Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kicsit. Inkább nagyon, felek...

Kicsit. Inkább nagyon, felek a szüléstől igaz most leptem be a masodik trimeszterbe de a gondolattol is megilyedek mi var ram. Leirnatok nekem mit éreztetek mig pocakosak voltatok?

Figyelt kérdés
És leirnátok szülési történeteket, irjatok minden reszletet, mit ereztetek mikor eljott a szules napja oraja mi zajlott le hogyan sikerult, komplikaciok nelkul?!mert nagyon erdekel.. Remelem ez a felelem ami bennem van elmuluk.

2014. máj. 17. 21:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Ez a félelem teljesen természetes, hiába hallgatsz meg 60 történetet sem fog elmúlni. Mindenki fél az ismeretlentől, a rossztól, a fájdalomtól ezzel semmi gond. De amikor ott leszel minden félelmed elmúlik, csak arra fogsz gondolni legyen már végre vége. Ezt nem igazán lehet elmesélni, az ott és akkor történik, utána elfelejtesz minden fájdalmat. Az egy másik dimenzió ahol akkora erőt vagy képes kifejteni, hogy magad sem gondolnád. Nyugi, felesleges ezen sttesszelni, baba bent nem marad :)
2014. máj. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
ez így van ahogy az első mondja! :-)
2014. máj. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

két gyereket szültem de még a másodiknál is tartottam tölle.:)pedig tudtam mi vár rám kb.

komolyan idöd nem lesz félni! én csak egy tanácsot tudok adni.nagyon figyelj a szülésznöre és dokira és mindent úgy csinâlj ahogy mondanak.könnyebb lesz hidd el! :)

2014. máj. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
15%
megilyedek??
2014. máj. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Bocsanat "megijedek", csak olyan gyorsan irtam hogy nem figyeltem hogy irok.
2014. máj. 17. 22:00
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem féltem a szüléstől. 36+5 hetesen reggel vérvételre mentem reggel, majd 14:00-ra NST-re. Előtte való napokban már nem igazán tudtam mozogni, mert azonnal bekeményedett a pocim, de nem gondoltam, hogy hamarosan szülni fogok. Az NST nem lett túl jó, nem akart mozogni a baba sokat a csoki ellenére sem. Kicsit felzaklattak a rendelésen, ugyanis volt egy kis kavarodás és várnom kellett 2 órát! Miután hazaértem, ledőltem kicsit a kanapéra, mert nagyon elfáradtam. Tévét néztem. Este hat órakor gondoltam eszek, mert éhes lettem. Amikor felálltam a kanapéról, éreztem, hogy folyik le valami a lábamon. Pár másodperc alatt tudatosult bennem, hogy hoppá, ez a magzatvíz. Kiabáltam a férjemnek, hogy készüljön, megyünk szülni. Pár másodperc neki is kellett, hogy felfogja a dolgokat. Felhívtam a kórházat, azt mondták, zuhanyozzak le, aztán menjek be. Így is tettem, majd a férjem taxit hívott. A taxiban már elkezdtem görcsölni. Olyan laza mindjárt megjön érzésem volt. Közben törölközőn ültem, mert folyt a víz folyamatosan. A kórházban azonnal megvizsgált a doki. Mondta, hogy ez bizony a magzatvíz, beindult a szülés, de mivel teljesen zárt vagyok, csak előreláthatólag holnap délután babázhatok. A férjem olyan este 11-ig benn volt velem a kórházba, majd hazaküldték aludni egyet. Amikor elment, már erősebb menzeszhez hasonlítható görcseim voltak és elkezdtem vérezni. Ez ugye a tágulás része volt. Aztán éjféltől elég erős fájásaim lettek, Lefektettek, hogy aludjak kicsit, közben a CTG ment folyamatosan. Sajnos 1-2 órán belül nagyon erős fájásaim lettek. Aludni nem tudtam. Alig vártam a hajnali hat órát, hogy megkapjam a beöntést és hogy lásson doki megint, hátha mond valami jót. Hat órakor mondták, hogy lehet zselét kapok, mert nem tágultam jót. Hétkor a férjem is megérkezett. Végül begyorsult a tágulás, de 9 körül 2 ujjnyinál megállt, ezért branüllbe nyomatták az oxitocint. Elmondták, hogy ezután nagyon fog fájni, de ami jött, arra nem voltam felkészülve. Egyszerűen annyira fájt mindenem odalenn, hogy ordítottam, mikor a szülésznő tanácsára megpróbáltam felkelni az ágyból. Ez nem is sikerült...Az oxi hatására viszont 30 percen belül jöttek a tolófájások. Akkor azt éreztem, hogy nem érdekel semmi, most azonnal nyomok és megszülöm a kisfiamat. Az volt csak a gond, hogy a méhszáj még nem tűnt el teljesen, így a tolófájások közben kézzel tágítottak. Az rettenetesen fájdalmas volt. Végül 10 fájással bújt ki a kis buksija, aztán már a teste gyorsan megvolt. A lepényt nem is éreztem, hogy mikor jött ki. A kisfiam nyakán ott volt a köldökzsinór, ezért gyorsan kiszabadították, majd a mellkasomra tették. Ez a pillanat minden fájdalmat feledtetett. Míg a babát elvitték fürdetni, engem elkezdtek kitisztítani és összevarrni, mert gátat is metszettek, de azt nem is éreztem. A varrás picit fájt, olyan mintha csipkedtek volna. Az viszont rossz volt, mikor kitisztította a doki a méhemet belülről. Ez után jött a két órás lepény utáni szakasz, amikor pihenhettem, ehetettem, bár az utóbbit nem javaslom, mert hányingerem lett nagyon. Körülbelül így zajlott a szülésem. :)
2014. máj. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
huhhh hat remelem elmulik a félelmem... Én konkretan arra gondoltam nektek hogyan zajlott le a szules. :) Probalom magam igen csak lefoglalni magam, mivel mar nem dolgozok, olvasok sutogetek, de legfokepp sokat alszok es ugy eszembe sem jut a szulo agyon fekves.Tenyleg nagyon parazok :D
2014. máj. 17. 22:07
 8/19 A kérdező kommentje:
22:04 ment a zold kezecske :) Es az elsonek is!Koszonom hogy leirtad, varom masok szulesi torteneteit.
2014. máj. 17. 22:15
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a fájdalom küszöböm a béka feneke alatt van. Én már akkor fájok ha csak végiggondolom a a dolgot. Elhiheted, hogy mennyire féltem amikor terhes voltam. Eleinte attól féltem, hogy fájni fog a vérvétel, majd attól, hogy ultrahang fog fájni. Tudom ez nevetséges, de előtte sosem voltam, így fogalmam sem volt róla mivel jár. Terhességem ideje alatt boldog-boldogtalant kértem, hogy meséljen a szülésről. A víz kivert a sok történettől, és bevallom még jobban féltem. Állandó feszültség, stressz volt az egész terhességem. Az orvosom mondta, hogy ne agyaljak, ne rettegjek már ennyire mert a babának sem tesz jót. Ezért úgy döntöttem, hogy nem kell több történet. Az utolsó 4 hónapom nagyon jó volt. Élveztem a terhességemet, a pocakomat, a jó kedvemet. Még az sem zavart, hogy 2 héttel túl is mentem a kiírt időnél. Amikor besétáltam a kórházba egy vizsgálatra, találkoztam egy nővel aki már szült pár napja. Ő rám nézett, és a következőt mondta:

