Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » "Érdemes" burokrepesztéssel...

"Érdemes" burokrepesztéssel szülni?

Figyelt kérdés

Mostanában több kisbabás anyukával is beszélgettem a témával kapcsolatban(meg nyilván az orvosommal) és érdekelne,hogy érdemes e burokrepesztést kérni?

Az érdemest,úgy értem,hogy valóban meggyorsítja e a szülés folyamatát?Az egyik barátnőm mondta,hogy ha nincs burokrepesztés fennáll a veszélye,hogy a szülés elhúzódik,a végére nincs ereje az embernek és császár lesz a vége.

Alapból minél természetesebb szülést terveznék,azért érdekelnének a tapasztalatok.

Köszönöm


2012. dec. 16. 13:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Figyelj, ez úgy van, hogyha megfelelően ki vagy tágulva, akkor repesztenek (ha még nem folyt el), ezzel lejjebb kerül a baba .

Ha vki nincs eléggé kitágulva (Azt hiszem legalább 3 ujjnyira), akkor nem repesztenek, mert felesleges.

2012. dec. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem rossz dolog szerintem, ha ott az ideje.

1.baba 5 perces fájások, ezután burokrepesztés, rögtön 2-3 perces fájások lettek.

2.baba már tolófájásaim voltak, de még mindig nem repedt meg a burok, így muszáj volt.

3.baba indított szülés, burokrepesztéssel kezdődött. Fájásokra vártunk, nem jöttek, így kaptam oxitocint is.

2012. dec. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Drukkolok hogy olyan helyen szülj, ahol lehet kérni. Nálunk nem volt apelláta, az volt amit a kórház nagy könyvébe előír. Kismamának semmi kérését nem teljesítették. Se fájdalomcsillapítás, se EDA, és az hogy kérjek bármit is, pl hogy repesszék meg lehetetlen volt :(

Végül a dokim repesztett 8-ik vajúdott órában, ettől független nem lett jobb, csak oxitocinnal voltak erős fájások, de így is gyengült a szívhang, és nem tágultam. a pici majdnem ott maradt, és én is. :( Azért senkit nem "kíméltek" meg egy császárral, mert elment az ereje :( Csak vészhelyzetben csináltak nálunk császárt.

2012. dec. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Őszintén, nem is gondoltam, hogy ez kívánság műsor :)

Ki voltam tágulva 2-3 ujjnyira, mentünk a dokival a szülőszobára, mondta, hogy rendezkedjünk be, nemsokára jön és burkot repeszt....így is lett, kaptam oxitocint is, ez kb délután 4 körül volt, kereken 8-kor megszületett a lányom :)

2012. dec. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Hmm én azt se tudtam mi az a burok repesztés,

nem voltak fájásaim csak kicsi görcseim a baba meg nagyon lent volt, a magzatvíz nem folyt el így burkot repesztettek.

5 órakor, semmit nem éreztem belőle csak ahogy fröcsent a magzatvíz akkor jöttek a fájások és 6:20 perckor a kezemben tartottam a drágám, azt mondták könnyü, rövid szülésem volt. Ilyenből akármennyit be vállanék.

2012. dec. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A burokrepesztés nem kívánság műsor. Mindenképp megcsinálják amikor már legalább 2-3 újjnyira ki van a kismama tágulva, nehogy a későbbikben a nagy nyomástól idő előtt leszakadjon a placenta.

Tehát ezt megcsinálják, ha akarod ha nem.

2012. dec. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ez nem kívánságműsor. Ha a doki indokoltnak tartja, mert nem reped meg magától, akkor meg kell repeszteni.

Mert bizony olyan is előfordulhatna, hogy ha nem repesztik meg, hogy a gyerek burokban születik...annak meg sok esetben az a vége, hogy megfullad.

Manapság nem várják meg ezt...

2012. dec. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Természetesen,ha egészségügyileg indokolt az ember lánya nem tud mit szólni,és nem is szólnék,de ha egészségügyileg van választás,akkor elgondolkodhatok rajta,és hál Istennek a klinika és az orvosom is partner ebben.

A burokrepesztés annyiban szimpatikus,hogy lerövidíti az egész szülést,és így tényleg a végén egészen biztosan van erőd nyomni,mert hallottam olyat,hogy 15-20 óra vajúdás után,olyan szintén fájásgyengeségek alakultak ki és a kismama is olyan állapotban volt,hogy muszáj volt császározni,azt meg lehetőség szerint nem szeretném

2012. dec. 16. 17:07
 9/15 anonim ***** válasza:
Gondolod, ha így lenne, akkor nem maguk az orvosok csinálnák meg?
2012. dec. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szia. Sajnos nem kívánság műsor.. Nekem az első szülésemnél magától repedt meg, 9,5-óra alatt lett meg a baba. A másodiknál hosszan vajúdtam 21 órát, és ekkor repesztettek burkot, onnantól 2,5 óra alatt meglett a baba. A harmadiknál semmi nem indult be, csak megrepesztette a burkot a doki és ekkor kezdődtek a fájások(5 nap túlhordás után) így 2 és 3/4 óra alatt meglett a baba.
2012. dec. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!