Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki szült burokrepesztéssel +...

Aki szült burokrepesztéssel + oxitocinnal és anélkül (kvázi háborítatlanul) is, leírná a különbséget?

Figyelt kérdés
Az első kettőnél volt sajnos minden, ami a kórházi protokoll előír (a gátmetszést kivéve), most a harmadikkal teljesen beavatkozás-mentesen szeretném megélni a szülést. Mire számítsak? Vagy teljesen kiszámíthatatlan? Amúgy sokat vajúdtam, az elsővel 14, a másodikkal 38 órát, a burokrepesztés+oxi bekötést követően 2 óra múlva lett meg mindkét baba.
2014. ápr. 28. 22:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az elsőnél magától indult minden, másodiknál indították. Így is, úgy is gyors volt és fájdalmas, fájdalomcsillapítót nem kértem.
2014. ápr. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nekem háborítatlan szülésem volt, én úgy gondolom.

Adtak oxit, mert meconiumos magzatvízszivárgásom volt és az orvos egyszer fel is nyúlt megrepeszteni még jobban a magzatburkot, de egyik se volt nagy trauma nekem.

Néha bejöttek megnézni, de amúgy végig kettesben voltam a férjemmel, félhomály volt, szólt a zene, nagyon szép élmény volt nekem.

Egyáltalán nem fájt nagyon és 5 óra alatt meglett a lányunk gétvédelemmel.

Ezt előre hiába tervezi az ember, én se gondoltam, hogy oxitocinra lesz szükség, az élet magának alakítja a dolgokat.

2014. ápr. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Minden szülés más. :) Nekem az elsővel volt burokrepesztés, gátmetszés, vákum, oxi is. Szörnyűűűű volt. És majdnem 20 óra kőkemény szenvedés. A másodiknál nem volt semmi, és ég és föld volt, kb. 20 perc volt a nehezebb, a többi semmiség. De ez nem a háborítatlanságtól volt könnyű, hanem mert amúgy is az lett volna.
2014. ápr. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Első szülésemnél burokrepesztés és én is kaptam oxit. Négy órán keresztül ugyan úgy fájt. Nagyon :) A legtöbb dologra nem is emlékszem.

Második szülés fájásokkal indult 2 óra alatt meglett a kisasszony és mindenre emlékszem. Nem rögtön két percesek voltak a fájdalmak mint az elsőnél az oxi miatt. Mindenre emlékszem nem fájt annyira.

Harmadik baba semmi fájás hiába az oxi, így császár lett.

2014. ápr. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Első: indított szülés, 10 órán keresztül infúzió, harmadszorra sikerült a burokrepesztés, gátmetszés, borzalmas fájások. Második magától indult 3 perces fájásokkal értünk be a kórházba, burokrepesztés volt, de beérkezés után 3 órával már kezemben volt a baba, gátvédelemmel. Ég és föld volt. A kórház, személyzet ugyanaz, nem ezen múlott.
2014. ápr. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, várom a további tapasztalatokat.
2014. máj. 1. 21:34
 7/14 anonim ***** válasza:
1.oxi, burokrepesztes 43ora vajúdás a végén császár! 2.se oxi se burokrepesztes 17ora és szinten császár! :O
2014. máj. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Elsőnél burokrepesztés, rá néhány órára oxi, utána nem sokkal meglett a baba. Másodiknál se burokrepesztés, se oxi, Ő jött mint a rakéta, összesen kb. másfél órát töltöttem a szülőszobán mielőtt meglett. Harmadiknál lassan indult a tágulás, de burokrepesztés után kb. egy órával meglett a baba, oxit nem kaptam. Burokrepesztés is, oxitocin is felgyorsította a történéseket. Úgy gondolom, hogy amikor kaptam, tényleg szükség volt rá.
2014. máj. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnél burokrepesztés, oxi, gátvédelem és eda, ami semmit nem hatott, annyira fájt, hogy azt hittem nem élem túl, azt se bántam volna, ha ott a szülőszobán császároznak meg, 5 óra után született meg simán, a kitolási szakasz már nem volt vészes, kb. 5 perc volt. A másodiknál volt burokrepesztés és gátvédelem, de nem volt oxi és edara sem volt idő, fájt, de egyáltalán nem volt vészes, 2 óra alatt meglett. Szóval én az oxit tuti nem engedném bekötni, ha lenne 3., mert fölöslegesen csinált elviselhetetlen fájásokat.
2014. máj. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

1. fájásokkal indult, aztán hogy felgyorsítsa a doki, burkot repesztett és oxit adott. Fájt mint a fene, de gyors volt tényleg az egész.

2. fájásokkal indult, minden nélkül pikkpakk megszületett a babám - csodálatos volt!!!!!!!!

3. indítani kellett túlhordás miatt, tehát fájások nélkül volt a burokrepesztés, utána oxi - azt hittem megdöglök úgy fájt, viszont gyors volt.


Tehát a 2. szülésem volt a legszebb élményem, amibe nem nyúlt bele senki.

Utólag tiltakoznom kellett volna a másik kettőnél is, de már mindegy, a lényeg, hogy mind kint vannak és mind egészségesek vagyunk.

2014. máj. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!