Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy fogom így kibírni a szülést?

Hogy fogom így kibírni a szülést?

Figyelt kérdés
Már mensikor is rettenetesen fáj a hasam, meg amikor meg kell, hogy jöjjön, sokszor rámjön a hasmenés, és nagyon görcsölök. Szinte félholt vagyok utána és nagyon kiszáradt. Ma is ez volt, és elgondolkodtam. Amúgy nem vagyok terhes, na de ha egyszer. A császárt altatással csinálják?

2014. máj. 21. 20:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:

1. A császárt csinálhatják altatásban IS és gerincközeli érzéstelenítéssel IS. (nekem mindkettő volt már) Kár ezen vitatkozni. Ez egy hasi műtét, mindenképpen érzéstelenítenek valahogy, bár egyáltalán nem biztos, hogy majd császárral fogsz szülni. :)

2. Szerintem vizsgáltasd ki magad, ez a fajta reakció utalhat néhány problémára, érdemes kizárni, vagy kezelni. Sokkal jobb életminőség érhető el, nem érdemes minden hónapban szenvedni.

3. Egyáltalán nem biztos, hogy a vajúdás is ennyire fog fájni, nem kell előre félned.

2014. máj. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Látom megint összegyűlt itt a sok okos osztani a hülyeséget. Nem altatnak minden császárnál, van, hogy csak gerincérzéstelenítést kapsz,ami azt jelenti, hogy mellkastól lefelé totál érzéketlen leszel és nem tudsz mozogni. Annyit érzel majd, hogy mozogsz egy kicsit az asztalon,mert ahogy a babát emelik ki,kicsit rángatnak :D. Kellemetlen, furcsa,de nem fáj. Ritkán fordul elő, hogy nem tökéletesen adják be a gerincbe az érzéstelenítőt és picit fájhat,de nem katasztrófa! Altatásról az orvos dönt, ha valami különleges eset áll fent, pl. gerincbetegség,ami miatt nem lehet szúrni.

Másik...Nem vágják szét a hasadat!!! A bőrt átmetszik,a hasizmokat csak széthúzzák, nem kettévágják!! Ha megnézel egy anatómiai ábrát,középen hosszában fut az egyenes hasizom,ami két egymás melleti hosszanti lemezből áll. Na ezeket húzzák ketté. Ezután metszik a méhfalat és emelik ki a babát. Ha a hasizmaid még terhesség előtt nem voltak elhanyagolva, akkor pár nap után nincs semmi baj. Nyilván felülni nem hanyattfekvésből lendületből kell, hanem először oldalra fodulva és onnan kézzel felnyomva. Köhögés előtt kispárnát a hasra szorítani és akkor nem hasít bele annyira. Nagyon fontos, hogy ne összegörnyedve járkálj utána, hanem húzd ki magad,még akkor is, ha elsőre fáj,különben megrövidül a hasizmod és görbe leszel:D.


Még mielőtt valaki belekötne abba,amit írtam, eü-s vagyok és ez (is) a szakterületem.

2014. máj. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 anonim ***** válasza:

Bocsánat, az egyik okos vagyok.

Szerintem senki sem mondta, hogy szétvágják a hasizmait, de a hasát igenis felvágják, ezen nincs mit szépíteni. Nem a bőrét karcolják meg. Ha jól tudom, egy műtétnek sem az a célja, hogy összekaszabolják az ember. Annyit azonban vágni kell, hogy a szervekhez eljussanak, az pedig azért nem egy karcolás. Ezenkívül vágják a méhet, stb. Varratt, gyógyulás, fájdalom.

Ha ez a szakterületed, akkor pláne nem kellene azt sugallni, hogy a császár nem sokkal kellemetlenebb, mint a természetes szülés. Oké, ott is repedhet az ember, de azért komoly repedés nem fordul elő olyan gyakran, a császár alatt meg minden esetben ugyanúgy szétvágnak.

Egy műtétnek mindig nagyobb a kockázata, több szövődménye lehet, ezen kár vitatkozni.

Mellettem a szobában két császáros feküdt, egyik sem dúdolgatott jókedvében.

Ha most azt akarod mondani a kérdezőnek, hogy jobban jár a császárral, akkor szólj, hogy merre dolgozol, mert oda nem megyek.