- Nem sokáig fogsz mosolyogni, sőt szerintem hallani fogom ahogy sírva kiabálni fogsz, úgy fog a szülés fájni..

Na ennyit a nyugodtságomról. Kiderült, haza már nem megyek, mert tényleg szülni fogok. 15 perccel később magamban csodálkoztam: Csak ennyi? De hiszen ez nem is fájt annyira. Még a gátvágást sem éreztem olyan fájdalmasnak. Bakker! ezért rettegtem én annyira????

Még az orvosom is mondta: Amennyire nem akart időre jönni, olyan gyorsan született meg a fiam.


Na én ezért mondom azt, hogy kár félni. Nem tudhatod milyen szülésed lesz, de a félelmeid miatt több hónapot tönkreteszel magadnak. Tanácsolom: Élvezd a terhesség minden egyes napját. Ne foglalkozz a fájdalommal, félelemmel. Ha fájni is fog, elmúlik. Ha kezedben tartod a gyermekedet, már nem is lesz a fájdalom olyan erős.

2014. máj. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem féltem. Röpke 2,5 óra alatt meglett a baba. Burkot repesztettek, úgy indultak meg a fájások. Nem kaptam rásegítést és fájdalomcsillapítót sem, nem is kértem volna, mire már baromira fájt, nem lett volna értelme adni.A kitolás előtti 40 perc volt durva. Csak azt sajnálom, hogy hirtelen erősödtek fel nagyon a fájások, így azért megijedtem, hogy mi lesz. Nem figyeltem a levegővételre, így majdnem elajultam egyszer, fájás alatt nem vettem levegőt, hanem benn tartottam. Azt mondják, próbáld az ajkaidat lazán tartani, akkor laza lesz a méhszáj is. Nálam ezt méhszájlazító oldotta meg. Vágás volt, de pici, nem érezrem. A varrás kellemetlen volt, és a katéter is, de amúgy hihetetlen nagy élmény a végén, ha nyugtázom, hogy meg tudtuk csinálni. Várom a következőt, felkészültebb leszek. Már tudom, hogy mi segíthet.
2014. máj. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!