Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült valaki mostanság a...

Szült valaki mostanság a János kórházban? Tapasztalatokra, véleményekre lennék kiváncsi.

Figyelt kérdés
2014. máj. 7. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:

hát erre én is, már betöltöttem a 40. hetet és én is ott fogok szülni fogadott szülésznővel.


Majd esetleg megírom a tapasztalataimat.

2014. máj. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A 3,5 év nagyon régi? Ráadásul császáros voltam...
2014. máj. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1-es nagyon köszönöm h.ha megírod,én ma töltöttem a 30.hetet. 2-es köszönöm neked is ha leírod,főleg h császár,mert valószínüleg nekem is az lesz.
2014. máj. 7. 20:53
 4/7 anonim ***** válasza:

Volt fogadott orvosom, de a császárom sürgősségi volt. Ezért pontosan nem tudom, hogy a programozott ugyanígy zajlik-e, de azért leírom. Beöntést nem kaptam, és a katétert is a gerincérzéstelenítés után kaptam meg. Ami valljuk meg, elég jó pont, mert máshol érzéstelenítés előtt adják és elég kellemetlen.

Aztán miután kivették a babát és engem is összeraktak, rögtön a szobámba kerültem, nem voltam őrzőbe. 12 óra múlva lehet felállni, de miután vissza tért a lábaimba az élet, jött egy nővérke és lemosdatott, rám adta a saját bugyimat, saját betéttel. Ez hajnali 5kor volt, kisfiam este 10 körül született, tehát úgy 7 órával a műtét után. Aztán reggel 10kor felállítottak. Na az nem kellemes, de ki lehet bírni. Nem küldtek zuhanyozni (sokszor olvasom, hogy zuhanyozni küldik a császárosokat ilyenkor), sőt kifejezettem a mosakodást ajánlották csak, hogy a sebet nehogy víz érje. Így én a varratszedésig, alul rendesen a kádban állva zuhanyoztam magam, felül pedig mosakodtam. A baba egész nap az anyukákkal lehet, éjszakára is, csak fürdetésre és orvosi vizsgálatra kell beadni a csecsemősöknek. Viszont a császárosoknak nem adják ki első éjszaka, nehogy baj legyen, abból, hogy anyuka nem tud mozogni rendesen. Az én fiam a PIC-en volt, így esélyem nem volt, hogy velem legyen, de két másik császáros szobatársam is volt, ők a biztonság kedvéért éjszakára mindig beadták a babáikat.

Összességében én mindennel elégedett voltam, ha újra szülnék, akkor a Jánost választanám. Vannak bunkó nővérek és csecsemősök, de mindenhol vannak. De vannak nagyon kedvesek, segítőkészek is. Szerencsére az utóbbiból volt a több.

Ha valamire még kíváncsi vagy és nem írtam le, nyugodtan kérdezz!

Könnyű szülést kívánok! :)

2014. máj. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 limo1981 válasza:

Szia!


Novemberben szültem meg a kisfiamat a Jánosban. A szülőszoba vezetője a nőgyógyászom, hozzá jártam terhesgondozásra, de nem kértem fel a szülés levezetésére, és szülésznőt sem választottam. Viszont eljártunk a szülésfelkészítésre, nagyon megérte. Éjjel elfolyt a magzatvíz, így azonnal be kellett mennünk. Várni kellett a szülőszobára, mivel a front miatt mind tele volt. (aznap 14 kisbaba született :) A szülésznő nagyon kedves volt és figyelmes, volt mellette egy gyakornok is, Ő még inkább. 20 percenként bejött, kérdezte mit hogy érzek. Ez volt az első szülésem, sajnos nem tágult a méhszájam, így 2 intravénás nospát és 2 epidurálist kaptam. Végül már 3 orvos állt felettem meg a 2 szülésznő és közölték 15 óra vajúdás után, hogy most vagy kitolom, vagy műtő. Hagyták, hogy megpróbáljam és sikerült is, 5-en buzdítottak, meg a férjem. Az utógondozás is teljesen jó volt. Szépen rendbe tettek, a kis szülésznő végig mellettünk volt. Áron rögtön a mellemre került és az apja végig mellette lehetett. Az epidurális miatt nem zuhanyozhattam, de segítettek lemosdani, csak másnap du. vették ki a kanült:( (1 db aneszteziológus van csak szolgálatban!). A csecsemős osztályon is csak pozitív tapasztalataim voltak. Tényleg egész nap velem lehetett Áron, és nem néztek rám csúnyán egyszer sem, hogy éjszakára visszavittem, pedig 29 baba volt az osztályon. Segítettek a pelenkázásnál, mérlegelésnél. Az egyik negatívum mosdók higiéniája. A másik, hogy aznap mikor hazamehettünk, du. fél 3-ig kellett várni az összes papírra. Hogy ez most amiatt volt mert sokan voltunk, vagy mert nem volt "orvosom", azt nem tudom. Minden esetre mi voltunk az utolsók... De nem bánom. A másodikat is így szeretném. A János Kórház szülőszobája lett egyébként 2013-ban az Év Szülészete! Szerintem jogosan. Sok sikert a szüléshez és egészséget a Babádnak és Neked :)

2014. máj. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
En ott szulettem es egeseges vagyok es anyam is nem kell felni
2014. máj. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat,aranyosak vagytok!
2014. máj. 10. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!