Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan lehet kibírni a szülést...

Hogyan lehet kibírni a szülést? Ott tényleg az ember nem a fájdalommal van elfoglalva, hanem azzal, hogy a picire gondol? Kinek mi adott erőt, amikor már úgy érezte nem bírja?

Figyelt kérdés

Az injekciótól kicsit félnék, mert nem szeretném, hogy

utána hátfájásaim legyenek.Szerintetek?


2014. máj. 21. 09:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Mire eljutsz oda, hogy már nem bírod, akkor jön a kitolás szakasz, az gyors és teljesen eltereli a figyelmet a fájdalomról...
2014. máj. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Semmi másra nem koncentráltam, csak a gyerekre, hogy végre lássam.Meg néha morogtam halkan a pasikra, hogy nekik kellene ezt érezni, mikor csúcs fájásaim voltak:DD Bár nem normál úton szültem, de vajudni vajudtam, pár órát.
2014. máj. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az nagyon sokat segít, hogy ellentétben azzal mint mikor pl a fogad fáj...és az csak rossz, nem tudod meddig tart, stb....itt tudod, hogy csak ki kell bírni és ráadásnak kapsz egy babát...ettől könnyebb
2014. máj. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hogy bírni kell, nincs más választásod! :) Nehéz de tényleg nagyon, de a végén egy csodát kapsz a kezedbe, és minden fájdalom elmúlik! Én úgy éreztem magam utána mintha újjászületnék és ez nagyon jó volt :) Sok sikert!:)
2014. máj. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Friss élményem van, holnap lesz 1 hete,hogy szültem. 36 órát vajúdtam, eleinte még nevettem a fájásokon, aztán jött a feketeleves. Sokat sétáltam vajúdás közben ami azért segített. A kitolási szak előtt már mondtam minden félét, hogy szedjék ki a gyereket mert már nem bírom. Végülis sikerült :) Aznap még úgy voltam vele,hogy nem hogy gyerek, szex se lesz soha többet, de ma már visszagondolva a legjobb érzés mikor a kezedbe adják a picidet.

Ja, és fájdalomcsillapítás nélkül csináltam.

2014. máj. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nagyon hosszú szülésem volt, komolyan nem gondoltam semmire, csak a folyamatra, teljesen befelé fordultam, és bármilyen fájdalmas kibírható, mert előre tudni, hogy hamarosan vége és a minden fájásnak is vége. Nekem a kitolás már nem volt nagyon fájdalmas, a gátmetszést és a varrást nem éreztem. Nyugi, ki fogod bírni, fájni fog, de ez nem újdonság.
2014. máj. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Gázt kaptam,vállig zsibbasztott,az alatt nem,DE arra jó volt hogy a légzésre koncentrálással elterelte a figyelmem arról ami fájdalom lent zajlott.
2014. máj. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Nitókrisz ***** válasza:
En arra koncentraltam, hogy probaljak helyesen levegot venni, hatha akkor nem faj annyira. Oszinte leszek, en nagyon rosszul birtam, pedig eleg magas a fajdalom kuszobom. A hasam fajt nagyon es a vegen mar arra gondoltam, hogy csinaljanak mar valamit, hogy vege legyen - a vege csaszar lett, mert leallt a szive a fajasoknal es bevallom en orultem a csaszarnak nagyon, amire mar oda kerultem. Sokaig azt mondtam soha tobbet nem akarok ujra szulni, de most ujra bele szeretnek vagni, de csak programozott csaszarral :D Lehet nem is lehetne mashogy a koromnal fogva es az elozo problemak miatt.
2014. máj. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy én önző voltam, de vajúdás alatt leginkább csak arra tudtam gondolni, hogy mennyire borzalmasan fáj. Oké, persze gondoltam a babámra is, de főleg arra, hogy meddig kell még szenvednem. Mi adott erőt? Az, hogy tudtam, nincs más választásom. :)
2014. máj. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én nem gondoltam semmire, csak arra hogy mindjárt vége a fájásnak és jön egy kis szünet, akkor viszont tényleg szünet volt nem éreztem semmi fájdalmat. Mindig jött egy doki vagy szülésznő vizsgálni, meg velük beszélgettünk, szóval sokat nem lehetett gondolkodni.

Amúgy hidd el ott úgy kész leszel, hogy bárminek örülni fogsz még annak is ha agyon akarnak ütni :)

Aztán a kitolás nekem még ennél is durvább volt, hihetetlen, hogy TÉNYLEG túl lehet élni a szülést. De valóban :)

2014. máj. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!