyászati műtéted vagy bármi súlyosabb pszichológiai problémád gátol.


Sajnos igaz az, hogy nem tudhatod előre, nálatok melyik lenne a "könnyebbik" út, hiába sakkozol. Én speciel két hétig voltam az intenzíven császár után, és bár maga a műtét jól sikerült, a szövődményéből kb. másfél év volt a felépülés.

2014. ápr. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 A kérdező kommentje:

1-egy, nem pontoz le senki, én legalábbis biztos nem, sőtt örülök hogy nem vagyok egyedül. Köszönöm a választ.

Nem konkrétan a fájdalommal van bajom, mert érhet a szüléstől sokkal nagyobb fájdalom is, hanem az ami utánna vár rám. Fiatal anyuka leszek, nem szeretnék annyira kitágulni hogy a gyerekem apja ne tudjon velem mit kezdeni, nem szeretnék az utánna lévő esetleges vizelet tartási problémákat, és még sok más tapasztalat amit olvastam, vagy elmúlik vagy nem... fiatal vagyok még ezekhez a "szövődményekhez". És ez nem azért mert nem szeretem eléggé a babám, vagy önző anya leszek. Csupán én azon nők közé tartozok, akik úgy vélik, hogy egy nő, gyerek után/mellet is legyen nő, és természetesen jó anya és feleség.

2014. ápr. 25. 17:45
 6/57 anonim ***** válasza:
31%

császár esetei amikről hallottam: a baba szívverése lassul, magzatvíz zavaros, nem indul be a szülés indításra sem, a baba nem jól fekszik, stb mind életmentés miatt


de császárnál katétereznek, én meg azt nem bírnám ki pszichésen belehalnék!!!


a császárnál nem fokozatosan jön ki a baba, így hirtelen éri a légnyomás különbség, kockáztatva van, hogy szellemileg sérül, ill nehezebben fog tanulni stb


a hüvelyi szülésre lehet készülni lelkileg


vajúdásnál jót tesz ha iszik az ember vizet, vagy málnalevél teát, ez utóbbi puhítja a méhszájat, már a 36. héttől lehetne hozzászokatni a szervezetet


ha jön a hüvelyi feszítés, hasprés inger itt van a légzéstechnika, ha jön a feje kifelé nem szabad rányomni az inger ellenére sem, hagyni kell a saját folyamatát és nem reped meg a gát


császárosok később kapják meg a babát, pedig 1-2 órán belül szoptatni kellene (vagy azt imitáltatni a babának) mert ilyenkor rögzül be nekik hirtelen a technikája, utána már jön ki rajtuk a szülési trauma, minden másra figyelnek, vagy alvósak lesznek, vagy idegesek, ki hogy.


valahol biztos van császár és hüvelyi szülést összehasonlító elbeszélés

2014. ápr. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
68%
Nem lesz vizelettartási zavarod, sem kitágult hüvelyed császár után, viszont ha engem nézünk, lesz egy lógó bőrös hasad, amin 3 (nem matyóhímzéses) heg van (a szövődmények miatti többszöri műtét miatt), előre eső hólyagod, ami álló helyzetben olyan, mint ha alma lenne a zsákhasadban, és egy olyan élmény, ami miatt a kistesó kérdése is rettegéssel tölt el. A császár után felkelni alig bírtam, hetekig lőhettem magam otthon véralvadásgátlóval, a saját gyerekem segítség nélkül ellátni sem tudtam volna. Tudom, milyen a fájdalom, mert én még azt sem úsztam meg, másfél napos vajúdással, de inkább az még tízszer, mint egy ilyen császáros "muri". Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy lehet, hogy egyik oldalon nyersz, a másikon pedig súlyos dolgokat veszítesz. Mindegy hogyan fogsz szülni, de készülj fel rá, hogy meg fog változni az életed, és csak a legritkább esetben lesz minden a régi. A férjednek pedig el kell fogadnia a változásokat, ahogy neked is.
2014. ápr. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
74%

én nem hallottam olyanról, hogy kitágult/renyhe hüvelye lenne az embernek szülés után

van akinek 5 gyereke van és megvan a férje.

2014. ápr. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 A kérdező kommentje:
Igazából én csak tapasztalatokat olvasok, természetesen ahány oldalt nézek, annyi félét írnak. Mind a kettőnek meg van maga a pozitív és negatív része is, de az a baj, hiába is kérdezem hogy ki mennyire lett tágabb természetes szülés után, mert mindenki máshogy éli meg, máshogy épül stb.. :-/
2014. ápr. 25. 17:56
 10/57 anonim ***** válasza:
24%

Szia!

14hetes kismama vagyok .

Én is császárral szeretnék szülni.Az elsô babámat is császárral szültem,mert farfekvéses volt.

Az a lényeg,hogy ne hagyd el magad, ne görnyedj össze császár után,így gyorsabb lesz a gyógyulás is.

Én gyorsan felépültem.

2014. ápr. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!