2014. máj. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 A kérdező kommentje:
Hááát... eddig nyugodt voltam, hogy a császárazás jó megoldás, dobunk egy babát, és kész, letudva a dolog, nagyszülők is társadalom is örül. De ííígy... elgondolkodtam, hogy inkább örökbefogadok... :( Nekem ez túl ijesztő...
2014. máj. 23. 22:12
 45/71 anonim ***** válasza:

Bocs, kedves kérdező, de te most a nagyszülőknek akarsz gyereket, vagy magadnak? Korábban már többen mondták, hogy felejtsd el a témát, amíg így gondolkozol, most én is ezt mondom.

Ez az utolsó kommented meg egyenesen gáz. Valami dísznek kell az a gyerek, hogy ne szólogasson be a szomszéd?

2014. máj. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 anonim ***** válasza:
35%

Dobunk egy babát és kész?

Ez szerintem mindenkinél kiveri a biztosítékot!!!

Kedves kérdező, neked még egyáltalán nincs szükséged a gyerekvállalás megoldásán agyalni, igen messze állsz még tőle. Majd ha lesz egy komoly kapcsolatod, és azon belül mindketten eljuttok oda, hogy nagyon vágytok majd közös gyermekre, akkor remélhetőleg már másképp fogod látni a dolgokat. Akár természetes úton, akár császárral szül valaki, így vagy úgy de áldozatot hoz megszületendő gyermekéért, arról nem is beszélve, hogy ez az áldozatvállalás nemcsak a szülés idejére szól, hanem onnantól kezdve egész életre.

Te még csak tanulj, figyelj, tájékozódj, éld az életed, a többi majd idővel kialakul.

De ne félj előre, ennek semmi értelme!

Amit viszont többen is írtak, a menszeszedet könnyebbé lehet tenni, járj utána, menj orvoshoz, ne hagyd annyiban, mindenre van megoldás.Most ez a problémád, a többivel meg ráérsz...

2014. máj. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 A kérdező kommentje:

Nyugodtan verje ki a biztosítékot. Az jobban kiverné, ha nem szülnék. Dehát ugye elvileg muszáj, meg stb... akarok gyereket, ne essék félreértés, szeretném utána meg minden, de ez a szülés része a dolognak nagyon sz...rul hangzik.


A dobni egy babát - nem tudom, errefelé így mondják. :) Nem pejoratív akart lenni az értelem.

2014. máj. 23. 23:54
 48/71 A kérdező kommentje:
Amúgy van komoly kapcsolatom, de nagyon nem aktuális a téma. Csak elgondolkodtam... bár most is meg kell h jöjjön, de még nem vagyok rosszul. Lehet, hogy csak néha... voltam amúgy már, de tablettát akartak csak írni, azt meg nem szedhetek.
2014. máj. 23. 23:55
 49/71 anonim ***** válasza:

Még az jutott eszembe, hogy van olyan akinek pont a szülés hoz megoldást, mert sok olyat hallottam, hogy valakinek pont a szülés után lett rendszeres a ciklusa, vagy fájdalommentes a menszesze. Nem tudom az orvosi magyarázatát, de van ilyen.

Meg biztos van a fogamzásgátlón kívül más megoldás, valamilyen homeopátiás kütyü vagy ilyesmi.

A gyerekre meg akkor állsz készen, ha már félelmeid eltörpülnek a gyermek utáni vágy mellett, és bármire készen állsz, hogy gyermeked lehessen.

Addig is jobbulást!

2014. máj. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 anonim ***** válasza:

2 császárom volt, mindkettő előtt sokat vajúdtam, de ha nem így lett volna, akkor sem éreztem úgy, hogy dobtam volna egy babát. Ez így nagyon sértő.

Szerencse, hogy akkor inkább örökbe fogadsz, mert azt jól megnézik, kinek adnak gyereket. Így éretlenek gondolkodású emberek nem kaphatnak. Szülni meg mindenki szülhet, aki fizikailag képes rá, még ha ilyen éretlen gondolkodással rendelkezik is. Szóval megnyugtató, hogy egyenlőre nem lesz gyereked.:) Addigra talán felnősz a feladathoz...

2014. máj. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!