Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vannak olyanok, akik úgy...

Vannak olyanok, akik úgy születtek, hogy a nyakukra volt tekeredve a köldökzsinór? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy ez a későbbiekben okozott-e nálatok bármiféle 'problémát'. Pl. egyik ismerősöm így született, most 20 éves, és gyerekkorától kezdve nem bírja elviselni, ha egy póló/pulcsi nyaka az ő nyakához ért mert hányingere lesz. Azt is mondta, hogy zavarja a saját teste lüktetése (vérnyomásmérésnél teljesen kivan, nem tud a bal oldalán feküdni, mert érzi a saját szívdobogását). A csuklókon a legrosszabb, és az egyetlen hely, ahol nem zavarja, az a nyaki ere. Van még olyan, aki így született, és hasonlókat tapasztalt?

2014. máj. 12. 12:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg baba szuletik igy.az en kisfiamnak a nyakan es a laban is rajta volt.meg csak 2,5honapos ugyhogy nem tudom még megmondani a kerdesedre a valaszt.
2014. máj. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

15 hónapos a lányom neki a mellkasára és a nyakára volt tekeredve, 36.hétre született. Úgy h nem volt félórája. Az apgarja 6/8/9 lett egy kis oxigénhiánnyal. A későbbiekben merev izomzata volt kicsit a karjában de sok tornával elmúlt. Ezen kívül makk egészséges.

Ő mindent a nyakába tesz, fog egy ruhadarabot és a nyakába csavarja úgy sétálgat, a számítógépes egeret amivel ő szokott játszani azt is mindig oda rakja. Gondolom a pocakomban is ezzel a módszerrel csavarta be magát. :D

Amúgy amitől fél a porszívó zsinórja, a szárítókötéltől (szép piros) ezektől irtózik. Ugye még kicsi de más mániáról egyenlőre nem tudok. De ennek se hiszem h köze lenne bármihez is. :)

2014. máj. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is így születtem. 30 éves vagyok. Gyerekkorom óta visszatérő álmom, hogy megfulladok. Nem tudom, hogy ez okozza e, vagy másnak is van ilyen. Mást nem tapasztaltam.
2014. máj. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az öcsém született így. Semmire nem panaszkodik, ami ennél fogva hatással lenne rá. Én sem bírom a felsőket, amik a nyakamhoz érnek, és mégsem volt a köldökzsinór születésemkor a nyakamon.

Egyedül az a öcsémnek volt egy olyan problémája 0,5-3 éves kora között, hogy ha valami nem tetszett neki, a hiszti úgy nyilvánult meg, hogy visszaszorult a levegője és belilult egy fél percre. De ez sem hinném, hogy emiatt lehetett.

2014. máj. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én nyakamra is kétszer rá volt tekeredve a köldökzsinór, emiatt császárral születtem. A garbókat nem tudom elviselni,de hogy emiatt lenne-e, azt nem tudom.
2014. máj. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%

Engem még a nyaklánc is zavar, az erek pulzálásától viszolygok, pulzust nem szívesen nézek sem magamnak, sem másnak. Köldökzsinór nem volt a nyakamon, szerintem ez nálam szimpla hülyeség.

A kisfiamnak viszont nyakán volt a köldökzsinór, lila volt, mikor megszületett, de semmi ilyesmi fóbiája nincsen. (ellenben átlagon felüli kreativitással és intelligenciával rendelkezi, de olyan lassú mint a tetű.

2014. máj. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :) Érdekes így olvasni, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak. Ezek szerint a nyak érzékenysége és a lüktetéstől való irtózás nem feltétlenül kapcsolódik össze az e fajta születési körülménnyel.
2014. máj. 12. 16:22
 8/13 Babeli Zurzavar ***** válasza:
95%
az en fiam viszolyog a fejen athuzando dolgoktol, a viztos ha a fejen csorog, vagy ha az arcaba spriccel! nem volt a koldokzsinor a nyakan! mas okbol jartunk gyermekpszichologusnal es ez is felmerult, azt mondta, hogy a szuletes-elmeny sokkal meghatarozobb, pl lehet, hogy a diam azert ruhelli ezeket a dolgokat mert hosszan elhuzodo, 19 oras szuletese volt, cseppet meggyotort fejjel erkezett a vilagra:-):-)
2014. máj. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kétszer is a nyakamra volt tekeredve, semmi ilyet nem tapasztaltam.
2014. máj. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó előtti! Igen, bennem is azért merült fel a kérdés, mert elég nagy jelentőséggel bír a születési élmény, sokszor nem is gondolnánk. Érdekes, ami a fiaddal van, még nem is hallottam ilyenről. :))
2014. máj. 13. 16:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!